Клуб " Ръкоделие - гоблени " 2 част

  • 113 069
  • 615
# 525
Честит празник мили мами! Желая ви много щастие и любов!
Виж целия пост
# 526
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК МОМИЧЕТА!!!
ПОЖЕЛАВАМ ВИ ДА СЕ ЧУВСТВАТЕ МНОГО СПЕЦИАЛНИ И ДА СТЕ МНОГО ОБИЧАНИ И ЩАСТЛИВИ С ЛЮБИМИТЕ СИ ХОРА!




Хубав ден на всички и спорно шиене! Heart Eyes
Виж целия пост
# 527
Честит празник момичета. Пожелавам ви много щастие и любов  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 528
Гоблените са Вилерови - Пролет една с бреза и църковна кула - овал и ох този все го забравям. Аз и не съм го пипвала вече 3 години де - майски кът май беше - една къща обградена с клони и листа на средата на езеро. Смътен спомен. И аз съм една гобленарка от далечното минало. Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

Това е вилеровата схема на Майски ден, имам и някаква българска разработка, но не знам на коя фирма ( комплектовката е в Бургас и ако се интересуваш ще се обадя на майка ми да я питам)  http://dump.ru/files/6/622584973/
Виж целия пост
# 529
Bise, да така се окомплектова, а на теб оригинален от Вилер ли е

Да, оригинален Вилер е.
Значи трябва да си ходя с конците...
Виж целия пост
# 530
http://osinka.ru/Sewing/Dekor/Needlework/04_02/07.html
http://osinka.ru/Sewing/Dekor/Needlework/04_02/01.html
http://osinka.ru/Sewing/Dekor/Needlework/04_02/05.html
помагай те това говори ли ви нещо newsm78 hahaha newsm78 hahaha newsm78 hahaha newsm78
Виж целия пост
# 531
Bise, да се опитам сега да обясня - щом гоблена ти е оригинален /схемата и цветовете имам предвид/, долу са описани цветовете, но по старият начин - тогава Вилер ги окомплектоваше по следния начин вързопче конци надписан цвета и ние сами си нагласяхме цветовете като /hellstes - значещо най-светъл и следващите бяха по-тъмно към по-тъмно. Вилер не оставя номерата на конците никога, но съм забелязала, че ползува Анхор и ДМС. С точност съм намирала конци. Да намират се по този начин.

След 80 година започна да окомплектова като на всеки конец слагаше знак - е това е по-лесно, но пак не оставя номерата.





Тази техника не се ли казваше макраме.
Виж целия пост
# 532
Благодаря ви момичета Hug
Честит празник на всички и бъдете много щастливи.  bouquet  bouquet  bouquet
Сътворявайте все повече такива красоти.

Дороти, точно този е другият. И двата бяха мои окомплектовки на базата на мостри от оригиналните конци без номера. Да ама вече не е ясно кое какво е било.
Вадил човека конците от пликчетата, късал пликчетата а конците на топка. А аз си мисля, че гледа любимото си филмче, докато се подвизавам в кухнята. Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
Виж целия пост
# 533

Дороти, точно този е другият. И двата бяха мои окомплектовки на базата на мостри от оригиналните конци без номера. Да ама вече не е ясно кое какво е било.
Вадил човека конците от пликчетата, късал пликчетата а конците на топка. А аз си мисля, че гледа любимото си филмче, докато се подвизавам в кухнята. Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

Despina, a моделите са здрави нали, другото с общи усилия ще го направим. Да е жив и здрав и повече бели да прави. А моделът по Вилер ли е. Имам предвид фотокопие на оригинал ли е
Виж целия пост
# 534
 newsm78 Не е ли време за част 3?  newsm78
Виж целия пост
# 535

Да, това се казва фриволите. Прави се със совалка( като за шевна машина, но заострена в две посоки), използва се и молив с гумичка, на която е забодена кърфица, чрез която се провира конеца. Правила съм доста неща едно време с това- якички, карета, мартеници, но оттогава съм се местила в няколко жилища и му изгубих дирите. Сигурн е някъде по багажите, ако остане време ще потъся.
Виж целия пост
# 536


ЧЕСТИТ ПРАЗНИК!
Виж целия пост
# 537

Да, това се казва фриволите. Прави се със совалка( като за шевна машина, но заострена в две посоки), използва се и молив с гумичка, на която е забодена кърфица, чрез която се провира конеца. Правила съм доста неща едно време с това- якички, карета, мартеници, но оттогава съм се местила в няколко жилища и му изгубих дирите. Сигурн е някъде по багажите, ако остане време ще потъся.
Thinking  На мен ми прилича малко на "плетене на една кука" ,ама се използват и разни, допълнителни "хватки" (бримки)....но, безспорно е много ефектно!!!! Аз бих искала да се науча.....ако някой знае повечко за това изкуство,моля да пише -от къде да почерпим информация! book
  1crib  Ползотворен ден,момичета!!!!    feeding
Виж целия пост
# 538
Thinking  На мен ми прилича малко на "плетене на една кука" ,ама се използват и разни, допълнителни "хватки" (бримки)....но, безспорно е много ефектно!!!! Аз бих искала да се науча.....ако някой знае повечко за това изкуство,моля да пише -от къде да почерпим информация! book
  1crib  Ползотворен ден,момичета!!!!    feeding

Мен ме е учил един дядо преди много години. Той ходеше от град на град и организираче нещо като курсове. Много е лесно, но някой просто трябв да ти го покаже. На принципа на възли е, но възлите се правят с единия конец, а другия е основа, той остава по средата и може да се движи. Совалката ми я прави един стругар. Много е лесно да се научиш, ако имаме възможност да се видим за няколко часа, ще те науча Grinning
Виж целия пост
# 539
Здравейте момичета,
влизам набързо,за да ви помоля за схемата на ето тия сладки пиленца:




някой,ако я има ще съм много благодарна,смятам  и картички за Великден да направя,та ще видим...
Поздрави! Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия