Домашното насилие – тема №4

  • 148 065
  • 2 309
# 300
Хммм това звучи ужасно.. да искаш да изгониш някой от дома си, а той да не си тръгва... Това какво е? Не е ли някакво престъпление?? Моля юристите да кажат,какво се прави в подобен случай? Как се защитаваш, как гониш някой, който не иска да си тръгне? Полиция ли се вика?
Виж целия пост
# 301
Мани,  татко след като по телефона му каза да се маха и че ще му счупи ръцете, ако пак ни удари и той най-нагло си остана, нашите дойдоха вкъщи - което реално си е техен апартамент, да се разберат като хора с него. Той се държа с тях супер арогантно, повишава им тон. Те си тръгнаха. Той седи и се натиска.
Сега се прави на добрия татко. Детето не разбира, че това, което се случва, не е допустимо и го търси да играят. Той сутринта го изведе точно за 10 минути да ритат топка и го прибра с обелени колена и лакти. Това са му игрите. Иначе детето много го слушало, а при мен се глезело..
Виж целия пост
# 302
Как си тръгнаха вашите и го оставиха вбесен да си го изкарва на теб и на детето?! Умът ми не го побира. Ако знам, че детето ми е тормозено, ще обърна планини...
Спасявай се, момиче! Спасявай детето си!
Виж целия пост
# 303
Той сега си трае. Но не знам какъв повод ще си намери пак да се заяде. Аз само дежурно говоря с него.
Виж целия пост
# 304
Пускаш си Молба за незабавна защита, да му издадат ограничигелна заповед. Имало е насилие, а и има дете.
Баща ти да се вземе в ръце, да сменя ключалки, багажа му навън и да остане с вас колкото е необходимо.
Пускаш и молба за развод по исков ред и привременни мерки.
Виж целия пост
# 305
Аз не знам дали е допустимо да се пише във форум, но ако мъжа ми удари детето със злоба или през лицето, ще го пречукам. Там, на момента. Край, тутто финито, ще е и ще го изкарам с шутове от нас ако трябва. Даже полиция няма да го спаси.
Моля, ако не е подходящо, да се изтрие от модератор. Ама това ми е истинското мнение по казуса.
Виж целия пост
# 306
А ти искаш ли наистина да го изгониш и да се отървеш от него или искаш да го сплашиш с надеждата да се промени? Щото на мен не ми звучи като да желаеш първото.

Ако да, викаш полиция, казваш, че искаш този да напусне твоя имот и чакаш да го съпроводят навън. После сменяш ключалките и действаш с адвокат, жалби за физическо насилие и молба да не те доближава или както там се нарича.

За съжаление, на мен ми се струва, че търсиш вариант две, а това е безумие. Този няма да се промени, след последната случка, в която родителите ти са си подвили опашките, му е станало ясно, че и от тях помощ няма да получиш и сега ще се развихри. Мен би ме било страх да остана с такъв екземпляр под един покрив, защото няма да знам дали ще осъмна утре.
Виж целия пост
# 307
Аз не знам дали е допустимо да се пише във форум, но ако мъжа ми удари детето със злоба или през лицето, ще го пречукам. Там, на момента. Край, тутто финито, ще е и ще го изкарам с шутове от нас ако трябва. Даже полиция няма да го спаси.
Моля, ако не е подходящо, да се изтрие от модератор. Ама това ми е истинското мнение по казуса.

Супер. Но ако ти самата направиш същото, може ли и мъжът ти да последва списъка ти, дори до момента с пречукването?
По принцип питам, много майки тук са си признавали, че са посягали на децата си в някакъв момент от живия живот (не виртуалния). Та това ми е въпросът – за тях важи ли, или те са неприкосновени, понеже са майки?
Виж целия пост
# 308
Преди години бях в подобно ситуация. Апартаментът беше на майка, но не можех да го изгоня. Майка ми имаше право да изгони всички ни, но не само него. До развода това е семейно жилище и родителските правя не са присъдени и ти нямаш право да го разделяш с детето. В случай на насилие можеше да се подаде жалба до прокурор и той да бъде изведен и издадена ограничителна заповед, дори и преди развода. С новите промени вероятно е по-лесно да се стигне до извеждането му. Най-добре се консултирай с адвокат. Ако нямаш финансовата възможност да наемеш адвокат, отиди в полицията и им кажи, че те тормози. Те трябва да знаят какво се прави в такава ситуация.
Виж целия пост
# 309
Аз не знам дали е допустимо да се пише във форум, но ако мъжа ми удари детето със злоба или през лицето, ще го пречукам. Там, на момента. Край, тутто финито, ще е и ще го изкарам с шутове от нас ако трябва. Даже полиция няма да го спаси.
Моля, ако не е подходящо, да се изтрие от модератор. Ама това ми е истинското мнение по казуса.

Супер. Но ако ти самата направиш същото, може ли и мъжът ти да последва списъка ти, дори до момента с пречукването?
По принцип питам, много майки тук са си признавали, че са посягали на децата си в някакъв момент от живия живот (не виртуалния). Та това ми е въпросът – за тях важи ли, или те са неприкосновени, понеже са майки?
Ами ако откача чак толкова, сигурно да. Тя описа злобно силно удряне през лицето, защото не искало да яде. Това като "посягане" ли го четеш??? Щото има огромна разлика между това, което тя описва и леко плясване по дупЕто, за да се стресне ако е в тантрум. Правим разлика надявам се. Не е допустимо да се бият деца, не знам вие къде живеете, ама не е.
Виж целия пост
# 310
Къде да живея, в България живея. Всякакви видове удряне на деца от родители съм виждала, включително и със злоба.
Една във форума даже не се ли хвалеше как си бие детето с пръчка?
Виж целия пост
# 311
Между другото, ако това се докладва в полицията, го водят семейна свада и общо взето последствията са никакви.
Бошке, станах експерт по насилие в БГ. Ще кандидатствам за работа у някоя фондация.
Виж целия пост
# 312
Преди години бях в подобно ситуация. Апартаментът беше на майка, но не можех да го изгоня. Майка ми имаше право да изгони всички ни, но не само него. До развода това е семейно жилище и родителските правя не са присъдени и ти нямаш право да го разделяш с детето. В случай на насилие можеше да се подаде жалба до прокурор и той да бъде изведен и издадена ограничителна заповед, дори и преди развода. С новите промени вероятно е по-лесно да се стигне до извеждането му. Най-добре се консултирай с адвокат. Ако нямаш финансовата възможност да наемеш адвокат, отиди в полицията и им кажи, че те тормози. Те трябва да знаят какво се прави в такава ситуация.
Семейно жилище, но наистина майка ти може проформа да изгони всички за известно време. Ако жилището е собственост на близки на единият родител, а детето е присъдено за отглеждане на срутия родител, може да му бъде дадено за не повече от 1 година и той трябва да плаща наем.
Виж целия пост
# 313
Много е сложно със семейното жилище. Де юре, докато не мине развода, всички имат пълно право да си седят вкъщи, освен ако някой не пребие някого.
Значи може всеки ден да си крещите и обиждате, даже да се гоните, законово няма кой да ви мръдне!
Затова пък, може да се изнесете. Трикът е - първо се изнасяте, с децата или без и бързичко подавате молба за развод, като вътре хубаво описвате семейните скандали и че именно заради тях не желаете да живеете със скандалджията.
Виж целия пост
# 314
При мен имаше психическо насилие, но не и физическо. Съседите няколко пъти са викали полиция, защото той вдигаше шум по нощите. Майка ми можеше да изгони всички ни, но аз нямаше къде да отида. Живеех и работех в София и детето посещаваше градина в квартала, а майка ми беше в провинцията. Търпях, а той правеше всякакви врътки за да не се изнесе. Така живяхме една година, през която той се напиваше всеки ден. Като си спомня за това време се чудя как съм можла да живея така. Вижда ми се невъзможно, а самата аз съм го преживяла.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия