Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 23

  • 37 628
  • 760
# 345
the doors, добри отзиви има за д-р Минкова в Токуда,тъкмо ще могат да работят заедно с Колева.

Бонбон, хомозигот по PAI е достатъчно основание за назначаване на терапия, особено ако имаш предистория с неуспешна бременност. На първа страница на темата има подробна информация и лекари, към които можеш да се обърнеш.
Виж целия пост
# 346
the doors, добри отзиви има за д-р Минкова в Токуда,тъкмо ще могат да работят заедно с Колева.

Бонбон, хомозигот по PAI е достатъчно основание за назначаване на терапия, особено ако имаш предистория с неуспешна бременност. На първа страница на темата има подробна информация и лекари, към които можеш да се обърнеш.
Нямам предишна предистория с аборти и неуспешни опити,бременността ми е спонтанна, няма и анамнеза в семейството ,малко по -напред в темата също съм писала . Сама си пуснах изследванията в лаб.Лина не знам дали се спазват някакви правила преди пробовзимането, просто бях чувала за тромбофилията и реших и ги пуснах още в началото на бременността ми … 🌹 по скоро ме интересуват мнения за проф.Паскалева и дали е същата която е коментирана малко по напред в темата.
Виж целия пост
# 347
Проф. Паскалева, която се занимава с бременни с тромбофилия, работи в Националната кардиологичната болница. Аз не знам да има друга д-р (хематоложка) с това име.
Виж целия пост
# 348
Проф. Паскалева, която се занимава с бременни с тромбофилия, работи в Националната кардиологичната болница. Аз не знам да има друга д-р (хематоложка) с това име.
значи аз съм се заблудила, явно става дума именно за нея. Разбирам значи търся съвсем пресни мнения за нея,за да знам има ли изобщо смисъл на 6 юни да ходя при нея тъй като ще пътувам специално от Бургас…а трафика както знаете вече започва да става кошмарен .
Виж целия пост
# 349
Здравейте,
Някоя от вече раждалите мами, ако може да сподели можем ли да мислим за естествено раждане при тромбофилия? При какви условия? На мен терапията ми е клексан 0.4 до 2 седмици преди термин, но ако коагулацията ми е в норми...
Да си призная малко ме е страх от секцио...
АГ ми казва, че е рано да коментираме, а на мен ми се иска да знам опциите изобщо
Виж целия пост
# 350
Проф. Паскалева, която се занимава с бременни с тромбофилия, работи в Националната кардиологичната болница. Аз не знам да има друга д-р (хематоложка) с това име.
значи аз съм се заблудила, явно става дума именно за нея. Разбирам значи търся съвсем пресни мнения за нея,за да знам има ли изобщо смисъл на 6 юни да ходя при нея тъй като ще пътувам специално от Бургас…а трафика както знаете вече започва да става кошмарен .
Привет, и аз съм с тази мутация, без фамилна обремененост и с една биохимична бременност, която не броят за аборт, причинен от мутацията, от Бургас съм. Онлайн направих консултация с хематолог - др.Г.Кондева и с доц. Конова - имунолог, като последната идва периодично в Бургас. Изписаната от АГ терапия се потвърди от доц Конова, поради което и се доверих. Обмислях пътуване до София за консултация с доц. Паскалева, но към момента ще изчакам.
Виж целия пост
# 351
Проф. Паскалева, която се занимава с бременни с тромбофилия, работи в Националната кардиологичната болница. Аз не знам да има друга д-р (хематоложка) с това име.
значи аз съм се заблудила, явно става дума именно за нея. Разбирам значи търся съвсем пресни мнения за нея,за да знам има ли изобщо смисъл на 6 юни да ходя при нея тъй като ще пътувам специално от Бургас…а трафика както знаете вече започва да става кошмарен .
Привет, и аз съм с тази мутация, без фамилна обремененост и с една биохимична бременност, която не броят за аборт, причинен от мутацията, от Бургас съм. Онлайн направих консултация с хематолог - др.Г.Кондева и с доц. Конова - имунолог, като последната идва периодично в Бургас. Изписаната от АГ терапия се потвърди от доц Конова, поради което и се доверих. Обмислях пътуване до София за консултация с доц. Паскалева, но към момента ще изчакам.
Здравей,доц Конова освен редуване фракси аспирин през ден друго не изписва,без значение дали с високо или ниско рискова мутация ще отидеш при нея. Поне това е моето мнение и впечатление за нея.Така ,че аз точно пък от нея не съм доволна , изключително несериозно поведение от страна на секретарката й в Пловдив,седя и чакам по 2-3 седмици да ми погледнат коагулационния статус и докато ми отговорят то почти дошло време за новия…Аз се консултирах с проф.Кременски и той каза че пай без фамилна обремененост или лоша анамнеза не е причина за терапия особено ако кръвотока към бебето е добър. За Паскалева четох тук доста просто днес бях на прегред в София при АГ и така ми я похвалиха , и ме пратиха при нея за профилактичен преглед (както и да протича и да значи това,знам че прегледа при хематолог не е задължително да е очи в очи ) просто защото показах изследване с пай хомозигот,та чак се заблудих че има две различни с еднакви фамилии професорки 🙈😀 При кой в Бургас се следиш? Коя седмица си? Ако не е проблем да попитам.🌹
Виж целия пост
# 352
Проф. Паскалева, която се занимава с бременни с тромбофилия, работи в Националната кардиологичната болница. Аз не знам да има друга д-р (хематоложка) с това име.
значи аз съм се заблудила, явно става дума именно за нея. Разбирам значи търся съвсем пресни мнения за нея,за да знам има ли изобщо смисъл на 6 юни да ходя при нея тъй като ще пътувам специално от Бургас…а трафика както знаете вече започва да става кошмарен .
Привет, и аз съм с тази мутация, без фамилна обремененост и с една биохимична бременност, която не броят за аборт, причинен от мутацията, от Бургас съм. Онлайн направих консултация с хематолог - др.Г.Кондева и с доц. Конова - имунолог, като последната идва периодично в Бургас. Изписаната от АГ терапия се потвърди от доц Конова, поради което и се доверих. Обмислях пътуване до София за консултация с доц. Паскалева, но към момента ще изчакам.
Здравей,доц Конова освен редуване фракси аспирин през ден друго не изписва,без значение дали с високо или ниско рискова мутация ще отидеш при нея. Поне това е моето мнение и впечатление за нея.Така ,че аз точно пък от нея не съм доволна , изключително несериозно поведение от страна на секретарката й в Пловдив,седя и чакам по 2-3 седмици да ми погледнат коагулационния статус и докато ми отговорят то почти дошло време за новия…Аз се консултирах с проф.Кременски и той каза че пай без фамилна обремененост или лоша анамнеза не е причина за терапия особено ако кръвотока към бебето е добър. За Паскалева четох тук доста просто днес бях на прегред в София при АГ и така ми я похвалиха , и ме пратиха при нея за профилактичен преглед (както и да протича и да значи това,знам че прегледа при хематолог не е задължително да е очи в очи ) просто защото показах изследване с пай хомозигот,та чак се заблудих че има две различни с еднакви фамилии професорки 🙈😀 При кой в Бургас се следиш? Коя седмица си? Ако не е проблем да попитам.🌹

Съжалявам, че при теб така се е получило с доц Конова. Моята терапия е клексан 0.4 всеки ден, потвърдена от нея, като за коагулационния статус имах  отговор след два дни, включително и писмено становище на платформата им за изследвания. Също така каза да се въздържам от аспирин и натаспин, последното ми беше препоръчано от хематолог. Аз също се изследвах на своя глава за тромбофилия в лаб. Лина и ,ако си не бях, може би щях да си спестя притесненията и профилактиката с нмх. Знаейки го ,обаче, както и предвид становищата на двама лекари, предпочитам на този етап да си придържам към препоръките им. След 12 г.с със сигурност и на база изследванията ще направя още една консултация с хематолог.
При Татарова, но все още не съм се записала за жк. В 11 г.с съм. Ако искаш пиши на лично, ще се радвам да се запознаем и да обменим опит Blush
Виж целия пост
# 353
Здравейте,
Някоя от вече раждалите мами, ако може да сподели можем ли да мислим за естествено раждане при тромбофилия? При какви условия? На мен терапията ми е клексан 0.4 до 2 седмици преди термин, но ако коагулацията ми е в норми...
Да си призная малко ме е страх от секцио...
АГ ми казва, че е рано да коментираме, а на мен ми се иска да знам опциите изобщо

Защо да не можем да мислим за естествено раждане? Не съм чула да има някакви противопоказания при тромбофилия. Имам две естествени раждания при положение, че съм с пет тромбофилни мутации. Сега пак ще раждам естествено.
Виж целия пост
# 354
Здравейте,
Някоя от вече раждалите мами, ако може да сподели можем ли да мислим за естествено раждане при тромбофилия? При какви условия? На мен терапията ми е клексан 0.4 до 2 седмици преди термин, но ако коагулацията ми е в норми...
Да си призная малко ме е страх от секцио...
АГ ми казва, че е рано да коментираме, а на мен ми се иска да знам опциите изобщо

Защо да не можем да мислим за естествено раждане? Не съм чула да има някакви противопоказания при тромбофилия. Имам две естествени раждания при положение, че съм с пет тромбофилни мутации. Сега пак ще раждам естествено.

Чудесно! Много благодаря, Елиза! А при предишните раждания кога спря да биеш клексана?
Виж целия пост
# 355
Като казахте за спиране на биене на хепарина.. спира ли се преди раждане?
Виж целия пост
# 356
Не се спира НМХ преди раждането, без значение дали естествено или секцио. Продължава се 2-6 седмици след раждането. Най-големият риск при тромбофилия е именно по време на раждането.

Аспирин протект се спира около 33-34гс.
Виж целия пост
# 357
Няма за какво!
При предишните успешни бременности още те знаех, че имам тромбофипия и не съм била на инжекции.
Виж целия пост
# 358
Момичета проф. Паскалева не е хаматолог. Конова също - тя е имунолог.
Съвет от мен търсете хематолози, които се занимават с тромбофилия. Няма да спра да препоръчвам моята доктор Иванова от Токуда - сега била по майчинство и преглежда само на частно в МЦ 161. Доколкото разбрах от есента се връща и в Токуда в отделеното по хематология. Д-р Минкова е съдов хирург.
За добър хематолог освен Иванова - много добри отзиви има за доктор Тончев - хематолог . И двамата правят онлайн консултации.
 При д-р Иванова най-готиното е, че
Винаги е на линия за въпроси - не се плащат прегледи - отговаря за контролни изследвания по вайбър с насоки. Това е безценно. Не е реклама въпреки, че сигурно така звучи. Тук вече с доста от момкчетата сме коментирали и всички са с такива добри впечатления и за това си позволявям да препоръчвам.
За онлайн консултации съм чувала и за д-р Стайкова от Варна
Виж целия пост
# 359
Момичета проф. Паскалева не е хаматолог. Конова също - тя е имунолог.
Съвет от мен търсете хематолози, които се занимават с тромбофилия.
🤯🤯🤯
Добре, Паскалева не е хематолог. Хемостазиолог е. Все тая. То ако тя не се занимава с тромбофилия, не знам кой! Когато бях в болница със съмнение за БТЕ, самата шефка на кардиологичното отделение ме пращаше при Паскалева заради тромбофилията ми, без да знае, че именно Паскалева ми беше следила бременността.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия