Да преправим старите мебели с любов - тема 39

  • 63 196
  • 918
# 360
Аз също съм доволна от Протекта 3 в 1. Металната конструкция на старата 60 кв метална и много ръждясала оранжерия я минах с протекта. Към момента четири години по-късно само на няколко места има пак ръжда, но може да е от недостатъчно добре мината част или просто нова, тъй като условията вътре са топло и много влажно през повечето време. На фона на това, което беше и това, което стана съм повече от доволна. А и най-важното е че директно мазах само с едно нещо, тъй като не беше никак малко и беше изключено да махам и да мажа сто пъти с различни неща.
Виж целия пост
# 361
Аз също съм доволна от Протекта 3 в 1. Металната конструкция на старата 60 кв метална и много ръждясала оранжерия я минах с протекта. Към момента четири години по-късно само на няколко места има пак ръжда, но може да е от недостатъчно добре мината част или просто нова, тъй като условията вътре са топло и много влажно през повечето време. На фона на това, което беше и това, което стана съм повече от доволна. А и най-важното е че директно мазах само с едно нещо, тъй като не беше никак малко и беше изключено да махам и да мажа сто пъти с различни неща.
Имаше ли друга нанесена боя преди това и отстранява ли я предварително на евентуално компрометирани участъци?
Виж целия пост
# 362
Не питаш мен, ама да кажа и аз 😆 Вратата, която боядисвах беше със стара боя. Там, където имаше надигнато поизчегърках и после боядисах. Не е равно, защото самата повърхност не беше равна, но цвета покри идеално неравностите и нямам избила ръжда.
Виж целия пост
# 363
Не питаш мен, ама да кажа и аз 😆 Вратата, която боядисвах беше със стара боя. Там, където имаше надигнато поизчегърках и после боядисах. Не е равно, защото самата повърхност не беше равна, но цвета покри идеално неравностите и нямам избила ръжда.
Благодаря, много ме зарадва!
Това лято го бях предвидила като бояджийско в селската къща, но се разминах засега с плановете си, че в селото ми има режим на водата, от което се овъртолих като пиле в кълчища и цялата ми предварителна организация на престоя рухна, ама се подготвям за есента евентуално.  Единствената ми планова дейност се свежда до храненето на комшийските котки, които идват под час Simple Smile
Виж целия пост
# 364
Да беше боядисана старата метална конструкция на оранжерията и яко ръждясала. Съвсем леко махнах много падащата ръжда и после отгоре боядисвах. Нямаше шанс нещо повече да правя тъй като оранжерията е 12 метра на 5 метра и си имаше доста желязо за боядисване.
Днес минахме с оберфрезата плота за мивката. Утре мисля да купя някакъв спрей да боядисам старите крака на шевната машина и евентуално с нещо плота, което да издържа на вода.
Виж целия пост
# 365
Масло и вакса.
Виж целия пост
# 366
Ако нямаш опит със спрей вземи Протекта. Има хубави цветове - като ковано желязо, мед, металик.
В никакъв случай Декоратор 3в1 Silver. Абсолютно пилеене на пари. За едно метално шкафче - три ръце и никаква покривност. Изглежда като прозрачен лак с брокат. Много ме изнерви. Накрая го забъркахме с няколко други алкидни бои, стана сиво и покри веднага.
Виж целия пост
# 367
Да беше боядисана старата метална конструкция на оранжерията и яко ръждясала. Съвсем леко махнах много падащата ръжда и после отгоре боядисвах. Нямаше шанс нещо повече да правя тъй като оранжерията е 12 метра на 5 метра и си имаше доста желязо за боядисване.
Днес минахме с оберфрезата плота за мивката. Утре мисля да купя някакъв спрей да боядисам старите крака на шевната машина и евентуално с нещо плота, което да издържа на вода.
Скрит текст:
Много благодаря! Успех с плота!
Виж целия пост
# 368
Здравейте! За маса, която ще е навън каква боя използвате?
Виж целия пост
# 369
Здравейте! За маса, която ще е навън каква боя използвате?
Само импрегнатор (на Бохемит), чамов пън вече втора година "държи фронта" под дъжд, сняг, слънце и прочие природни настроения.
Преди десетина години една пейка е намазах с масло (отработено, от колата при смяна), още ми служи вярно, не е мръднала. Тази година (за благодарност) я минах отново.
Виж целия пост
# 370
Здравейте! За маса, която ще е навън каква боя използвате?
Само импрегнатор (на Бохемит), чамов пън вече втора година "държи фронта" под дъжд, сняг, слънце и прочие природни настроения.
Преди десетина години една пейка е намазах с масло (отработено, от колата при смяна), още ми служи вярно, не е мръднала. Тази година (за благодарност) я минах отново.
Благодаря! Но трябва да се смени цвета.
Виж целия пост
# 371
Kalina1985, ,искате да кажете, че като си сменям маслото на колата мога да си взема и да намажа дърво/ пейка? Каква му е функцията?
Виж целия пост
# 372
По сервизите (примерно Радиал) съм виждала варели за отработено (източено) масло. Те не трябва да го изливат в канала, а да го събират и предават като опасен отпадък. Едва ли ще ви откажат да ви налеят 2-3 литра, и без това е отпадък.
Омаслява и импрегнира моторното масло, като всяко друго масло. Освен това съм чела да се коментира в темата, че омаслени с такова масло мебели (за външна употреба) не хващат дървеници, дървояди и др.
Виж целия пост
# 373
Kalina1985, ,искате да кажете, че като си сменям маслото на колата мога да си взема и да намажа дърво/ пейка? Каква му е функцията?
Разбирам, че въпроса е към мен. Импрегнирането на дървесина с изгорено моторно масло се счита за евтин и ефективен метод (придава и тъмен цвят), но не трябва да се забравя и вредния му характер. Изгорялото моторно масло принципно трябва да се изхвърля. Така че аз не съм била права да го мажа с това (даже незаконно май се води), но просто ми я стовариха изневиделица, а онзи забутан край на страната ни нямаше нищо друго. Един колега го предложи.
Сега вече я минах с Бохемит.
Виж целия пост
# 374
Ние мазахме гредите за покрива на вилата с моторно масло. От 2006 до сега няма поражения от дървояди. (А боровото дюшеме го наядоха и трябваше да го сменим.) Евтино, т.е. безплатно, а не знам защо би било вредно.
За пейката - не цапаше ли?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия