Политиката в България - Тема 4

  • 711 056
  • 23 521
# 20 550
Иначе сега ми стана интересно като е изтрила поста какво ще стане.
Нищо няма да стане - всяко чудо за три дни и толкова. Няма да разберем какво точно се е случило или ще го разберем едва след много време, когато страстите се поуталожат, няма да има съд за клевета нито от едната, нито от другата страна. Едно от най-потъпкваните права в България е правото на информация и липсва особена полза от това утре някой да заяви "ама аз не знаех, че така ще стане". Колко от потребителите тук бяха склонни да застанат зад думите на г-н Емин или зад тези на болничното заведение, без особено колебание? Едва ли са повече от половината.
Виж целия пост
# 20 551
Скрит текст:
Ти на 9 години ли си? Освен това не всички болници имат капацитет да третират деца.
Направо се чудя как оцеляват децата в другите градове, като нямат Пирогов.
Какво значи да нямат капацитет да третират деца?
Във всяка болница със спешно отделение може да се намери някой да зашие рана.
Еми не, не е така, защото не е просто шев и кройка, а трябва обследване, защото не винаги е просто сцепена кожа.
Да -  и на възрастен и на дете. Във всяко спешно отделение може да се направят тези първоначални прегледи, не само в Пирогов.
Ти прочете ли, че първоначален преглед е направен в Перник и от там са насочили детето към Пирогов. Явно не си, но си пишеш ей така.
Виж целия пост
# 20 552
Аз изненадана, че онзи, който е откарал семейството до Пирогов е изненадан, че се чака толкова. Но нямам опит с болницата, само знам, че е изключително натоварена.

Малкият ми син си сряза месестата част на показалеца и хоп в спешното. Снимка, лепене, превързване, чао.

За Божков се надявам и Менда Стоянова да не остане суха, защото тя е тази, която прокарва поправката в НС.
Виж целия пост
# 20 553
Гафовете не е нужно някой да ги търси, новият кабинет си ги прави сам.
Точно. Не знам колко по-абсурдно може да стане вече.
Виж целия пост
# 20 554
Малко оффф
Лорда и Тесла - кефите ме. Ето това се казва "джентълменско споразумение" 😃

По повод поста на сестрата - изобщо не изключвам възможността върху сестрата да е оказан натиск. Дори е много по-вероятно да е така, отколкото тя сама да е решила да го изтрие. И това няма абсолютно нищо общо с партията, която е на власт. В България от много години се действа по този начин от властимащите. Лично за мен това беше напълно очаквано, предвид наближаващите местни избори и петното, което този скандал би могъл да сложи върху ДБ - основният претендент за София. Макар, че лично за мен петното е върху таткото - не върху партията, но все пак....
Виж целия пост
# 20 555
Аз на някакъв процент мога да проумея поведението на бащата. У мен самата има един страх, че ако не вдигна достатъчно патардия, няма да ми обърнат внимание. Говоря за случаите, в които съм водила дете в спешното (с предмет в носа, много тежко внезапно повръщане и други подобни ситуации). Много съм страхлива и не мирясвам, докато не ни поеме лекар... не ми се е налагало нищо драстично обаче досега да правя. Имали сме късмет, веднага ни забелязват и не се е налагало да предреждам примерно други хора.

Случая с починалата в Русе родилка ще дам за пример. Жената след раждането се е оплакала на всичките си близки, вкл. на мъжа си от непоносима болка Sad Писала му е, че не издържа. А той я успокоил: "Лекарите си знаят работата". Да беше отишъл да се развика в тази болница, да събуди когото трябва! Можеше и да има жена, можеше и да има шанс да я спасят. Не че обвинявам човека. Той е вярвал в лекарите...

Грам неполитизирано го казвам, просташко е да заплашваш с министър при всички случаи! Просто родителите понякога се панираме в спешни ситуации, това е. Моя приятелка беше направила огромни скандали при раждането на дъщеря си, без нито 1 лекар в отделението, тежко и опасно. Иначе е съвсем нормален човек.
Виж целия пост
# 20 556
Какъв натиск и за какво? Това, че е свалила поста не премахва проблема. Пълни глупости са това, че и е оказан натиск.
Попрекалила е, но късно се е усетила.
Виж целия пост
# 20 557
Аз на някакъв процент мога да проумея поведението на бащата. У мен самата има един страх, че ако не вдигна достатъчно патардия, няма да ми обърнат внимание. Говоря за случаите, в които съм водила дете в спешното (с предмет в носа, много тежко внезапно повръщане и други подобни ситуации). Много съм страхлива и не мирясвам, докато не ни поеме лекар... не ми се е налагало нищо драстично обаче досега да правя. Имали сме късмет, веднага ни забелязват и не се е налагало да предреждам примерно други хора.

Случая с починалата в Русе родилка ще дам за пример. Жената след раждането се е оплакала на всичките си близки, вкл. на мъжа си от непоносима болка Sad Писала му е, че не издържа. А той я успокоил: "Лекарите си знаят работата". Да беше отишъл да се развика в тази болница, да събуди когото трябва! Можеше и да има жена, можеше и да има шанс да я спасят.

Грам неполитизирано го казвам, просташко е да заплашваш с министър при всички случаи! Просто родителите понякога се панираме в спешни ситуации, това е. Моя приятелка беше направила огромни скандали при раждането на дъщеря си, без нито 1 лекар в отделението, тежко и опасно. Иначе е съвсем нормален човек.
Може да прозвуча малко сексистко, но в подобни случаи мъжете трябва да съчетават едновременно известна тежест и здрав разум. На жената е по-простено.
Виж целия пост
# 20 558
 Може да прозвуча малко сексистко, но в подобни случаи мъжете трябва да съчетават едновременно известна тежест и здрав разум. На жената е по-простено.
[/quote]
Явно грам опит нямаш, защото в подобни ситуации, всъщност жените по-често се стягат и са адекватни.
Виж целия пост
# 20 559
Какъв натиск и за какво? Това, че е свалила поста не премахва проблема. Пълни глупости са това, че и е оказан натиск.
Попрекалила е, но късно се е усетила.
И аз така мисля.
За да публикуваш нещо такова, трябва да си напълно наясно какво целиш.
Виж целия пост
# 20 560
Според мен ББ си е оплел работата. Божков го обвиняват сега за дела, които го отдалечават от Борисов - Пригожин и други глупости. За чадърите делото вероятно ще застане на трупчета, в противен случай ако стане опасно за Борисов той може да хвърли бялата кърпа и да си изтегли подкрепата.

Смятам че Сарафов, сега ще влезе в ролята на "удобния грешник". Хем може да тупка делото което ще е удобно за всички участници в сглобката хем ДБ и ПП ще го сочат с пръст и ще говорят за мафията, но пък няма да бързат да се отърват от него.
Виж целия пост
# 20 561
Какъв натиск и за какво? Това, че е свалила поста не премахва проблема. Пълни глупости са това, че и е оказан натиск.
Попрекалила е, но късно се е усетила.
А, прекалила!
Направо са я заплашили, "натиснали".
Виж целия пост
# 20 562
Изтрила си е поста и не и се води война, защото Емин може да я съди. И наистина трябва да го направи, ако проверката, камери и свидетели докажат, че лъже.

Обвинението, че някой е искал да изхвърлят дете в тежко състояние от шокова зала за да вкарат неговото не е шега работа, то руши директно репутация.

Така че е ясно, защо си е изтрила поста.
Виж целия пост
# 20 563
Те могат да обвиняват Божков за Пригожин по друго дело. По това с данъците, Борисов и компания си е отделно. Ако е вярно, че е дал хиляди документи на американците, и евентуално те са му "позволили" да се прибере, Сарафов няма да има много поле да шава. Не може да си позволи да пренебрегне свидетелски показания на такъв силен свидетел. А и не би трябвало той да "позволи". Има си прокурори по делото.
Виж целия пост
# 20 564
Лорд, къде ги намираш тези неща, че ще обвиняват Божков за бизнес с Пригожин? Ясно е за какво е издирван и именно по тези обвинения е задържан.
Ако прокуратурата реши да разследва връзките му с Пригожин, това няма да се отрази на това, за което го издирваха уж, докато той не се криеш.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия