ОКТОМВРИйче мъничко в коремчето расте, очакваме пола да се разбере 💓👶💙"

  • 54 109
  • 729
# 300
La foie,не помня дали ти беше първа бременност,ако да-напълно нормално си е,на мен предишния път ми пролича чак в 20та,а сега си имам от по-рано.
Виж целия пост
# 301
Съгласна, съвсем нормално е някои да нямат корем все още, с първата ми бременност, до 6тия месец нямах почти нищо и си ходех с нормални дънки, общо взето до края ми беше малко коремчето, даже в 36та седмица като лежах за задържане, сестрите мислеха, че съм в ранна бременност. Сега, в 16та седмица, сутрин пак нямам много корем, но до вечерта тотално се трансформирам.
Аз лично нямам опит с болка в бъбреците, но и при мен, ако стискам и ми е пълен мехура, се усеща голям дискомфорт.
Виж целия пост
# 302
То няма от какво да се натоварват чак толкова.Може да си хапваш евнтуално червена боровинка, или да си запарваш чай от такава..Ако си пускала скоро урина щеше да се разбере, ако нещо не е добре.А болката може би е от това, че се стискаш 🤷

Пфф .. а аз нямам вариант да стискам.През нощта ставам поне по два пъти до тоалетна, а през деня не ги броя 😂
Мисля си, че явно ниската плацента за сега ми притиска мехура и от там идва това...Но това са си мои мисли..Не съм го коментирала с Аг..Бях си подготвила всичко въпроси за миналата седмица, ама половината ги забравих 😂
Снощи за пръв път вечерта не съм ставала и успях да се наспя.
Виж целия пост
# 303
Здравейте Blush
Честито момченце на Луиза.
Ние ще разберем пола в четвъртък. Нямам търпение. Дано само не се крие бебчето.
В началото имах силно предчувствие за момче, но последния месец все за момиченце си мисля и розовко ми е в главата  Grinning

Чудя се до колко е нормално в начало 16 г.с да нямам още добре изразен корем. Сутрин особено няма начин да се види каквото и да е. През деня вече се поиздува като съм яла и пила. На по тази причина още си спя и по корем, а ми се иска да свикна вече да съм на една страна.

Най-вече ме мъчи болка сутрин в бъбреците. Особено ако не съм се събуждала за тоалетна и мехурът ми е пълен. Но дори и на празен мехур ме болят и ми е дискомфортно. До час след ставане минава, но е неприятно и не знам да се притеснявам ли. Пия поне по 1.5 л вода на ден. Понякога стигам и до 2 л. Нещо дали се взима допълнително за улесняване работата на бъбреците при по-голямо натоварване? До сега не съм имала проблеми с тях.



Благодаря!🥰
На мен ми е първа бременност и всяко нещо което се случва ми е за първи път и емоциите са незаменими, въпреки трудностите и болежките😅, като отида на преглед и като го видя и забравям за всичко.
Просто съм щастлива 🥰
Незаменимо е ❤️❤️❤️
Виж целия пост
# 304
Първа бременност ми е, да. Уж към 10та седмица започнах да виждам коремче и си мислех как толкова рано, сигурно до няколко седмици ще ми проличи. Но важното е вътре всичко да е добре Blush
Но панталоните вече са за по-голям размер, ходя постоянно с разкопчан цип и по-дълга блуза/риза та да не се вижда докато не стане време за рокли и поли.
Благодаря Мери, ще взема червена боровинка, дори и от стискане да е болката поне да подсили пикочните пътища.
Със сигурност ще питам и АГ-то. Ако нещо той друго мисли ще пиша в случай, че има и други момичета с подобни болки.
Виж целия пост
# 305
Хелоууу момичета.Как сте ? ☺️
Аз тази седмица се чувствам чудесно.Всички неразположения, болки, спазми, констипация и прочие изчезнаха..За сметка на това от време на време получавам някакви болки, наподобяващи щипене все едно химическо изгаряне в зърната...Много неприятно 😫
Ама ако е само това за сега, ще го преживея 😁
Вчера се снабдих с два клина за бременни, въпреки, че дадох над 70 лв за тях поне знам, че са качествени и от бг производител и жената ме убеди, че са почти вечни 😁 А и след раждането мога да занеса единия (с широк колан) да ми го свият и да го използвам за прибиране на корема...Ама да стигнем до там живот и здраве 🙏🍀
Пожелавам ви прекрасен остатък от уикенда и почивайте активно, аз това правя, защото през седмицата ми идва малко на нагорнище 🤗💐
Може ли да дадеш отзиви за клиновете, че и аз търся. Очертават ли много целулита? А пък и сайта ако кажеш си златна ❤️
Виж целия пост
# 306
Първа бременност ми е, да. Уж към 10та седмица започнах да виждам коремче и си мислех как толкова рано, сигурно до няколко седмици ще ми проличи. Но важното е вътре всичко да е добре Blush
Но панталоните вече са за по-голям размер, ходя постоянно с разкопчан цип и по-дълга блуза/риза та да не се вижда докато не стане време за рокли и поли.
Благодаря Мери, ще взема червена боровинка, дори и от стискане да е болката поне да подсили пикочните пътища.
Със сигурност ще питам и АГ-то. Ако нещо той друго мисли ще пиша в случай, че има и други момичета с подобни болки.
На мен ми е втора бременност, 14+5 съм и нямам никакъв корем. Ама никакъв. Ако се подува само от някоя храна и той си е корем като на преяла. Даже мисля, че АГ ще ми се кара в сряда като ида, че нямам корем Joy

С бъбреците и аз имам проблем. И първата бременност и сега. Правя си чай от червена боровинка и пия през ден. Ако е по-сериозна болката всеки ден пия.
Виж целия пост
# 307
Може ли да дадеш отзиви за клиновете, че и аз търся. Очертават ли много целулита? А пък и сайта ако кажеш си златна ❤️
Аз от магазин си ги купих, но имат и сайт.Скъпички са им нещата, но са много качествени.Аз имам два клина от преди 3-4 години и не са мръднали.
https://evizabg.com/
Виж целия пост
# 308
Момичета, как се справяте със сухата кожа на лицето, устните, скалпа? По принцип имам суха кожа, но заради бременността в момента е истински ужас. Устните ми са бели, по челото и носа имам лишеи излязли, скалпа ми се лющи на големи парчета... С устните и скалпа се оправям долу горе, но с лицето не мога. Извадих тежката артилерия от към кремове, с които по принцип съм добре в най- студените дни, но сега не помага. Дори се мажа с маслата, с които си мажа корема от няколко дни, но за сега няма ефект...
Виж целия пост
# 309
Моите устни също са много сухи и се лющят постоянно. Не знам на какво се дължи, но преди не са били чак така.
Виж целия пост
# 310
И моите устни са напукани и по цял ден мажа с Нивеа-вазелинче, а като съм вкъщи с кокосово масло 😁
Иначе за кожата по лицето-моята е мазна там и не мога да дам съвет за суха такава.

Ходих ей сега да си пускам витамини и коагулация, и сега нямам търпение до довечера да видя тези витамини мръднали ли са, не са ли, че вече ми писна от тях 😂
Виж целия пост
# 311
И моята кожа и коса са сухи напоследък, но аз го намирам за плюс, тъй като по принцип са ми мазни. С устните се спасявам с обикновен балсам, за лицето хидратиращ крем ми е достатъчен, а продуктите за комбинирана кожа ги спрях. Най-доволна съм от скалпа Laughing Мия си косата през ден от много години и пак обикновено в деня, в който трябва да я измия вече е омазнена в корените и много ме дразни. Сега няма такова нещо, изглежда си супер, не ми се лющи. Иначе някой хидратиращ тоник за скалп може би ще свърши работа.
Виж целия пост
# 312
Леле като ви слушам и се депресирам хах аз от втория месец съм с корем може би заради хипер стимулацията имах 6 кисти и задържана течност зад матката, но от тогава не мога да си нося дънките закопчани. Реших, че като вляза в третия и ще си купя едни дънки до тогава ходих с клинове. Сега и жената на брат ми ми даде нва чифта дънки за бременни и съм много щаттлива все още моя си равмер ми става. Вече съм в 15+2 и си ми личи, въпреки, че от началото съм качила само 2 кг. Просто съм си подута и вечер ми е трудно да спя. Моите устни също са много напукани и мажа по цял ден с балсами имам във всеки джоб на якета и елеци хах за бъбреци си купувам студено пресован сок от червена боровинка от био магазините върши чудеса! От два три дни обаче бая ми опъва ниско долу, само за малко и ми минава и примерно два три пъти в деня и бая се шашкам ама си митля, че е бебка, расте си и това е разпъва се или поне така се успокоявам.  Моя преглед е чак на 29.05 и не зная как ще издържа до тогава.
Виж целия пост
# 313
Момичета, как се справяте със сухата кожа на лицето, устните, скалпа? По принцип имам суха кожа, но заради бременността в момента е истински ужас. Устните ми са бели, по челото и носа имам лишеи излязли, скалпа ми се лющи на големи парчета... С устните и скалпа се оправям долу горе, но с лицето не мога. Извадих тежката артилерия от към кремове, с които по принцип съм добре в най- студените дни, но сега не помага. Дори се мажа с маслата, с които си мажа корема от няколко дни, но за сега няма ефект...

И аз имам много суха кожа и сега е още по-зле, малко взе да отшумява, но не знам кое точно ми помага, мажа се с крем за бременни,  пия фолиева киселина,  магнезий и желязо и се старая да пия повечко вода🤷‍♀️
А може би и от само себе си ще се оправят нещата, но може и да е липса на витамини
Виж целия пост
# 314
Здравейте,утре съм на преглед 17+5дни,искам да попитам ,може ли да се види пола на обикновен ехограф 2д ?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия