Възможно ли е болница да тества лекарства върху пациенти без тяхното знание?

  • 1 166
  • 9
В Бургас напоследък се носи слух, че болница "Сърце и мозък" нали имат фармацевтична компания та те тествали лекарствата на Чайка фарма на техните си пациенти без да ги питат дали са съгласни. Това възможно ли е? На мен ми се иска да не вярвам на такива неща но факта че болница прави и лекарства и сигурно е логично да си ползва пациентите за тестовете ме притеснява много.
Виж целия пост
# 1
Първо, не знам дали Търговска Лига има производство на собствени лекарства, разработвани от тях. Само ако има такива има смисъл да тестват.
Второ, тестването на лекарства има смисъл за да се получи разрешение за продажба, а за да стане това трябва да се попълват протоколи, да има имена на тестуваните хора и прочее. Някакво анонимно тестване няма смисъл.
Виж целия пост
# 2
Точно, да. С анонимни тестове няма как да има официални резултати и сътветно признаване и регистрация. Някои хора прекалено се филмират.
Виж целия пост
# 3
Благодаря момичета успокоихте ме Heart
Виж целия пост
# 4
Абсурд.
Виж целия пост
# 5
Аз си мисля, че може някой лекар да предписва лекарства на определена фирма под претекст, че помагат повече, а от фирмата да му плащат комисиона за реализираните продажби.
Чак за болница, не знам, но не го изключвам.
Нямам предвид тестове на нерегистрирани лекарства.
Виж целия пост
# 6
Няма как да се правят тестове на лекарства без знанието на пациентите. Това са т.нар. клинични изпитвания на лекарства, които са строго контролирани и за да има файда от тях, се правят със съгласието на предварително подбрана група от хора. Само така ще може да се обявят официални резултати, които да влязат по-късно и в кратката характеристика на медикамента.
Виж целия пост
# 7
Ужас , ако може да е вярно, ще е истински ужас! Не мисля, че могат да си позволят такова нещо, защото ако по някакъв начин, някой ги усети, ще ги попилеят.
Виж целия пост
# 8
Няма как да се тестват по този начин лекарства, пък и каквото и да е, не само заради 'попиляването', а защото финансово, статистически и документално няма абсолютно никакъв смисъл. Идеята на тестването е да се подбере сравнително голяма група, отговаряща на определени характеристики, да се подложи на влиянието на лекарство, козметика или каквото там, и да се следи как нещото ù влияе във времето, като всичко се документира. И преди да почнат тестове върху хора , се провеждат такива върху животни. Няма как да ти изпукат 80% от зайците/плъховете и да преминеш към тестване върху хора, точно обратното е даже - след успешно тестване върху животни се получават откази за тестване върху хора.
Виж целия пост
# 9
Краткия отговор е НЕ, категорично.

Не е нужно да тестваш лекарство с цел да получиш одобрение. Можеш да тестваш за да видиш дали няма някакви остри странични ефекти - т.е. за краткострочна безопасност.

Ако се прави тестване с цел одобрение, то е много по-сложно, защото пациентите трябва да се проследят в дългосрочен план - години, а не да престоят за 5 дена в болница. Как ще проследиш тяхното състояние? Как ще документираш направените еднократни тестове. Как ще определиш ефикасност и дългосрочна безопасност?
Цялото това нещо дори и да беше възможно щеше да е напълно незаконно. А, ако някой прави фалшиви изпитания - той ще фалшифицира цялата документация - това е по-ленсно и безопасно, с по-малък шанс да ги хванат.

За да НЕ е конспирация - трябва да се запитате, по-лесно и безопасно ли е за организаторите да го направят това върху пациентите или е по-безопасно за тях да примерно да фалшифицират изследванията или да хванат бедни хора, които срещу скромни суми участват в такива изпитания?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия