Бързи въпроси и отговори деца - 4

  • 34 387
  • 841
# 300
Доста деца виждам с триколки, но и с тротинетки, ние лично се отказахме от триколка.Може би е удобно за нещо далеч и спешно и да не се губи време ...не знам
Виж целия пост
# 301
Детето вече е почти на 3 , триколка не сме имали. За момента тя отказва да кара колело или тротинетка, та сме си на стандартното ходене на два крака 😄 или ако без кола трябва да ходя надалече- лятната количка извънредно пак влиза в играта.
Виж целия пост
# 302
Дъщеря ми е на 3 години. Още преди да навърши 2 махнах количката и минахме на тротинетка със седалка. И сега я използваме за по-дълги разстояния. Особено, ако бързам за нещо и нямам време да я чакам да се мотае.
Виж целия пост
# 303
Замислям се и аз на триколка, но вероятно няма да взема, защото са тежки и дали с лятната количка или с триколката, ще ми е все еднакво. Ходихме миналата седмица да пробваме тротинетки със седалка и колела с три гуми без родителски контрол, но още е мъничка за тях. Иначе, харесахме триколка, която става и на баланс колело, но ще е догодина. В момента е на 1.5 г. Засега, ако няма да ходим далече или не бързаме, излизаме пеша. Ако ще пазарувам бързам или е я водя на отдалечен парк, си ползваме лятната количка.
Виж целия пост
# 304
Здравейте!
Детето ми е на 1,5 г. и от раждането си заспива на фона на бял шум.Вечер разбуди ли се също пускам звуците и ако нещо не го мъчи пак заспива.Има време до тръгване на ясла и самото дете ще се промени до тогава сигурно многократно ,но се тревожа за заспиването там...Няма да го има белия шум и в комбинация с новата среда 🤔
Някой има ли опит в тази посока?
Благодаря!
Виж целия пост
# 305
Аз махнах белия шум към 1 година и 3 месеца. Преди това постепенно намалявах докато едва се чува.
Не знам какво ще се получи с бибата обаче, чакам да излязат и последните кучешки и ще опитам да я махнем преди яслата.
Виж целия пост
# 306
Няма навик, който да не може да се преодолее. Просто се хващате сериозно ако сте решили и с търпение и постоянство, става.
Малката ми дъщеря беше безумно пристрастена към кърменето. Тя НЕ заспиваше без да суче и спеше с мен. Просто започнах да работя в насока да спрем. Отне ми няколко месеца, но вече не само, че не суче, ами си спи и в детската на леглото вече втори месец.
По принцип в яслата нищо не е като вкъщи. Никой не спи с още 15 деца у дома, така че може и да не се сеща. Но ако смятате, че липсата на този шум ще пречи на детето да спи там, то е добре да започнете да приучавате на заспиване без него.
Виж целия пост
# 307
Децата са различни на ясла, но и различно ще спят, поне моето спи доста кратко и не винаги на ясла, но тя е и по-голяма. При мен спи спокойно, може и дълго, не по график и с др хора, а колкото има нужда и не я будя. Ще свикне и без шума спокойно.
Виж целия пост
# 308
Здравейте,препоръчайте ми удобно столче за кола ,при възможност да има опция ,когато бебето спи да се наклони ,всъщност не знам дали има такива иззобщо,но предполагам има,иначе детето право ли да спи
Виж целия пост
# 309
Понеже и на мен ми беше важно детето да спи удобно, доста сравнявах recline позициите на сигурните / добрите столчета на пазара. Купихме Axkid One, относително доволна съм, но не е като да е в легло. За да пази добре при евентуален челен удар, гръбчето трябва да е поне полуизправено. BeSafe Stretch също е много безопасно и предлага добър recline. Колко надолу ще може да се спусне зависи и от наклона на самата седалка.
Виж целия пост
# 310
Тие живеем в чужбина и като напиша
Axkid one  ми излизат някви за 2000лв ,това ли е 
Понеже и на мен ми беше важно детето да спи удобно, доста сравнявах recline позициите на сигурните / добрите столчета на пазара. Купихме Axkid One, относително доволна съм, но не е като да е в легло. За да пази добре при евентуален челен удар, гръбчето трябва да е поне полуизправено. BeSafe Stretch също е много безопасно и предлага добър recline. Колко надолу ще може да се спусне зависи и от наклона на самата седалка.
Виж целия пост
# 311
Това е axkid one +, то е от 0+ месеца
Виж целия пост
# 312
Около 950 лв е Axkid 1 и около 1300 лв е BeSafe Stretch последно като гледах миналата година по това време. Във високия ценови клас са, но са от малкото столчета минали Plus краш тест, тоест дават много висока защита при удар, освен че са и комфортни. Ползват се дълго, дават ги до към 7 години.
Виж целия пост
# 313
Ние сме със Britax advantafix IV нещо си (вече не помня точно името). Купихме го от Германия на дооооста по-ниска цена от това, което се предлагаше тук (вкл. доставката и пристигна за 5 дни). Има 3 позиции на наклон, детето по 2,5-3ч спи без проблем в него (очевидно му е удобно).
Виж целия пост
# 314
Здравейте!
Детето ми е на 1,5 г. и от раждането си заспива на фона на бял шум.Вечер разбуди ли се също пускам звуците и ако нещо не го мъчи пак заспива.Има време до тръгване на ясла и самото дете ще се промени до тогава сигурно многократно ,но се тревожа за заспиването там...Няма да го има белия шум и в комбинация с новата среда 🤔
Някой има ли опит в тази посока?
Благодаря!
Белият шум е слаба асоциация за сън, както и температурата на стаята и подобни. Силни асоциации са кърмене, шише, вода, носене и др. Няма нищо притеснително, ползвайте го спокойно, ама преспокойно.  Опит практически в тази особеност нямам, само професионален, та не го мислете.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия