за отрицателната енергия на някои хора

  • 9 127
  • 64
# 15
Ама те нарочно ли причиняват болка на околните, или просто всички около тях страдат?
Виж целия пост
# 16
Ама те нарочно ли причиняват болка на околните, или просто всички около тях страдат?
В повечето случаи изобщо не си дават сметка  Simple Smile Напротив, имат се за добри хора, ощетени от съдбата (непрекъснатите мрънкалници и жертви) или за много любящи хора (които те задушават с лепкавостта си), или пък за много мъдри и добронамерени (които се опитват да те контролират непрекъснато и да те моделират по свой вкус). Общо взето, ако се вържеш и поведението им те разстройва по някакъв начин, вече си им дал "коридор" за източване  Simple Smile
Виж целия пост
# 17
Ти си решила, че е лош човек и затова се натоварваш прекалено....от теб идват нещата , не от нея........явно си чувствителен човек
Виж целия пост
# 18
На разбрах само от теб ли зависи да работи при вас?!
Признавам израза "втори шанс да - трети никога"
Старая се да не вярвам на щуротии, магии и т.н. , но съм била свидетел на някои ужасии и не мога да ги отрека.
Е не ходя с чесън, сребърни куршуми и разни амулети  Joy
Уповавам се единствено на вярата си в доброто, но и се дистанцирам от подобни хора!
Опитай да поговориш с нея, сякаш други са ти казали, че е това което чувстваш - правила съм го има ефект!  Peace
Най-трудно досега се научих да казвам не и това ме натоварва, не желая да слушам  Peace
Ако това е над твойте сили и наистина те кара да се чувстваш зле - ОК най лесно е да я махнете, но може би наистина се праска или просто е наранена, та може и да е защитна реакция.
Виж целия пост
# 19
Ама те нарочно ли причиняват болка на околните, или просто всички около тях страдат?

Това са подтиснати от близките си, уморени от живота си и озлобени хора, както и такива, за които е споменала Дона, които хора търсят по някакъв начин да причинят поне малко от това, на което те са подложени и се радват, ако могат да се почустват значими и властни в работата си посредством психическото взаимодействие с колегите си.

Има пък други, които умират да се оплакват от всичко и всички в живота си, те също те натоварват. Но като си излеят всичко на теб, на тях пък им олеква... На повечето не им пука, че те натоварват така. Смятат, че поне това са им длъжни колегите - да им слушат проблемите и тегобите им  Mr. Green Много е досадно, но ако съумееш по време на словоизлиянията да си мислиш за нещо друго и с половин уста да кимаш състрадателно или пък може в тоз точно момент на стартиране на оплакванията, да си намериш някаква работа и да ги прекъснеш в зародиш, ще е най-добре Simple Smile

Айде, до довечера Simple Smile Днес първи работен ден за новата 2007г. и направо ми се вързаха очите на панделка Simple Smile
Виж целия пост
# 20
Позната ситуация с тази разлика,
че аз имах избор да не виждам въпросното
момиче всеки ден. Беше ми колежка в
института и всеки път щом сядаше до мен
без дори нищо да ми казва, след около 5
минути започваше зверски да ме боли главата
и се чуствах така сякаш съм работила
тежък физически труд 24 часа.
В началото нямах представа, но когато
и други започнаха да го забелязват
всичко излезна наяве. Излезе й прякор
"вещицата" и сякаш наистина беше такава  Thinking
Виж целия пост
# 21
Днес първи работен ден за новата 2007г. и направо ми се вързаха очите на панделка Simple Smile
Оплакваш се, а  Mr. Green
Виж целия пост
# 22
Ти си решила, че е лош човек и затова се натоварваш прекалено....от теб идват нещата , не от нея........явно си чувствителен човек

Не съм решила, че е такава. Първо си мислех , че повредата е в моя телевизор, но както казах вече ВСИЧКИ работещи във фирмата са на същото мнение. Аз по принцип първо търся вината в себе си. Не се самонавивам и не мисля особено за  нея, но в факт, че това същество ме побърква. Не зависи само от мен дали ще се махне така, че засега не мога да я уволня.
Виж целия пост
# 23
Днес първи работен ден за новата 2007г. и направо ми се вързаха очите на панделка Simple Smile
Оплакваш се, а  Mr. Green

Ми отвикнахме да работим май   Mr. Green И всички са ни емнали от сутринта Simple Smile Първото нещо, което направих, след като влязох в офиса, е да изтрия всички пропуснати обаждания на стационарката, че се бяха събрали и от дните между Коледа и НГ  Mr. Green

Пу-пу, да не ми е уруки Simple Smile
Виж целия пост
# 24
чесъна върши работа, ако си го сдъвкала минути преди разговор от близка дистанция с колежката-вамп  Mr. Green
гаранция, че тя ще започне да те избягва, не ти нея  Grinning
Виж целия пост
# 25
Според мен всичко е до внушение  Peace ако седнеш с/у един човек и започнеш да си мислиш как всеки момент ще ти стане лошо, със сигурност ще го постигнеш ...
Виж целия пост
# 26
Оо тази енергия е усетих преди 2 дни точно !
В дискотеката си седях на бара,отсреща ми един познат - гледа ме втренчено помислих си,че се чуди дали съм аз. Кимнах му,че съм го познала и се обърнах. След малко го погледнах и той все така ме гледаше  - след 10 мин ми стана доста зле,почна да ми се гади,да ми се вие свят.Оставих всичко на бара и си заминах с приятелката  Confused
Виж целия пост
# 27
има такива хора, да
аз не съм срещала много такива на живо
тук също има такива хора. нищо , че сме виртуални. има хора, които просто излъчват
отрицателна енергия. как не казаха едно хубаво нещо, как не пуснаха един усмихнат емотикон.
номера е да не обръщаш внимание и да даваш отпор.
Виж целия пост
# 28
Случвало ми се е да усещам такава енергия само с един човек- приятел на мъжа ми. Нищо лошо не мога да кажа за него, свястно момче, може би малко мрачно. Като дойде вкъщи, започва да ми става нервно и с нетърпение чакам да си тръгне. Зачервявам се, повишава ми се леко температурата, става ми тревожно, сякаш нещо лошо ще се случи и се чувствам като отровена. Става ми ревливо и не мога да спя.
Споделих с мъжа ми и той каза, че е усещал нещо такова винаги, но в много по-малка степен.
Виж целия пост
# 29
Обмена на енергия е постоянен. Въпросът е, не как да сенаучиш да точиш, а да се пазиш...

И как да се научим да се пазим,Кейси?

Ех, ако знаех точната рецепта... Grinning
Най-малкото, което правя поне в интернет средата е, че не чета теми и мнения от определени хора. Както и теми с определени драматични заглавия, които са абсолютни балони. Във форума мога да се опазя. Навън, е много трудно. Никакви самовнушения не помагат, защото всеки ти действа по различен начин и не е универсално, за съжаление...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия