Помощ относно кардиолог

  • 6 842
  • 23
# 15
липиден профил прави ли покрай другите изследвания?

Нею за първи път го чувам. Може ли малко повече информация, разбира се, ако е удобно.
Виж целия пост
# 16
липидния профил включва изследването на следните показатели: триглицериди, общ холестерол, нископлътностни и високоплътностни липопротеини, носещи холестерол – съответно LDL и HDL. Техните стойности дават информация за липидния статус и метаболитните нарушения, риска от атеросклероза, коронарна стеноза и инфаркт на миокарда.
като отидеш в която и да е лаборатория и кажеш липиден профил те си знаят.
Виж целия пост
# 17
липидния профил включва изследването на следните показатели: триглицериди, общ холестерол, нископлътностни и високоплътностни липопротеини, носещи холестерол – съответно LDL и HDL. Техните стойности дават информация за липидния статус и метаболитните нарушения, риска от атеросклероза, коронарна стеноза и инфаркт на миокарда.
като отидеш в която и да е лаборатория и кажеш липиден профил те си знаят.


Ясно, значи ги имам тези и са в доста добро състояние.

Сега си измерих температурата и е 37.3, но явно я имам от няколко дни.. пих един аналгин да видим и така. Дано се оправя поне малко.
Виж целия пост
# 18
Да нямаш ковид? Той се проявява по странни начин понякога и може да навреди на сърцето.
Виж целия пост
# 19
Да нямаш ковид? Той се проявява по странни начин понякога и може да навреди на сърцето.

Правени са ми много антигенни и кръвни за ковид, не съм. Това си мислеха повечето кардиолози, но ми казаха, че всичко е наред.

Edit: Да добавя:

Днес сутринта си измерих нивото на кръвна захар и се оказва, че е 6.5.
Ям кисело мляко с канела. Отидох и при личната ми лекарка и тя ми препоръча да пия Диапрел половин таблетка. Добре че баба ми е диабетик, че имаме такива хапчета.

Като нищо да се окаже, че от силен стрес, съм активирал диабет... което е лошо.

Също така си записах час при Кардиолог Зоктор Рангочев в 18:45 днес. Ще отида и той да си каже мнението, после записвам час при ендокринолог и на гастроентеролог.

Дано само от стрес да казвам кръвната захар... че вече ми писна от всичко и най-лошото е, никой да не ти казва какво ти има, а че всичко било наред.
Виж целия пост
# 20
Защо си спрял бета- блокера?  Когато се започне,  се пие до живот. А, като те чета с пулс 90 в покой и такова високо кръвно е задължително да го пиеш.
Виж целия пост
# 21
Защо си спрял бета- блокера?  Когато се започне,  се пие до живот. А, като те чета с пулс 90 в покой и такова високо кръвно е задължително да го пиеш.

Преди да се случи това нещо си бях с такъв пулс и след 3-4 часа се нормализира от самосебе си.
Преди кръвното си ми беше 130 на 90 когато ходя а като си почивам си ми е 115 на 70 до 75 стига долната граница.

Защото другия кардиолог ми каза, че съм твърде млад да пия бета-блокер, тъй като не ми трябвало, защото сърцето ми било здраво. Трябвало само да отслабна.

Сега когато съм под срес (от известно време явно е постояннен) и когато съм при лекар вдигам 150 на 90, когато съм вкъщи и пак си ходя ми е 130 на 90, пулс 85 в движение.

Не знам какво става...
Виж целия пост
# 22
Отвсякъде си си за бета-блокер. Дори диастола 90 е в горна граница и с времето уврежда ,не само клапите,  но и бъбреците.
Пациенти пият от 20- 24 годишни вече такива лекарства, щом се налага.
Отиди на адекватен кардиолог, ако трябва холтер и ше преценят.
Виж целия пост
# 23
Здравейте на всички!

Бях при доктор Божидар Рангочев и се оказа, че няма нищо никъде!

Тъй като правя паник атаки и вдигам кръвното, ми изписа бета блокер само при нужда!

И ми каза, да отслабна с 15 килограма и всичко е точно.

Тоест, няма ми нищо. И паник атаките са ми от газове, които са в дебелото черво което притиска диафрагмата пък тя притиска сърцето.

Тоест, отслабвам, изкарвам газовете и всичко се оправя.

Благодаря на всички които ме подкрепиха и на онези, които ме изплашиха.

Повод за паника вече няма!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия