Клуб " Ръкоделие - гоблени " 2 част

  • 113 071
  • 615
# 465
Вярно, че ти остават очите но се шие лесно. Предпочитам пейзажите, защото даже и да сгрешиш не се забелязва , а сега съм се захванала с този и там нямам право да греша.


Не знам дали се вижда но в "Кралското езеро" долу има една червена точка. 

Това е точката и се надявам, че ще го ушия някога и него. Grinning
Виж целия пост
# 466
За Ariadna вече разбрах, че са полски и са средно качество някакво,  DMC сякаш са най-добрите май, но при по-голямо количество /имам огромен фон/ май ще стане доста скъпо, за Anchor като качество нищо не знам, посочени са и  Madeira , който сефте ги чувам,даже не знам дали се продават у нас. Така че  какви да ги избера newsm78 Ако може някой да помогне
Ариадна са полски,имат плътност и лъскавина,но цветовата гама им е много бедна,ако шиеш голям гоблен не ти ги препоръчвам.Комплектовките на Милена стил с Ариадна също не ги харесвам,нищо общо няма с картинката ,която е на кутията.
Анхор са немси и са много хубави-лъскавина,плътност и цвят,супер качество,както и ДМС,те са френски и са хубави като анхора.Мадейра са италиански ,но с тях не съм шила.Ако гоблена е голям не си заслужава да го шиеш с друго освен ДМС и АНХОР,а фона само може да го замениш с нещо  стига да един цвят.

Честита Баба Марта на всички!
Виж целия пост
# 467
За Ariadna вече разбрах, че са полски и са средно качество някакво,  DMC сякаш са най-добрите май, но при по-голямо количество /имам огромен фон/ май ще стане доста скъпо, за Anchor като качество нищо не знам, посочени са и  Madeira , който сефте ги чувам,даже не знам дали се продават у нас. Така че  какви да ги избера newsm78 Ако може някой да помогне
Ариадна са полски,имат плътност и лъскавина,но цветовата гама им е много бедна,ако шиеш голям гоблен не ти ги препоръчвам.Комплектовките на Милена стил с Ариадна също не ги харесвам,нищо общо няма с картинката ,която е на кутията.
Анхор са немси и са много хубави-лъскавина,плътност и цвят,супер качество,както и ДМС,те са френски и са хубави като анхора.Мадейра са италиански ,но с тях не съм шила.Ако гоблена е голям не си заслужава да го шиеш с друго освен ДМС и АНХОР,а фона само може да го замениш с нещо  стига да един цвят.

Честита Баба Марта на всички!


И да допълня, че Вилеровите гоблени /оригинални/ са комплектовани с ДМС и Анхор
Виж целия пост
# 468
Съгласна съм, че не си заслужава толкова труд да хвърлиш и да шиеш с евтини конци (за големите гоблени пук и всички останали). Peace
Виж целия пост
# 469
Съгласна съм, че не си заслужава толкова труд да хвърлиш и да шиеш с евтини конци (за големите гоблени пук и всички останали). Peace

И аз съм на същото мнение. Трудът е един и същ, с каквито и конци да шиеш, а разликата в сумата за конците зависи от големината на гоблена де, но ще е към 20-40лв максимум. За толова пари не си струва според мен да се шие с евтини конци.
Виж целия пост
# 470
Чета на няколко пъти за този бод 1:2, но не зная  Embarassed как се чете легендата и как се шие. Ако ми разясните малко ще съм благодарна.
Мерси.

1:2 се шият вилеровите гоблени, не на всеки му харесва понеже изглежда като тъкано шие се с 3 или 4 нишки




Добре, ама това значи ли, че на един знак от схемата отговарят 2 бода един до друг?
И ако се шие с 3 или с 4 нишки не изглежда ли много дебело? Дали някой, който има такъв гоблен ще може да го снима и да го покаже? Благодаря  Simple Smile
Виж целия пост
# 471
Чета на няколко пъти за този бод 1:2, но не зная  Embarassed как се чете легендата и как се шие. Ако ми разясните малко ще съм благодарна.
Мерси.

1:2 се шият вилеровите гоблени, не на всеки му харесва понеже изглежда като тъкано шие се с 3 или 4 нишки




Добре, ама това значи ли, че на един знак от схемата отговарят 2 бода един до друг?
И ако се шие с 3 или с 4 нишки не изглежда ли много дебело? Дали някой, който има такъв гоблен ще може да го снима и да го покаже? Благодаря  Simple Smile

Зависи от панамата. Аз съм шила с този бод една възглавничка с 3 нишки, но не е точно на панама. Ето я. Дано добиеш представа
Виж целия пост
# 472
Обяснявам подробно за оригиналния вилеров бод-2 бода са 1 знак и обхващат всяка вертикална нишка през 2 хоризонтални реда.Шие се с 3 конеца и не е плътно, защото хубавите конци са финни и не се натрупват.Там, където има изрично упоменаване, че има бод1:1 /лице, ръце и др./ се шие от 2 нишки.Така става по-релефно.Препоръчвам го на всички, макър, че най-трудните си гоблени съм ушила с нашия си бод. Дори проявявах известен инат , но като започнах да шия с оригиналния бод нещата изглеждат различно. Това е и проблем за тези, които като мен шият по- стегнатичко. В "българския" бод гоблените излизат със сантиметри по-малки , защото се натрупват конци.  Относно поканата ми към Вас за Великденския базар- адреса ми е Видин 3700 ул. "Тополовец"8 Диана Димитрова, но ние ще дойдем в София, така че с удоволствие ще Ви очакваме и там.Дори на място ще видите какво са измайсторили момичетата от страната за бг майките и ще имаме удоволствието да се запознаем лично.
Виж целия пост
# 473
Обяснявам подробно за оригиналния вилеров бод-2 бода са 1 знак и обхващат всяка вертикална нишка през 2 хоризонтални реда.Шие се с 3 конеца и не е плътно, защото хубавите конци са финни и не се натрупват.Там, където има изрично упоменаване, че има бод1:1 /лице, ръце и др./ се шие от 2 нишки.Така става по-релефно. .   . 

Съгласна съм, но също има гоблени, които съм купувала от Вилер /от Германия/ и там към самия гоблени за тези които се шият 1:1 има инстукция да се шият с три нишки и наистина по-трудно се шият ама стават много хубави
Виж целия пост
# 474
Някой случайно да разполага със схема и ключ за "Вълшебната гора" на Вилер/7 цвята в сива гама/ ...и да попитам има ли значение как се крои панамата,защото при кроене на дрехи нали има значение посоката на нишката. Има ли значение при гоблените дали ще го режа на ширина или дължина?
Виж целия пост
# 475
Големи красоти сте измайсторили.  Simple Smile
Виж целия пост
# 476
Заминавам към Бургас за една седмица и се надявам като се върна да кача снимка към завършен вече гоблен на Powell
Виж целия пост
# 477
и да попитам има ли значение как се крои панамата,защото при кроене на дрехи нали има значение посоката на нишката. Има ли значение при гоблените дали ще го режа на ширина или дължина?


Аз си ги режа как ми дойде
Виж целия пост
# 478
Много благодаря за обяснението. Никога не съм  шила с Вилеров бод и ще ми е интересно да го пробвам.
Виж целия пост
# 479
И аз благодаря. Добих някаква представа от снимката. Правилно ли съм разбрала обаче - един знак е 2 бода един над друг вертикално?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия