Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 23

  • 37 628
  • 760
# 375
Пускала съм, не е имало нещо извънредно, от март месец следя на три седмици, но само д димер и аптт ми беше написал..
Виж целия пост
# 376
Iseult,
Нищо притеснително не виждам в резултатите. Следят се д-димер и фибриноген, за бременни референтните стойности са различни. аптт е сборен фактор и не е показателно. Дозата НМХ се регулира с изследване на антиХа.

Витамините Б9 и Б12 следиш ли, че мутацията в MTRR засяга именно усвояването на Б12.

Claudi,
Аз бях със спешно секцио, последната инжекция ми беше 23ч преди операцията, а следващата - 12ч след операцията. Мисля че това е оптималното и при планово секцио. Чорапи се носят ако имаш специално предписание от ангиолог.
Виж целия пост
# 377
Много благодаря!

Следя ги, да, утре ще пускам пак контролно. Не очаквах положителния резултат, иначе щях още днес.

Iseult,
Нищо притеснително не виждам в резултатите. Следят се д-димер и фибриноген, за бременни референтните стойности са различни. аптт е сборен фактор и не е показателно. Дозата НМХ се регулира с изследване на антиХа.

Витамините Б9 и Б12 следиш ли, че мутацията в MTRR засяга именно усвояването на Б12.

Claudi,
Аз бях със спешно секцио, последната инжекция ми беше 23ч преди операцията, а следващата - 12ч след операцията. Мисля че това е оптималното и при планово секцио. Чорапи се носят ако имаш специално предписание от ангиолог.
Виж целия пост
# 378
Здравейте, знаете ли дали д-р Георги Тончев прави онлайн консултации? Имам записан час при него, но ми се налага по препоръка на АГ да лежа и да не се движа с кола и се чудех дали няма как консултацията да бъде онлайн.
Виж целия пост
# 379
Здравейте, знаете ли дали д-р Георги Тончев прави онлайн консултации? Имам записан час при него, но ми се налага по препоръка на АГ да лежа и да не се движа с кола и се чудех дали няма как консултацията да бъде онлайн.

Прави в приложението Medrec M, трябва да заплатиш предварително с карта.
Виж целия пост
# 380
Здравейте,
Бременна съм в 14г.с. и 3 дни след ЗЕТ. Имам мутации в PAI, ACE, MTHFR - хомозигот и Factor XIII и TAFI - хетерозигот. Имам изписана терапия с фраксипарин 0.4., обсъдена с хематолог и назначена от положителният тест за бременност. Получих зацапване, установи се хематомче и дозата се намали от 0.4 на 0.3. От няколко дни съм на Клексан 0.4, тъй като еозинофилите са двойно завишени, имам обрив и сърбеж на мястото на убождането. Имам няколко въпроса, на които не успях да намеря отговор:
1. Как е най-добре да бия клексана - да отстраня излишното количество и така да поставя инжекцията или я бия, но не инжектирам всичко? В инструкциите е описан първият начин, но исках да чуя и Вашето мнение. Отделно, боли ли Ви, когато биете клексана? При мен има болка, за разлика от фраксипарина, въпреки бавното и внимателно вкарване на лекарството.
2. Моята АГ ми изписа витамини за бременни Prenatal Denk+DHA. В тях В9 и В12 НЕ са метилирани, а аз имам мутация и в MTHFR гена. Преди тях пиех мета фолиева и метилиран В12. АГ знае за мутацията, но каза, че тези витамини са подходящи. Хематоложката, д-р Стайкова от Варна, предложи ВитаФолат, в който и двете форми са метилирани и отделно да приемам чисто рибено масло, не Омега 3, 6 или 9. Сега се чудя какво да правя. Да пия ли Prenal Denk и отделно да продължа с приема на метилираните форми или да ги заменя? Вие какви витамини приемате?
Извинявам се за дългия пост. Благодаря много на всички отзовали се!
Виж целия пост
# 381
Аз също бях 1 месец на фракси 0.4, но поради сърбеж и наличие на алергична реакция сменихме на клексан. Фраксито не ме болеше при поставяне. Клексанът ме боли повече, даже бих определила че има и щипане при вливането на течността. Но пък сърбежът изчезна моментално. Никога не махам въздуха, следвам предписанията в листовката. За витамините, аз нямам мутацията за неусвояването им, но въпреки това хематолог ме посъветва да си взема метилитани варианти.
Виж целия пост
# 382
Не,недей да пиеш неметилирани особено при бременност. Най - добре е се пият отделно. Изследвала ли си нивата им? Все пак приема трябва да е съобразен с това,иначе откъде ще знаеш дозите,които ти трябват? Витафолат и аз го гледах преди,но не е подходящ, защото са много ниски дозите, не като за нуждите на бременна.
Виж целия пост
# 383
Здравей,
Да, изследвала съм ги. В12(total) е над горна граница - 690 pmol/l при горна за лабораторията 650. Спрях приема му, по препоръка на АГ, преди 2 месеца. Понеже съм с желязодефицитна анемия го приемах за всеки случай. В9, или фолиева киселина, както пише в резултата, е 12 при граници 3-20. Изследвах ги през февруари, тъй като се готвех за трансфер, а и бях с ниски стойности на желязо и феритин. Казаха ми да спра фолиевата, когато стана 12 г.с. И сега от 1 седмица пия Пренатал Денк. Да си купя ли съставките на Пренатал и да ги пия отделно? В голяма чуденка съм как да процедирам.
Не,недей да пиеш неметилирани особено при бременност. Най - добре е се пият отделно. Изследвала ли си нивата им? Все пак приема трябва да е съобразен с това,иначе откъде ще знаеш дозите,които ти трябват? Витафолат и аз го гледах преди,но не е подходящ, защото са много ниски дозите, не като за нуждите на бременна.
Виж целия пост
# 384
А,чакай сега.... 690 не е горна граница камо ли за при бременност. Хубав резултат е,но за два месеца може доста да е паднал. В някои държави е 1000, според Сигридов също.. Фолата ти е леко нисък. Трябва да е около 30, максимум 43.  При мутация може и цяла бременност да не го спреш. Няма такова нещо за 12гс- изследваш всеки месец и се преценява до кога и по колко. В12, фолат се пият отделно. Други общи витамини вече както решиш..
Трябва ти лекар,който разбира от витамини... Аз своя открих с първата бременност чак след 20гс, и бях с ниски нива ,но не е страшно - почваш редовно ,лекаря ти коригира дозите и всичко е наред.
Виж целия пост
# 385
Вземи си комбинирани витамини за бременни с метилирани форми, и допълнително неофолик Мета, ако ти е нисък фолата. Изследваш и пиеш в зависимост от нивата на витамините. Омегата за бременни е с различни пропорции на DHA.

За инжекциите - по-лесно е да махнеш излишното предварително. Макар че ми е много странно как така решават без изследвания да ти намалят дозата.
Виж целия пост
# 386
Дели, може ли да кажеш какви са пропорциите на DHA при омегата за бременни? За този сърбеж, който се спомена при инжекциите за нещо моментно ли става въпрос или за по-продължително?
Виж целия пост
# 387
Благодаря, ще потърся такива витамини. Ще проверя и за омега с повече Dha. Относно дозата на фракси/клексан, АГ реши да я намали заради появата на хематома и засъхналата кръв в носа ми, която все още е налична от време на време. Извинявам се за обяснението. Не споменах, че на всеки 20 дни тя ми назначава ПКК, фибриноген, д димер и АРТТ. Всички показатели в хомеостазата изглеждат добре за нея, а и за хематоложката, която посетих на 25.05. заради завишените стойности в показателите на ПКК. Във Варна не съм намерила лаборатория, която да изследва АнтиХа (май така се казваше изследването) . АГ провери и кръвоотока в маточните артерии с доплер и каза, че е добър.
Вземи си комбинирани витамини за бременни с метилирани форми, и допълнително неофолик Мета, ако ти е нисък фолата. Изследваш и пиеш в зависимост от нивата на витамините. Омегата за бременни е с различни пропорции на DHA.

За инжекциите - по-лесно е да махнеш излишното предварително. Макар че ми е много странно как така решават без изследвания да ти намалят дозата.
Виж целия пост
# 388
За този сърбеж, който се спомена при инжекциите за нещо моментно ли става въпрос или за по-продължително?
При всеки е индивидуално.
Аз бях на фракси 0,3 до 35гс, после минах на клексан 0,4 горе-долу до 4 месеца след раждането (имах прекъсване около месец и половина след раждането).
Първите няколко седмици нямах никакъв сърбеж или зачервяване. Никаква реакция. Обаче с продължителната употреба започнаха сърбежите. Особено вечер не можех да си намеря място. Кожата ми ставаше и на плюски. Еозинофилите бяха завишени.
След като смених на клексан не се подобриха нещата. Но като не го чешеш и в един момент се успокоява. Аз си правих студени компреси с памучета и ме успокояваше.
След като спрях инжекциите, сърбежите, зачервяванията и плюските продължаваха да се появяват редовно още 6 месеца. През следващите 3 месеца (значи общо 9 месеца след спирането) само от време на време се появяваха и сърбежът вече не беше толкова силен.
Та при мен определено не беше нещо моментно, а си ми беше постоянното състояние. Най гадното беше, че дрехите ми при допир с кожата я дразнеха и тя се зачервяваше само от това.
Виж целия пост
# 389
За този сърбеж, който се спомена при инжекциите за нещо моментно ли става въпрос или за по-продължително?
При всеки е индивидуално.
Аз бях на фракси 0,3 до 35гс, после минах на клексан 0,4 горе-долу до 4 месеца след раждането (имах прекъсване около месец и половина след раждането).
Първите няколко седмици нямах никакъв сърбеж или зачервяване. Никаква реакция. Обаче с продължителната употреба започнаха сърбежите. Особено вечер не можех да си намеря място. Кожата ми ставаше и на плюски. Еозинофилите бяха завишени.
След като смених на клексан не се подобриха нещата. Но като не го чешеш и в един момент се успокоява. Аз си правих студени компреси с памучета и ме успокояваше.
След като спрях инжекциите, сърбежите, зачервяванията и плюските продължаваха да се появяват редовно още 6 месеца. През следващите 3 месеца (значи общо 9 месеца след спирането) само от време на време се появяваха и сърбежът вече не беше толкова силен.
Та при мен определено не беше нещо моментно, а си ми беше постоянното състояние. Най гадното беше, че дрехите ми при допир с кожата я дразнеха и тя се зачервяваше само от това.

А защо поставя 4м клексан и след раждането? На мен ми казаха около 3-4 седмици..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия