Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 73

  • 44 649
  • 737
# 435
Ето ги, и ТСХ-то се е вдигнало мега много за 3 месеца.



Хем Хашимото, хем хипофункция, нали така?
Виж целия пост
# 436
Да, има Хашимото с хипофункция.
Виж целия пост
# 437
Момичета, колко ви е пулса? С хашимото и хипо ясно, че може да е нисък, но колко може да пада?
Виж целия пост
# 438
Ето ги, и ТСХ-то се е вдигнало мега много за 3 месеца.



Хем Хашимото, хем хипофункция, нали така?

Да, така е и си е за хормон.


мм не си го меря, засичала съм го само когато реша да си премеря кръвното обикновено е около 70. Майка ми е също с хипо и Хашимото, тя държи  нисък около 50-55
Виж целия пост
# 439
Здравейте!Предписаха ми еутирокс в схема 50/75 да ги редувам -днес 50,утре 75.Има ли  и други да пият така по схема?Добре ли е дасе редуват?
Виж целия пост
# 440
Здравейте!Предписаха ми еутирокс в схема 50/75 да ги редувам -днес 50,утре 75.Има ли  и други да пият така по схема?Добре ли е дасе редуват?

Аз до колкото съм чела тук от момичетата май не е оптимален вариант редуването на различни дози. Стресира се жлезата. Събираш и делиш за седмицата. Всеки ден да е един грамаж.
Виж целия пост
# 441
Здравейте!Предписаха ми еутирокс в схема 50/75 да ги редувам -днес 50,утре 75.Има ли  и други да пият така по схема?Добре ли е дасе редуват?
Не е добър вариант. Усреднената доза ти е 62,5 мкг дневно, което е много лесно за дозиране. 1 табл от 50 мкг и 1/2 таб. от 25 мкг.
Виж целия пост
# 442
И аз съм с Хаши  и хупофункция- пулса ми е висок - 80 , 85, 90....от много време е така,кръвно около 80/ 100.  Направо се побърквам
Виж целия пост
# 443
Здравейте!Предписаха ми еутирокс в схема 50/75 да ги редувам -днес 50,утре 75.Има ли  и други да пият така по схема?Добре ли е дасе редуват?
Не е добър вариант. Усреднената доза ти е 62,5 мкг дневно, което е много лесно за дозиране. 1 табл от 50 мкг и 1/2 таб. от 25 мкг.

Най-добре половин таблетка от 125мкг.
Виж целия пост
# 444
Бонго, ползвала ли си турският т3 подезично? Сякаш е малко по-твърд от гръцкия и се чудя дали се усвоява максимално под езика?
Виж целия пост
# 445
Да, ползвам го по същия начин. Да, по-твърд е, но няма проблем. Действа.
Виж целия пост
# 446
И аз съм с Хаши  и хупофункция- пулса ми е висок - 80 , 85, 90....от много време е така,кръвно около 80/ 100.  Направо се побърквам
Аз съм в същото положение с пулса и ръвно 90/60 100/70 в тези граници. Много е неприятно, обаче някъде чух, че при ниско кръвно пулсът се повишава. Дали има такава зависимост - не знам
Виж целия пост
# 447
Да така е, при ниско кръвно има висок пулс
Виж целия пост
# 448
При мен учестения пулс не е всекидневие.Проявява се през различен период от време- през седмица ,две; през месец. Не мога да разбера какво го провокира. Последно беше на 03.06  сутринта .Събудих се от ужасно сърцебиене, но сърцето се усеща в гърлото. Пулса беше 118 ,а кръвното 95/ 70. Пулса се покачва за секунди,после спада в рамките на 1-2 мин. до 80. През цялото това време усещам сърцето ми да бие в гърлото. След нормализиране на пулса усещам нещо като раздуване, като тежест в гърдите.
Ходила съм на кардиолог много пъти- няма проблем със сърцето....не съм техен проблем.
Ендото твърди,че това сърцебиене не може да е от хашимотото и хипофункцията....
Виж целия пост
# 449
Ходила съм на кардиолог много пъти- няма проблем със сърцето....не съм техен проблем.
Ендото твърди,че това сърцебиене не може да е от хашимотото
Същата работа, пулса ми рядко е под 90.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия