Борбата с рака на гърдата - духовно оцеляване, физическо преодоляване 79

  • 50 002
  • 749
# 315
Може ли да е от хормоналната?

При мен по време и на червената и на бялата химия имаше лесна уморяемост и беше закон да спя следобед. Много хубаво ми беше да си легна следобед 😂.

Приключи химията, приключи и лесната уморяемост и нуждата от следобеден сън.
Моята химия свърши в последните дни на януари и бързо се върна издръжливостта ми.
И по време на лъчето не се чувствах уморена.

Кити, аз всеки ден приемам пчелен прашец и с месеци пия клеева тинктура.
Но, докато беше химията отвътре нямах желание да ги консумирам.
После прочетох, че не трябвало.
Но пък колко гъби изпих 😂...е, не чак огромно количество, но ги пих съвсем в началото, а то не трябвало 😂.
Ама, майната му. Минало заминало.

Вече и аз не знам на какво да вярвам. На моите гъби пише, че точно при химия и лъче се препоръчват, за да не падат показателите.

И майка ти да си жули ракията спокойно! Вие чакате резултата от биопсията, да пие и яде каквото иска жената докато чакате.
Виж целия пост
# 316
MissNoir, и аз така се надявах, че че съм си като преди, но уви, не ми се получава, поне за момента 😥.
От хормоналната имам лека скованост и затова гледам да съм в движение, но пък все ме тегли леглото. Дори днес следобед спах, което ми се случва само когато съм болна или когато бяха лъчетерапията и химиотерапията.
И аз взимах сутрин клеева тинктура, каквото -такова .
Виж целия пост
# 317
Luce, постепенно ще се върне старото ти Аз, не се тревожи!

Момичета, които сте използвали преведен ТЕЛК при входове в музеи в чужбина и по-специално Олив, която назад в темата беше писала по въпроса, случвало ли ви се е някъде да не ви признаят ТЕЛК-а? 100 % ли имам гаранция, че с моя ТЕЛК за 80% инвалидност мога да се ползвам от преференциите за "disabled". Питам най-вече с оглед на ситуации, в които има възможност онлайн да се резервират билети и да се отбележа disabled, пък да не ми зачетат документа при проверката на входа. 🤔
Виж целия пост
# 318
Може ли да е от хормоналната?

При мен по време и на червената и на бялата химия имаше лесна уморяемост и беше закон да спя следобед. Много хубаво ми беше да си легна следобед 😂.

Приключи химията, приключи и лесната уморяемост и нуждата от следобеден сън.
Моята химия свърши в последните дни на януари и бързо се върна издръжливостта ми.
И по време на лъчето не се чувствах уморена.

Кити, аз всеки ден приемам пчелен прашец и с месеци пия клеева тинктура.
Но, докато беше химията отвътре нямах желание да ги консумирам.
После прочетох, че не трябвало.
Но пък колко гъби изпих 😂...е, не чак огромно количество, но ги пих съвсем в началото, а то не трябвало 😂.
Ама, майната му. Минало заминало.

Вече и аз не знам на какво да вярвам. На моите гъби пише, че точно при химия и лъче се препоръчват, за да не падат показателите.

И майка ти да си жули ракията спокойно! Вие чакате резултата от биопсията, да пие и яде каквото иска жената докато чакате.

Аз още не съм започнала още лъче. Химията я отказах. Защо да не могат да се пият гъби? Аз пия Рейши.
Виж целия пост
# 319
Luce, постепенно ще се върне старото ти Аз, не се тревожи!

Момичета, които сте използвали преведен ТЕЛК при входове в музеи в чужбина и по-специално Олив, която назад в темата беше писала по въпроса, случвало ли ви се е някъде да не ви признаят ТЕЛК-а? 100 % ли имам гаранция, че с моя ТЕЛК за 80% инвалидност мога да се ползвам от преференциите за "disabled". Питам най-вече с оглед на ситуации, в които има възможност онлайн да се резервират билети и да се отбележа disabled, пък да не ми зачетат документа при проверката на входа. 🤔
Абсолютно признават 80% навсякъде, поне за Италия, Гърция, Испания, Германия и Англия - в тези съм ползвала. И 70% признават, по-малко не съм имала досега и не помня какви бяха условията.
Виж целия пост
# 320
Момичета, които сте използвали преведен ТЕЛК при входове в музеи в чужбина и по-специално Олив, която назад в темата беше писала по въпроса, случвало ли ви се е някъде да не ви признаят ТЕЛК-а? 100 % ли имам гаранция, че с моя ТЕЛК за 80% инвалидност мога да се ползвам от преференциите за "disabled". Питам най-вече с оглед на ситуации, в които има възможност онлайн да се резервират билети и да се отбележа disabled, пък да не ми зачетат документа при проверката на входа. 🤔
Ние/и аз и мъжът ми сме с ТЕЛК/ станахме членове и си извадихме карти от съюза на инвалидите- по-евтино е като цена от превода на ТЕЛК-а. Не ни ги признаха само в замъка в Единбург, на всички останали места, на които ги представихме в Шотландия ги приеха, този замък беше първата забележителност, която посетихме и може би не се справихме с формата на запитване.
Виж целия пост
# 321
Ралник, това дори не знаех, че съществува като възможност. Къде/как се подава и колко струва? Ако Телк е за 1 година обаче, после пак ли се подновява?
Виж целия пост
# 322
Тук е описано разбираемо https://www.disability-troyan.eu/index.php?p=1008&sp=page&sw=1158&sh=617,
за информация звъннах на контактите тук https://www.disability-bg.org/, тъй като не можех да намеря телефон за Русе, а офиса все беше затворен. Трудно осъществих връзка, но таксата беше 6 лв мисля, не съм сигурна но под 10лв. За сравнение за превода на ТЕЛК цената трябваше да бъде 4 страници /толкова излизали от 2 страници оригинален медицински текст ми казаха в преводаческата фирма/ по 18 лв, това е юли-август миналата година. Тази година още не съм плащала, но предполагам, че трябва да представя новия ТЕЛК.
Виж целия пост
# 323
Аз мога да кажа как е в БГ.
Има места в който и синия талон за паркиране върши работа. Последно онзи ден в пещера "Орлова чука" си ми го признаха и намалиха на половина цената. На него реално не пише колко %съм.
Обаче в Балчик Ботаническа градина и замъка, не ми признаха ТЕЛК 70%. Имало се впредвид, че намалението е за хора в инвалидни колички.
Също и в Софииските музей не ми признаха 70%. Навсякъде ми обясняваха, че намалението е за хора в инвалидни колички.
Та лично аз рядко вече питам за отстъпка. В пещерата питах, защото бях сама на касата. Ако имаше човек да чака зад мен, нямаше да питам.
То вече ми е неудобно да си го поискам. Навсякъде касиерките все едно от тяхната заплата вадят намалението 😒
Виж целия пост
# 324
Хм, в цял свят отстъпката е за disabled person, като никой не влиза в детайли защо точно, на някои места дори само като попитам дали имат отстъпка ме питат колко % е, за да знаят дали влизам в тази група и не го и искат документа, но бг касиерите очевидно под човек с увреждане разбират без 2 крака и 2 ръце... Никъде не пише хора в инвалидни колички, пише хора с увреждане.
Виж целия пост
# 325
Different reality,
Нямам представа. Вчера го прочетох в една фейсбук група.

Аз пих Рейши, Корилиус, Мейтаке и комплекса от гъби Имюн модулатор.
По схема в един момент трябваше да пия 3 пъти на ден По 9 хапчета...😂.
Аз едва успявам 2 пъти на ден По 2.
Започнаха да ми дразнят хранопровода. Имаше няколко нощи, в които не можех да заспя от болка.
Пиех тях, плюс сироп от черен бъз, плюс още нещо, вече забравих какво и пак се разболях между химиите пт някакъв вирус и ги спрях.
Ай сиктир и гъби 😂.
Като приключи химията, пак започнах и по време на лъче ги пих и сега, защото все още имам.
Като свършат не мисля да купувам.

Бях питала Консулова за гъбите и тя каза, че са само реклама 😂
Виж целия пост
# 326
Олив, Ралник, ДЗ, благодаря за включването 🙂 Миналата година питах на 3 места във Виена и ми го признаха, но все пак имам малко опит. Аз сега за Мадрид се вълнувам. Преди малко прочетох на сайта на музея Прадо, че има безплатен вход за хора с минимум 33 % инвалидност.
Иначе, да, преводът на ТЕЛК си е скъп. Имах късмет, че ми дадоха първият път за 3 години.
Виж целия пост
# 327
А носите ли и оригиналният български вариант на телк решението при пътуване?
Виж целия пост
# 328
Не, нося копие. Дори преводът ми е копие, защото преводаческата агенция ми го изпраща по мейл и й плащам по банков път, миналата година ми е струвал 24 лв., тази още не съм го изпратила.
Виж целия пост
# 329
Олив, ти коя преводаческа агенция ползваш? Аз миналата година ходих в Word box, София. Първо ме изпратиха да мина през нотариус, после имаше още някакво оскъпяване, и накрая плюс самия превод. Не помня точната сума, но ми излезе над 80 лв. Тогава го правих в последния момент, не съм сравнявала в други агенции цените. Ако беше само за една година ТЕЛК-ът, нямаше да има смисъл. Сега се замислям, че може да не сме се разбрали нещо с дамата от агенцията, да е помислила, че преводът ми трябва, за да представям ТЕЛК-а пред някакви по-важни институции и затова е трябвало нотариално да го заверявам. 😀
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия