ОКТОМВРИйче мъничко в коремчето расте, очакваме пола да се разбере 💓👶💙"

  • 54 097
  • 729
# 270
https://medical-center-life.com/dlina-cervikalnogo-kanala-norma
Тук има достатъчно информация.Нека все пак всеки си слуша лекаря и да не се панираме излишно 🙂
Виж целия пост
# 271
Моята беше 32 на ФМ в 13+5. Тези дни ме вика пак вече в 16гс и ще мерим пак и да видим серклажа кога ще го назначава.
34мм на първа фетална е шийка за следене , без да те плаша излишно.

Аз ходих на втора ФМ в 15+5 г.с. 34мм шийка не мисля, че е нещо плашещо. Нито АГ ми е казвал нещо за шийката, нито докторката на ФМ. Предполагам, че ако е имало нещо на първата ФМ да са ми казали. На 11 май съм на преглед и ще попитам АГ дали има нещо притеснително.
Виж целия пост
# 272
Моята шийка в 12+4 г.с беше 34 мм. Нищо не ми казаха, не мисля, че е проблем.
А как ви я мерят на всеки преглед? Всеки път ви гледат с вагинален ехограф ли? Защото с коремен не се мери шийка.
Виж целия пост
# 273
Моята шийка в 12+4 г.с беше 34 мм. Нищо не ми казаха, не мисля, че е проблем.
А как ви я мерят на всеки преглед? Всеки път ви гледат с вагинален ехограф ли? Защото с коремен не се мери шийка.

Понеже не съм вкъщи, объркала съм се и накарах мъжа да снима листа от понеделник. 38мм е. Мен в понеделник ме гледаха и на вагиналния заради пола на бебето и трябваше да се преместя, за да го види.
Виж целия пост
# 274
Момичета от два/три дни съм леко настинала. В 15 г.с. съм.
Имах болки в гърлото един ден, вече нямам. Нямам температура   Не ми е отпаднало само дето ми е запушен носа и съм сополива. Нещо може ли да се използва в този случай?
Виж целия пост
# 275
Грип стоп спрей, Стеримар, Биозин мама..
Виж целия пост
# 276
Шийка се мери само с вагинален ехограф и на празен пикочен мехур. Мери се след като матката се качи нагоре , което става след 15гс.
Всеки да се довери на лекаря си разбира се.
Имам лош опит на тази тема и без да имам конизация и без да ми е мека шийката, за това предпочитам да напомня за нея
, да не се подминава.
Виж целия пост
# 277
Шийка се мери само с вагинален ехограф и на празен пикочен мехур. Мери се след като матката се качи нагоре , което става след 15гс.
Всеки да се довери на лекаря си разбира се.
Имам лош опит на тази тема и без да имам конизация и без да ми е мека шийката, за това предпочитам да напомня за нея
, да не се подминава.
Колко често се мери шийката? Нямам спомен от първата бременност. Помня, че в мериха, но не помня кога започнаха и колко често.
До сега не да ми в мерили, но аз днес влизам в 14г.с. та май е рано за това.
Виж целия пост
# 278
Момичета от два/три дни съм леко настинала. В 15 г.с. съм.
Имах болки в гърлото един ден, вече нямам. Нямам температура   Не ми е отпаднало само дето ми е запушен носа и съм сополива. Нещо може ли да се използва в този случай?

Здравей,
аз понеже имам целогодишна алергия от треви, полени, прах и още куп неща използвам назостад спрей за нос и още като установиха, че съм бременна попитах дали мога да ги ползвам, тъй като не мога без тях, ми казаха, че няма проблем. Тъй че ако прецениш ги използвай, ефикасни са.
Виж целия пост
# 279
Някоя от вас имала ли е контракции с предишна бременност? Тези болки ниско долу и в кръста моят лекар каза, че са контракции, прегледа ме и вагинално и каза, че шийката приляга на пръста и ме насочи към болница. Имате ли опит с подобен случай, доста съм притеснена?
Виж целия пост
# 280
Някоя от вас имала ли е контракции с предишна бременност? Тези болки ниско долу и в кръста моят лекар каза, че са контракции, прегледа ме и вагинално и каза, че шийката приляга на пръста и ме насочи към болница. Имате ли опит с подобен случай, доста съм притеснена?

Аз предната бременност имах от пети месец. в 7-ми дори лежах за задържане.
Щом са ви насочили към болница - вървете. Ще ви вливат системи с Кормагнезин /може и да бъркам името, нещо такова беше/ и ще ви слагат мускулни релаксанти - от типа на но-шпа.
Според мен, за да не го мислите постоянно, вървете, малко ще полежите, но поне ще сте спокойна, че сте под наблюдение.
Виж целия пост
# 281
Здравейте, момичета. Имам си едно октомврийче от 2019г. Подарявам всички дрешки от около 2м до годинка някъде. Която има желание, нека ми пише. Ще се радвам да зарадвам някоя мама.
Ако пък някоя има кака и има бебешки дрешки, които няма какво да прави ще се радвам да сподели. Очакваме момиченце през август. 🥰🥰🥰
Виж целия пост
# 282
Някоя от вас имала ли е контракции с предишна бременност? Тези болки ниско долу и в кръста моят лекар каза, че са контракции, прегледа ме и вагинално и каза, че шийката приляга на пръста и ме насочи към болница. Имате ли опит с подобен случай, доста съм притеснена?
Аз имах от много рано предната бременност. Единствено ми се стягаше корема за малко и пиех хапчета,но беше отдавна и не помня какви са били, може би Но Шпа и това беше. Слава Богу не ми се е налагало да лежа в болница или да спирам да работя.
Виж целия пост
# 283
Момичета, накратко: налага ми се да си направя роговична топография следващата седмица. Наясно ли сте дали е безопасно? Докторът е информиран, че съм бременна и каза, че ще "прецени" на датата за прегледа дали да правим изследването. Това, че не заяви категорично, че е безопасно ме безпокои. Благодаря предварително, ще се радвам, ако сте наясно и споделите мнение.
Виж целия пост
# 284
Лол нямам никаква идея аз, през живота си на очен даже не съм ходила 😁.Щом доктора ти е казал, че ще прецени на място не вярвам да има някакъв проблем.

Аз бях на преглед.Всичко е наред с бобчето, цели 110 грама било ✊😂
Естествено този път беше във вихъра си, то не бяха танци, ръкомахане, премятане, кълбета...и накрая се пльосна по корем и с пъпната връв м/у краката 😂
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия