КГБ = Клуб на Готините Баби - 213

  • 42 731
  • 736
# 240
Ето ме.
Добро утро.
В СФ съм. 
Нещо ми е пренапрегнато тези дни....
Будя се с главоболие, сънувам страхотии и ужасиии...
Иначе всичко ми е наред.
Прочетох ви, и аз като Кассс си ви представям в мислите си и мислено разгорарям с вас... От пишещите тук само Мериан и Кас все още нямат образ, че не сме се виждали, но усещам душите им, знам, че са добри хора...

За добро начало на деня ви предлагам  визуализация - Панагюрище, ранна утрин, пием кафе на терасата и гледаме прекрасната гледка наоколо. Може и вечерна визуализация - пак там, не ни се прибира по стаите, говорим си, Любо ни свири и пее, а адашката танцува като самодива ... Само нямам спомен беше ли разпуснала косите си, но това са подробности...  Ей такива моменти са ми безценни, от нас зависи да са повече ...
Тук е мястото пак да кажа -
голямо Благодаря! К А Г, благодаря и на вас момичета, че заедно изживяхме момента и създадохме спомени...

Хубав ден ви желая - въпреки мръчкавото време, нека ни е  слънчево и топло на душите...
Виж целия пост
# 241

 Гледам че няма кафе,  една чашка , че и си носи бисквитката!
 Клечи, при нас слънце, май  нещо се разминава времето при нас и вас.
 Да ви е спорен денят и моят също!
 Малките минават през варицела, имало 8 деца, само ме питат дали не сме хванали и ние, че бяха малко преди да се появи, а  срокът е 2-3 седмици.
Да минават , че на възраст това се понася трудно, колкото да е неприятно сега.
Виж целия пост
# 242
Борянче, дано ви се размине варицелата, че на стари години е тежко да се кара.
Аз вися от 8.00 в Онкодиспансера, че трябва да получа етапна епикриза за ТЕЛКа. Пуснаха ми и техните бих казала безсмислени изследвания-ренген и ехограф. Никога тук ехографа не ми е правен като хората. Обикновено доктора дори не поглежда монитора и си говори лични неща със сестрата. Обаче чакането е поне 2 часа. Ще видим днес как е. Минах на ренген и имах усещането, че доктора, който разглежда резултатите беше пиян или неадекватен.
Току що минах ехографа. Доктора беше друг и много внимателно ме прегледа. За първи път стана бързо и качествено. Сега вися пред онколога и после политам по задачи.
Виж целия пост
# 243
Добър ви ден,момичета!
                 Да се обадя да не ме мислите! С гърлото се оправих,но сега от време на време ме налита пристъп на кашлица.Носът сутрин ми е запушен и почвам да кихам и кашлям като за световно.
                  Борянке,не се страхувай от врицелата.Не е толкова вирулентна при възрастните както при децата,а и херпес зостер се нарича на дърти години.46 години  по два пъти на годината съм била в контакт с деца болни от варицела и то не с 1-2 деца , а с по 10 и повече.Е,не ме е повтаряла.Един път съм я хванала на детска възраст и след това не.
                 Пипи,успех с роднините,че ние имаме имоти от мама в Боснек,но до ден днешен си стоят неразделени.ММ се захвана и тъкмо да решим проблема и греда.Сега практически е невъзможно,защото родителите ни ги няма,а децата хич не ги интересува и стана мисия невъзможна.За бройката на наследниците пък хич и не ми се мисли.С куче да ги издирваш пак няма да ги събереш.
                Касс,тежка програма сте замислили и успех при реализацията и.
                Клечи, така хубаво разказваш за срещата,че ми става още по-кофти ,че не можах да дойда.Живот и здраве ще има и други.
                И при нас времето мръчкаво и духа силен вятър.
                Спокоен и ползотворен ден!
Виж целия пост
# 244
Не ме е страх, синът се притеснява.
За имотите - или добро или нищо, като за едни други.
 Добре  ,че поне това свърших и  е разделено, а от брат си не мога да взема , не мърда,  но той няма жена и деца, едва ли на 65 ще проима, та  накрая  пак моите  ще вземат, но  нищо не дава за нивите, здраве да  е. Помни какво е  помогнал на децата, малко нещо, защото  е върнато по един или друг начин - например му платиха дело в съда, че някакъв бе взел на дядо ми нивите, давах показания, добре че поне за това се усетил. Возят го  дет поиска,  а и тези ренти за години са доста.
 За болести - същото, на мен не ми се говори. За ядове - съвсем пък. Но поне ми мина малко.
Виж целия пост
# 245
Добър ден!   Имате по един син  палец  от  мен.  Хубав и успешен ден за  всички.Коя на работа, коя със спомени, коя с  градина,  коя с внуци,  да ви е   много приятно!

Тук е облачно и не особено приятно навън. Затова съм  вкъщи и  подредих  гардероба. След малко ще посрещна внучката, а следобед учене. Хубавото е,че се вижда краят на учебната  година.

До скоро,приятелки!   Една  песен,която  харесвам.  "Какво е жената.." Може би ви е  позната.  Има и превод.

[video] https://www.google.com/search?q=%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE%D … 0ahUKEwifwKyT8ez-
Виж целия пост
# 246
Ето съм и аз следобедно.
При нас пече слънце и е топло, така че успях дори да отида до магазина.
Касс, за кога планувате пътешествието? Много амбициозна програма, но и интересна!.
Виж целия пост
# 247
Е, най-после успявам да ви навестя Simple Smile Нали знаете има дни в които...., с две думи - натоварен и напрегнат ден ми беше. Та привет вечерен от мен 🌹
Янче, на 24.05. живот и здраве потегляме. Ще видим как ще е, до сега не сме имали разочароващи пътешествия. И при нас днес имаше слънце и беше приятно.
КАГ, благодаря за музикалния поздрав!
Борянка, дано леко да минава шарката при малчовците. Аз може да съм нямала време да надникна днес тук, но макар и сега по вечерно като видях кафето с бисквитката ме усмихна. С две думи - липсват ми, а може би и не само на мен, кафенцата ти.
Диди, ако кашляш наистина върви да те чуят. Моя приятелка така беше болна, изписаха й антибиотик и уж нещата се овладяха. След една седмица се усеща, че нещо не е наред, уж почти няма кашлица, добре е пък..... отива на лекар и сега е отново на друг антибиотик. Аман от вируси и чудесии...
Пипи, Клечи наред ли е всичко при  вас? Гуш 😘
Ами, за сега толкова. По късно, ако има седянка може да се присламча пак 😁
Чаф 🤗
Виж целия пост
# 248
Днес най - после да се обадя и аз. ПИятеля го докараха след 15 ч., аз утре ще го гледам. Ще обърнем графика, от понеделник до петък при мен, от петък вечерта до понеделник сутринта при тях. Може да си го взимат и всяка вечер, а да го водят сутрин. Ще се въртим някак. Днес не  съм му пИятна, не ме обича и други такива. Цял ден върви накриво, да видим утре как ще е. При нас е много студено и неприятно. Сготвих набързо и сега съм на разположение за игри и забави. Имах доста работа тия дни, та ви чета редовно, ама нямах много време за писане. Торти, бисквитки, чайове, кафета, песни - ядох, пих и танцувах. Лека вечер от мен!
Виж целия пост
# 249
Ето ме и мен. Още малко и ще си заслужа неизвиненото отсъствие.
Ден като всеки друг. Синът помага и води внучката на училище, а после след обяд отново е при училището. От сервиза се обадиха, че може би коня ще си го получим чак във вторник. А уговорката беше за три дни да е готов - в петък. Никога не става както са казали. Ще чакаме, друго не ни остава.
Времето е ужасно - мрачно, студено, влажно. Коленете бяха спрели да ме болят, а сега отново се обаждат. Ама и аз забравям да си пия хранителната добавка. Сега вече не забравям - болежката ме подсеща.
Утре сутринта съм на тръстиката, а на обяд съм на ресторант - ще честваме 90 годишен юбилей на шефката ми от поликлиниката. Все още се държи - на крак е и е с акъла си. До преди две години приемаше пациенти, а после ми ги прехвърли на мен. Сега ходи по изложби, концерти, много чете.
Какво готвите, момичета? Вчера правих спанак с ориз. За утре супа топчета, кюфтета и доматен сос.
Студено ми е, след малко ще се паркирам и ще почета.
Лека нощ и спокойни сънища.
Виж целия пост
# 250
Ето ме и мен😄
При нас полуслънчево и ветровито,но се траеше .
Сега е вече студено и съм песнала климатик.
Чакам ММ за вечеря,че окъсняхме,както винаги де.
Днес мама готви една селска гозбица с бакла,картофи,чесън и зелен лук,подппавена с гьозум -джоджен.
Аз не ям бакла.А тя специална😃
Нашата още не е станала ,та вчера щерките ходиха на пазар в Одрин и от там армаган за баща им 😄
Аз пържих кюфтета,завъртях едни спагети за гарнитура ,според ММ.

Фло,гадно е без кон.
За това ние имаме два коня😃🤭
Преди две години се чудехме с какво да отидем на морето ,къзето имахме резервация ,а коня се повреди.
С един куп коли щерки и зетьове всички бяха в разход.
Един познат ,на който бяхме продали едно конче-голфче  ни го отстъпи и ходихме с него 😃
ММ рече и отсече.Трябва да има резервна кола и имаме вече.
Та така.

Отивам да вечерям.
После може пак .
Виж целия пост
# 251
За готвенето - днес Пл. спретна ориз със зеленчуци. Към него има пилешки крилца от Фантастико.
Преди това беше постно зеле, но сама си го ядох. Той имаше супа със свинско.
За скъпите гости сме предвидили - супа топчета + пържени кюфтета с пюре. За по-нататък Ани и Пл. се гласят за свински гърди със зеле, планират и зрял боб.  Ние с Мрънчоците ще се оправяме някак си.
А Мрънч напоследък има любимо ядене - кюфтета със сос. Редува го с ориз или кони с кетчуп. Кони = макарони.
Мрънла май няма претенции, каквото и сложат яде.
Ениса,  пИятеля от градина ли го спряха, че ще е при тебе делнични дни? Няма ли да се отегчи без децата?
Кас, то в работата все има натоварени дни. Няма как, но то работа и след нас ще има.
Янке, как е Тони? Анжелка чуваш ли я?
Да я поздравиш от бабите.

Виж целия пост
# 252
След гнойната ангина ще застане вкъщи,  защото следващия вирус ще го стопи съвсем. Надявам се да позакрепне повече това лято.
Виж целия пост
# 253
Ще закрепне детето, няма къде да ходи.
Ако може да си спи при вас, да не го будят рано за да го возят.
Съня също е здраве.
Виж целия пост
# 254
След тежкият ден ето ме при вас.
Ениса, ако можете да си го позволите оставете детето да не се среща с вирусите. Явно е същият като моята внучка. На есен го започвайте с черния бъз.
Кассс, пак казвам-обади се като се в района-ще ви организирам интересни неща и в наше село, а и ще се запознаем на живо.
КАГ, благодаря за хебавата песен.
Айша, Гъбче, благодаря за идеите за готвене. Айша, имаш късмет, че Пл.готви. ММ освен, че е капризен и не може и да готви.
Та за мен-днес минах всички прегледи в Онкодиспансера. Добре, че гледам, сестрата беше написала, че документа, който ми трябва важи до 11.07, а трябва да се ява на ТЕЛК на 14.07. Няколко пъти и го повторих, и онколога и каза-пусни го за 3 месеца, но тя все едно нарочно така го е написала. Добре, че гледам. Наложи се да се върна обратно в кабинета, а пред него качат около 10 човека. Все пак приключих с одисеята. Не знам защо е всичко това. По закон като имаш такова злокачествено заболяване след 5 -тата година оставаш на 50% ТЕЛК пожизнено. Защо не го направят пожизнено, а го правят за 3 години  и на всеки три години е този ужас. Хубаво, аз съм подвижна, но има много хора, коита не са така. Не майка, а мащеха ни е държавата за онкоболните. Толкова по този въпрос-оплаках се, напълних ви главите с моите проблеми.
Сега хубавото-днес имах среща с най-големият ми клиент, който всъщност е от новите клиенти, след случката със съдружничката ми. Днес ми предложи да поема и едно голямо дружество, което той придоби. Както иска да ми прехвърли още много правомощия във фирмата му с която работя. Това означава много за мен. Той работи с друга колежка от 11-12 години, тя се отказа от тази фирма, защото има много работа по нея и аз в безисходицата я взех. Сега за новите дружества ме търси мен, което е показател, че съм спечелила доверието му. 
Както и преди съм ви казвала - много си обичам работата, но съм голям педант и обичам всичко да е под конец. Затова и някои клиенти си тръгнаха в годините, защото не могат да отговорят на критериите ми. Вчера ми званна един от адвокатите с които работя, за да ме поздрави, че клиент на който ме е препоръчал, много му се е похвалил от мен. Но човека ми има доверие и прави каквото му кажа, че е правилно. Минахме тежка проверка, при която всичко беше наред. Сега е доволен.
Хайде стига съм се хвалила.
Похвалете се и вие, ще се радвам да чета за хубави моменти.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия