Разширени вени- кой, как се бори с проблема? - тема 4

  • 56 673
  • 615
# 540
Предстои ми лазерна аблация при Милена Ангелова По здравна каса.Някой ,който е минал по здравна каса,може ли да каже дали наистина два дни трябва да лежиш или те пускат да се прибереш?
Виж целия пост
# 541
Предстои ми лазерна аблация при Милена Ангелова По здравна каса.Някой ,който е минал по здравна каса,може ли да каже дали наистина два дни трябва да лежиш или те пускат да се прибереш?
Два пъти миналата година правих аблация при Милена Ангелова, и двата пъти по една нощувка стоях.
Виж целия пост
# 542
Аз още се опитвам да се справя с проблема с разни добавки. Някой пробвал ли е друг? Сега взимам рутин, детралекс, пикногенол. Едно момиче май спомена за серепептаза и убикинол CoQ10. При мен няма резултат все още. Детралекс взимам от януари. Рутин и пикногенол от две седмици. Болките почти изчезнаха, но имам чувството че вените ми се разширяват. Много са ми слаби стените на вените, така го усещам.

Благодаря
Виж целия пост
# 543
След процедура ли ги пиете? Аз пия Рутин и съм пила Флебодия и Детралекс и Витамит Ц, но пак си се разширяват с времето, особено ако приемате и нещо хормонално или е жегаво времето. Общо взето нищо не помага. За това и доц. Ангелов като го питам за мазила и хапчета казва нищо. Най -много лятото може да се пие за профилактика, но жегата, гравитацията , възрастта и хормоните са влияещия фактор.
Виж целия пост
# 544
Не, още не съм правила процедури. Надявам се някак да спре това разширяване. Някои казват, че се чувстват по-добре, затова пробвам.
Това с хормоните ми стана интересно. При мен всичко започна като влязох в менопауза, една година след последен цикъл. Точно се чудя дали да започна да взимам хормони някакви, а вие казвате, че при прием на нещо хормонално се влошава. Може ли да обясните повече, че вече съвсем се обърквам. Информацията е много противоречива.
Много благодаря
Виж целия пост
# 545
Не, още не съм правила процедури. Надявам се някак да спре това разширяване. Някои казват, че се чувстват по-добре, затова пробвам.
Това с хормоните ми стана интересно. При мен всичко започна като влязох в менопауза, една година след последен цикъл. Точно се чудя дали да започна да взимам хормони някакви, а вие казвате, че при прием на нещо хормонално се влошава. Може ли да обясните повече, че вече съвсем се обърквам. Информацията е много противоречива.
Много благодаря

Вече разширена вена не може да се възстанови с добавки, трябва си, я аблация, я склеротирапия.

Най-много да се влоши състоянието ви и да трябва по-сериозна операция.

Но преценката е ваша. Консултирайте се със съдов хирург.
Виж целия пост
# 546
Не, още не съм правила процедури. Надявам се някак да спре това разширяване. Някои казват, че се чувстват по-добре, затова пробвам.
Това с хормоните ми стана интересно. При мен всичко започна като влязох в менопауза, една година след последен цикъл. Точно се чудя дали да започна да взимам хормони някакви, а вие казвате, че при прием на нещо хормонално се влошава. Може ли да обясните повече, че вече съвсем се обърквам. Информацията е много противоречива.
Много благодаря

Мазила и хапчета нямат ефект върху вече разширената и увредена част от вените. Могат само да подобрят състоянието и здравината на здравите вени. Така че не отлагайте склеротерапия. На есен като се захлади правете . Не е страшно.

Относно влиянието на хормоните върху вените:
Женските полови хормони, най-вече естрогенът и прогестеронът, влияят пряко върху структурата на венозните стени и клапите. Високите нива на прогестерон отпускат гладката мускулатура на вените. Това води до разширяване на венозната стена и затруднява функцията на венозните клапи. А Естрогенът може да допринесе за отслабване на съединителната тъкан, което прави вените по-податливи на деформации. Хормоналният дисбаланс по време на менопаузата (намаляване на естрогена) също отслабва венозните стени. Химикали от околната среда, които имитират хормони, също могат да допринесат за хормонален дисбаланс, вреден за съдовете. Промяната на хормоните по време на бременност и товара от плодът също вредят на вените.
Виж целия пост
# 547
Предстои ми лазерна аблация при Милена Ангелова По здравна каса.Някой ,който е минал по здравна каса,може ли да каже дали наистина два дни трябва да лежиш или те пускат да се прибереш?
Два пъти миналата година правих аблация при Милена Ангелова, и двата пъти по една нощувка стоях.

Лазерна аблация по здравна каса няма, вероятно ви пускат някоя друга измислена пътека. Може ли да споделите с какъв консуматив ви третира, какъв е лазера ?Според мен има причина да минава по- каса- най- вероятно консуматива и е много евтин, много се съмнявам с какви продукти се работи в случая.
Виж целия пост
# 548
Доплаща се за консумативи
Виж целия пост
# 549
А колко е доплащането?
Виж целия пост
# 550
Питайте клиниката , която ще ползвате. При всеки е различно.
Виж целия пост
# 551
Аз питам за вашия опит. Правила съм на частно само и понеже искам да правя и на другия крак, се замислям да е по ЗК, но ако доплащането не е малко... Искам да преценя.
Виж целия пост
# 552
Аз лично съм правила лазер при д-р Милена Ангелова по здравна каса преди 3 години – не съм доплащала /само нощувки нещо около 50 лева/ и имах нощувка в болницата. Нямам никакви оплаквания и съм много доволна. Изпратила съм и доста познати при нея, всички са с добри отзиви, като това виждам и от мненията на мамите в групата.

Малко е странно новорегистриран потребител с 13 публикации и без личен опит да внушава какво „според него“ било и да прави заключения за качество и вероятности. Това по-скоро звучи като спекулация, отколкото като реален опит и прилича доста на…


Предстои ми лазерна аблация при Милена Ангелова По здравна каса.Някой ,който е минал по здравна каса,може ли да каже дали наистина два дни трябва да лежиш или те пускат да се прибереш?
Два пъти миналата година правих аблация при Милена Ангелова, и двата пъти по една нощувка стоях.

Лазерна аблация по здравна каса няма, вероятно ви пускат някоя друга измислена пътека. Може ли да споделите с какъв консуматив ви третира, какъв е лазера ?Според мен има причина да минава по- каса- най- вероятно консуматива и е много евтин, много се съмнявам с какви продукти се работи в случая.
Виж целия пост
# 553
Добре, има ли разлика в самата лазерна аблация примерно при д-р Кючуков и д-р Милена Ангелова? Защото при единия е изцяло платено, а при другия изцяло по здравна каса - да ама дали не те кълцат повече като е по здравна каса???Разликата в сумите е голяма, та нормално да се съмнявам....
Освен това, ми е интересно след такъв тип операция на разширени вени, дават ли болничен за отсъствие от работа?
Виж целия пост
# 554
Дават болничен.
Моят беше за месец.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия