Кралски работи и клюки- април 2023

  • 63 688
  • 670
# 270
Андрю отказва да се подчини на исканията да се изнесе от дворцовия си дом на стойност 37 милиона долара в Уиндзор, въпреки исканията на бъдещия монарх.
https://life.dir.bg/lyubopitno/kral-charlz-treti-besen-na-prints … a-si-za-usd37-mln
Виж целия пост
# 271
Много мило посрещане са направили на Маргрете като се е върнала в Фреденгсборг след операцията. Личи си че народа я обича. Факли, песни. Тържествено изразяват почитта си.

Скрит текст:

Гвардията се подготвя за парада за рожденият ѝ ден в неделя.

Хенрик, момченцето на Йоаким ще има конфирмация на 18 май в датската църква в Париж. Маргрете няма да присъства заради операцията, но семейството на Фредерик ще присъства.
Йоаким вчера на  датска бизнес промоция на фирми свързани с отбраната в Берлин.
Летисия вчера в Кордоба, за да председателства основното събитие на третия етап на #TourdelTalento, насърчаван от фондация "Принцесата на Жирона"




Виж целия пост
# 272
Роклята на Летисия е много сладка, идеална за пролетно време.
Виж целия пост
# 273
Крал Чарлз III инспектира офицерски кадети на 200-ия суверенен парад в Кралската военна академия Сандхърст (RMAS) в Камбърли, Съри.



Абдула, Хюсеин и Анри Люксембургски също са присъствали.
Всички са възпитаници на академията.


Софи


Виж целия пост
# 274
Не знам тази новина дали е качвана:
https://dariknews.bg/novini/bylgariia/kral-charlz-iii-udostoi-dv … -imperiia-2344631
Виж целия пост
# 275
Впечатляващо, беше ми приятно да прочета статията.
Благодаря!
Виж целия пост
# 276
Страхотно! Прочетох, че единия от
отличените е поканил Чарлз да засади дърво и в България.
"След като разбрах, че крал Чарлз е засадил орех в резиденцията на британския посланик - аз го каня да засади дърво в гората на София филм фест."


Не знаех, че над 50 кралски особи от целия свят са завършили академията Сандхърст
Виж целия пост
# 277
Греша или наистина младият Хюсейн започва да става много активен напоследък. Все е наред с баща си, майка си, на важни срещи покрай тях, а често и сам?
След сватбата сигурно ще го избутат още по-напред.
Виж целия пост
# 278
Греша или наистина младият Хюсейн започва да става много активен напоследък. Все е наред с баща си, майка си, на важни срещи покрай тях, а често и сам?
След сватбата сигурно ще го избутат още по-напред.
Не грешиш.Тук дори не качваме и половината от ангажименте му.
В Япония бяха взели и Хашим.Не знам в Англия с тях ли е.

Максима е във Вашингтон, отново по работата и към ООН.
Много хубав нов костюм. Отива ѝ този цвят.
Виж целия пост
# 279
Какво повече да се коментира - Хари идва, ще присъства на коронацията в Уестминстър. Поне само за там е написано до момента, или аз попадам на тази информация. Меган ще остане при децата в Америка. Това е.

Нови монети


Royal Collection Trust пусна официалната гама сувенири Coronation. Кралският герб, заобиколен от лаврови листа за мир, е централен за дизайна. Включени са и флоралните емблеми на Обединеното кралство.
Виж целия пост
# 280
Мери изнася реч на откриването на срещите на глобалните лидери по въпросите на антимикробната резистентност. Политически и научни лидери се срещат в центъра "Бела", за да се изправят срещу глобалната криза с антимикробната резистентност. Това е една от най-големите глобални заплахи за здравето на човечеството, която отнема живота на повече от 1,27 милиона души всяка година. Тя засяга хората, животните, селскостопанските култури и околната среда. През 2016 г. Световната банка изчисли, че до 2050 г. антимикробната резистентност (АМР) може да доведе до още 28 млн. души, живеещи в бедност, 7,5% спад в световното животновъдство, 3,8% намаление на световния износ и 1 трилион щатски долара допълнителни разходи за здравеопазване.
Отново перфектна Мери. Стилна и елегантна.
Поредната значима конференция на която участва. Дано са взели правилните решения и определили дългосрочни мерки за справяне с този сериозен проблем.




Виж целия пост
# 281
Виж целия пост
# 282
Честита да е Маргрете. Добре изглежда след операцията.
Да я видим и на балкона днес.

Вчера рд имаше Филип Белгийски.
Днес дъщеря му.
Хубава девойка расте Леонор.

Виж целия пост
# 283
Маргрете в момента е единствената жена-монарх в света. Тя е и най-дълго управлявалия жив монарх в Европа, а на второ място в света след Хасанал Болкиах (султана на Бруней).
Дано е жива и здрава още дълги години!.
Виж целия пост
# 284
Чела съм че слутана на Бруней е на трона от 1967г, но нея водят най-дълго управлявалия жив монарх в света, защото Бруней е получил независимост от Великобритания едва през 1984г. Не знам дали е вярно, просто такава информация ми е попадала в нета.
Много тържествено !
Много ми харесава, че център на личният и празник е тя самата. Излиза сама на централен балкон да поздравява хората. Семейството първо излиза на страничните и чак след това се присъединяват всички към нея.



И със всички внуци. Щастлива Маргрете!

https://twitter.com/ChristinsQueens/status/1647547014236758016?s=19
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия