Разширени вени- кой, как се бори с проблема? - тема 4

  • 56 424
  • 615
# 585
Здравейте! Христос Воскресе!
На 08.04 си правих лазерна аблация в Уни Хоспитал - София при д-р Вълчев. Много съм доволен от процедурата и от отношението и всичко около операцията.Премина повече от добре.
Днес е 5 ден и леко усещам оттекъл крака. Няма болка. С чорапа съм. Не го свалям. За тези, които са преминали през това - за колко време Ви бяха изписани хапчетата за разреждане на кръвта?
И ако има пушачи - колко време не пушихте или се ограничавахте?
На мен ми изписаха за 1 месец,хапчета за разреждане на кръвта.Не са ме ограничавали да не пуша,пушех си още същият ден.Чорап ми казаха да нося цял месец през деня,вечер преди сън да го свалям.
Виж целия пост
# 586
Здравейте! Христос Воскресе!
На 08.04 си правих лазерна аблация в Уни Хоспитал - София при д-р Вълчев. Много съм доволен от процедурата и от отношението и всичко около операцията.Премина повече от добре.
Днес е 5 ден и леко усещам оттекъл крака. Няма болка. С чорапа съм. Не го свалям. За тези, които са преминали през това - за колко време Ви бяха изписани хапчетата за разреждане на кръвта?
И ако има пушачи - колко време не пушихте или се ограничавахте?
На мен ми изписаха за 1 месец,хапчета за разреждане на кръвта.Не са ме ограничавали да не пуша,пушех си още същият ден.Чорап ми казаха да нося цял месец през деня,вечер преди сън да го свалям.

На мен ми ги изписаха за 5 дни. И затова се чудя дали е ок. Въпреки, че мисля че се възстановявам добре.
Виж целия пост
# 587
Здравейте! Христос Воскресе!
На 08.04 си правих лазерна аблация в Уни Хоспитал - София при д-р Вълчев. Много съм доволен от процедурата и от отношението и всичко около операцията.Премина повече от добре.
Днес е 5 ден и леко усещам оттекъл крака. Няма болка. С чорапа съм. Не го свалям. За тези, които са преминали през това - за колко време Ви бяха изписани хапчетата за разреждане на кръвта?
И ако има пушачи - колко време не пушихте или се ограничавахте?
На мен ми изписаха за 1 месец,хапчета за разреждане на кръвта.Не са ме ограничавали да не пуша,пушех си още същият ден.Чорап ми казаха да нося цял месец през деня,вечер преди сън да го свалям.

На мен ми ги изписаха за 5 дни. И затова се чудя дали е ок. Въпреки, че мисля че се възстановявам добре.
На мен ги изписаха за месец,защото бях направила запушване.На другите момичета,с които бяхме в стая ги изписаха за две седмици
Виж целия пост
# 588
По спомен хапчета бяха за  2 седмици, пушех си още същия ден. Чорап носех през деня 3 седмици, като вечер преди сън го свалях.
 

Здравейте! Христос Воскресе!
На 08.04 си правих лазерна аблация в Уни Хоспитал - София при д-р Вълчев. Много съм доволен от процедурата и от отношението и всичко около операцията.Премина повече от добре.
Днес е 5 ден и леко усещам оттекъл крака. Няма болка. С чорапа съм. Не го свалям. За тези, които са преминали през това - за колко време Ви бяха изписани хапчетата за разреждане на кръвта?
И ако има пушачи - колко време не пушихте или се ограничавахте?
Виж целия пост
# 589
Вчера ми беше последната склеротерапия при д-р Радев. Процедурите ги започнах на 20.11.2025, и на двата крака лазерна аблация, микрофлебектомия и склеротерапия. Сумата, която заплатих е малко по-малко от тази, която са ви казали на вас. До момента съм била поне 7-8 пъти в клиниката освен за самите процедури и контролните прегледи, а и за да проверят какво се случва заради оплакване от болка.
Преди да избера къде да направя процедурата, бях  при 4ма лекаря, споменаваи тук в групата и не само, като едни от добрите специалисти в София. От всички само др Радев искаше да се направи консултация с кардиолог и да се пусне доста сериозен пакет от кръвни изследвания. Като уточнявам, че аз не исках да лежа в болница, а да е амбулаторна процедурата.
Като тегля чертата за финансовата част, да сумата е много голяма няма спор, но като се плаща за всичко по отделно не излиза кой знае колко по-евтино. Само преглед при ангиолог или съдов от добрите имена в София сумите започват от 90-100€
Здравейте. Страдам от разширени вени още от 18-годишна. Наследствено ми е. На 19 направих първата склеротерапия. След 2 бременности нещата много се усложниха. Имам 2 главни вени (saphena magna), на които клапите изобщо не работят и кръвта остава в краката и така наред реагират околните вени и се разширяват, до такава степен че отиват към вагината и съм в начален стадий на вулварна варикоза. Общо взето целите ми крака по вътрешната страна са все едно с маркучи, не с вени. И тенденцията е да става по-зле, а съм само на 32.
Бях на преглед в известната Варикс Клиник при доктор Радев. Много съм доволна, прегледа ме много обстойно, обясни ми всичко, направи ми план за лечение по протокол, не се съмнявам в компетентността му по никакъв начин, но цената.... За цялостното лечение и всичко включено в него - лазерна аблация, микрофлебектомия и склеротерапии няколко на брой, плюс 5-годишна проследяемост и гаранция на резултата, консумативи, лекарства, чорапи, ми обявиха цена от 7300 евро... Струват ми се адски много. Някой, който скоро е правил лазерна аблация плюс микрофлебектомия и склеротерапия, може ли да каже къде са по-достъпни цените, но все пак процедурите да са качествено начравени? Чудя се дали да не отида и във Веда клиник при д-р Козаров, те поне имат обявени цени и са значително по-ниски. Във Варикс клиник също ме усъмни това,че веднага напират да запишем час,предлагат разсрочени плашания с tbi и трябва като запишеш час до 3 дни да преведеш половината сума...
Виж целия пост
# 590
Вчера бях на преглед. Отидох при друг съдов хирург.
Все още 3 степен ХВН, но не бях ходила от 5 г и сега докторът каза от 1 май докрая на октомври Новарикс, а от 1 ноември докрая на април чорапи догоре, първа компресия. И много ходене (това го знам)
Имам някакъв застой в слабините. Не се зачетох повече.
Пили ли сте толкова дълго хапчета?
Докторът каза, че 2-3 месеца е нищо. Тъкмо започвали да действат и спирам процеса.
Не ми пречат хапчетата, но са си сума и с другите ми лекарства и добавки е сериозен месечен разход.
Ще трябва да пия, няма как. То прогресират нещата и назад връщане с тия разширени вени няма.
Виж целия пост
# 591
Здравей Merelenda, аз вече пия хапчета от доста време. Започнах да пия миналата година детралекс, готу кола за две седмици някъде и конски кестен. На мен ми се възпаляват вените и болят. Сега в жегата ще трябва да си увелича дозите. Миналата година спрях да взимам хапчета за четири месеца и тогава се влоших. Реших да взимам непрекъснато. Сега пия конски кестен( който все едно отпуши нещо в кръвоносната система или лимфна), пикногенол, рутин с витамин Ц на Ламбертс, рутин и понякога детралекс. Още се опитвам да си наглася кои хапчета ми влияят най-добре и кога. Студени душове също помага. Мен и на ръцете ме дразнят вените. Някак или на ръцете ще е неприятната болка или в краката. 

За слабините мисля че ми помогна много конски кестен. Пия от 50мг.. За една седмица усетих как започна да работи кръвообръщението на места на които явно беше спряло. Не знам как да го обясня. Даже в главата ми нахлу повече кръв, в крайниците също. Аз бях със студени крайници и изведнъж се стоплих. Забравях неща, имах мозъчна мъгла и се оправих.

Ще се радвам и други да споделят опит.

Успех
Виж целия пост
# 592
Victorias secret конският кестен под каква форма го приемаш, защото аз потърсих и намерих само тинктура 50мл? И аз сега лятото имам повече тежест и се чудя, с какво да си помогна на вените.
Merelenda на мен са ми изписвали Ендолекс, а аз го редувам с Новарикс, пия го с малки почивки от година вече, след храненене. Ако ще ти подейства успокояващо за " Хапчетата":
"Новарикс (Novarix) е регистрирана хранителна добавка, а не лекарствено средство. Тя съдържа комплекс от колаген, еластин и биофлавоноиди, които се използват за подкрепа на венозната система и кръвоносните съдове при състояния като разширени вени и хемороиди."
Виж целия пост
# 593
И аз пия Новарикс, защото само като се стопли времето вече и усетих как ми стана още по-тежко в краката. Сезонът си оказва голямо влияние, но засега контролирам нещата, добре се чувствам в комбинация с компресивните чорапи, когато облеклото ми го позволява. Много ми помага и да си топя краката в морската вода, моментално усещам облекчение и лекота.
Виж целия пост
# 594
Не съм много наясно с тези колагени, трябва ли да е конски? Имам този и още не съм го почнала
Виж целия пост
# 595
Не знам дали има конски колаген. Този изглежда добре, тип 1 и 3 е, което е предимно за кожа, нокти и т.н. Тип 2 е за стави. За вените не знам кой е най-добър. При всички случаи не мисля, че ще ти навреди да го пиеш.
Виж целия пост
# 596
Тези новарикс според мен излизат скъпо. Има капсули конски кестен по 250мг, 350мг по сайтовете за добавки, има и само флавоноиди. Не пийте от аптеката слаби добавки. Там се предлагат колкото да сте абониран да давате пари без ефект... Скоро не съм виждала ефект от дадена добавка, дали детралекс, който не е с особено натурални съставки, или флебодия... Даже с годините и все по горещите температури, все повече оплаквания имам в краката, дори след интервенции при съдов... Единствено чорапите ме облекчават, но в студено или хладно време, през лятото ще е ад с чорапи..
Виж целия пост
# 597
На моите капсули пише че са с екстракт от конски кестен 157,5-225,0 мг, което е 50 мг аесцин, на фирмата Vogel.

В сайтовете съм виждала и други фирми да предлагат конски кестен и с други съставки.

Ze-Ze- този колаген май е телешки. Аз същи се чудя дали да взема колаген.

Също се чудя и бях писала преди и за хормони. При мен болките започнаха една година след последен цикъл. Топлото време и особено температурите над 27 градуса също много лошо ми влияят.
Аз имам и Хашимото.

Coconut water - май студената вода помага. Аз миналата година цяло лято се къпах в морето почти всеки ден. Май плувах повече от колкото трябва. Сигурно трябва да се върви в морето. Добре бях докато се къпах, но вените се влошиха октомври. Октомври спрях да взимам добавки, защото нали по няколко месеца трябва да се взимат.
Конският кестен вече го пия почти два месеца. В началото си помислих, че съм се излекувала, но трябва да го пия.
Какъв ли колаген е хубав за вени?

Много се благодаря, че се разписахте момичета. Вече си мислех, че съм сама с това положение. Давате ми много кураж. Също и съвети. Ще пробвам и аз с новарикс.

А, аз имам и листа от червено грозде. Сега не ги пия, но може да ги почна отново. Рутин също имам. Взела съм май всичко, което е на пазара. А, не съм взела отделен диосмин. Това ми липсва. Май трябва да се пие повече диосмин.

Тинктурата конски кестен не знам как се пие. Ще си взема и тинктура.

Добавяйте идеи!
Виж целия пост
# 598
Victoria излязоха ми тези 2 на капсули.
Някой пил ли ги е?


Може да пробвам някоя опаковка. Мисля че в Ендолекса имаше конски кестен и гроздови семки, като добавка към основните съставки.
Иначе май най-много ми помага редовното вдигане на краката на стената вечер, по възможност и през деня, за повече от 15 минути
Виж целия пост
# 599
Лъчестлъч и двете изглеждат хубави. Моето има само конски кестен. Този невен не знам как влияе на вените, нито гроздовите семки.
Аз съм непрекъснато с вдигнати крака, но щом ги сваля и е топло, вените започват да се виждат и да ми болят краката. Не седя на 90 градуса. Сигурно това ми е грешката. Ще пробвам на стената.
Иначе правя гимнастика и скачам на батут.
Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия