Базедова болест

  • 269 136
  • 851
# 450
Чета какво пишете за напълняването, бетаблокерите и т.н. Аз съм и на бетаблокер (но в много малка доза), и на Пропицил (вече поддържаща доза, защото хормоните ми влязоха в норма). Понапълнях с около 3-4 кг, но най-тъпото е, че съм се подула.
Имате ли проблеми със запек? Аз страдам много и нищо не ми помага и не зная дали е от лекарствата за сърце, или от тези за щитовидната.
А какво ще кажете за сърцето? Как се чувствате там? Мен там са ми най-големите притеснения. Вечер прескача или пък сега от няколко дена не прескача, но пък боли в цялата област на сърцето. Мисля си, че може и да е на нервна почва и затова, че все се вглеждам в него. Не зная къде да отида и кой доктор да ме прегледа. Покрай една аритмия и излизане от ритъм ми казаха, че имам пролапс на митрална клапа, но дали оплакванията са ми заради базеда или заради пролапса... кой може да ми каже. Малко съм се отчаяла. Не за друго - хормоните, както казах, са ми вече в норма. Много бързо влязоха в норма и дори се притеснявам да не отидат в другата крайност. Просто проблемите със сърцето, нередовния цикъл, нервността, депресията и раздразнителността не зная докога ще продължат. Вече навреждам на семейството ми с моите ужасни настроения и страхове.
Момичета, дайте добър кардиолог и гинеколог в София. Колкото и да съм чела тук, в сайта, не мога да се спра на такива специалисти. Генеколожката ми така и не разбра, че не отивам при нея, защото не мога да забременея, а защото имамнередовен цикъл с много аномалии - различна продължителност, ту боли и е силен, ту е слаб, само като зацапване и т.н. А кардиолозите - как да ги опиша. Една ме наплаши, че недай си Боже еди какво си да направя, щяла съм да посинея и т.н. - не я слушах дори, защото бях отишла уж да ме успокои, че проблемите ми със сърцето идват от базеда и от нервите ми...
Благодаря ви!
Виж целия пост
# 451

Момичета, дайте добър кардиолог и............
За кардиолог, доволна съм от д-р Велковски, 3та градска. Мен не ме е гледал, синът ми е при него всяка година. Ходим от както се е родил.
За гинеколог и аз не мога да случа. ooooh!
Виж целия пост
# 452
Момичета, дайте добър ....... гинеколог в София. 
Мога да ти препоръчам този, при когото ходих последно д-р Илия  Карагьозов - преглежда в Токуда понеделник , тел. на рецепцията 02/ 403 49 28 (трябва да се запази час на рецепцията).
Много съм доволна и от моя гинеколог, той преглежда с направление и платено д-р Попмарков, ако искаш координати ще ти ги изпратя на лични.

Виж целия пост
# 453
спокойна, за йогата, за съжаление засега не мога, заради очите... но за кафе срещичка съм готова... може да се оргнизираме, ако има желаещи от темичката
mili, аз също имам прескачания и ускорен пулс, но аз имам вродена аритмия и не съм сигурна дали е от нея или от щитовидната... За кардиолог за Сф- не мога да помогна. За гинеколог- препоръ4вам д-р К.Ташков- Св.София, но е малка лудница, защото има мн пациентки( предимно бременни), иначе е страхотен специалист и мн човечен. А иначе ми препоръчаха горещо една гинеколожка от клиника Лозенец - д-р Мадолева . 2 мои близки ходят при нея и са мн доволни- изключително внимателна била, мн мила и кадърна...
Виж целия пост
# 454

Оставам с впечатление, че много от вас са с с впечатление, че йога основно изисква от практикуващите да стоят на главите си. Това изобщо не е така. Много от асаните се  се изпълняват стоешком, в седнало или легнало положение. Сиршасана (или стойката на глава) която е една от най-атрактивните  е едва ли не изключение, но и дори за нея не съм чула да е увредила някого, който я изпълнява както трябва. При нея просто трябва да се спазват определени условия:да не се прави на пълен стомах, да се прави в строго определен час от деня, да е предшествана от конкретно асани за загрявка, крайното положение да се достига винаги по строго определен начин, да не се задържа повече от определено време и т.н. Други асани трябва да се избягват в периода на менструалния цикъл, или пък от хора с високо/ниско кръвно налягане или проблеми със сърцето, това е вярно, но много други изобщо не са противопоказани. Нещо повече - има СПЕЦИАЛНИ КОМПЛЕКСИ ОТ АСАНИ, КОИТО ЦЕЛЯТ ЗАПАЗВАНЕ И СЪХРАНЯВАНЕ НА ЗРЕНИЕТО, КАКТО И КОРИГИРАНЕ НА КЪСОГЛЕДСТВО, ДАЛЕКОГЛЕДСТВО И Т.Н.тЕ МОГАТ ДА СЕ ИЗПЪЛНЯВАТ ПРАКТИЧЕСКИ ОТ ВСЕКИ И ПО ВСЯКО   ВРЕМЕ БЕЗ ДА СЕ НАЛАГА СПЕЦИАЛЕН ИНСТРУКТАЖ. В прекрасната книга на Венцислав Евтимов има разяснен такъв комплекс. Срещала съм го и в нета. Ще поровя да пусна линкове за тези, които се интересуват.

! Защо се оставяте да ви предубеждават срещу неща, които в крайна сметка може да се окажат полезни и благотворни за вас?   Naughty
Виж целия пост
# 455
Спокойна,

От постингите ти съдя,че си приятен, трезвомислещ и позитивен човек. Не се оставяй да те откажат от йога. Просто се заинтересувай къде има читав инструктор. Ако е такъв той/тя ще те уведоми какво ти е нужно да избягваш.
Виж целия пост
# 456
Спокойна,

От постингите ти съдя,че си приятен, трезвомислещ и позитивен човек. Не се оставяй да те откажат от йога. Просто се заинтересувай къде има читав инструктор. Ако е такъв той/тя ще те уведоми какво ти е нужно да избягваш.
Не, не, напротив, аз съм твърдо убедена в благоприятния ефект на йога /без лично да съм я пробвала/ за щитовидна жлеза и за много други неща. Намерих си студио, което ми харесва, но сега съм в сесия, поех и две деца, които да уча да говорят, моите две след работно време, ходя на работа, гледам и мъж.....тз ми е трудно да вместя в програмата си дори 1 час йога. Но....тържествено обещавам, след 15.06 да тръгна и там.
Между другото, днес бях на семинар по ТЕС. Някой запознат ли е с техниката? Пробвал ли е? Ефекти?
сийбискит , благодаря за комплимента. Надявам се, че успявам да не досаждам, а мненията ми се надявам на някого да свършат работа. Дори, ако накарат някого да се усмихне, за мен е успех. В това гадно време, в което живеем, всяка усмивка е постижение.
  bouquet
Виж целия пост
# 457
Чета какво пишете за напълняването, бетаблокерите и т.н. Аз съм и на бетаблокер (но в много малка доза), и на Пропицил (вече поддържаща доза, защото хормоните ми влязоха в норма). Понапълнях с около 3-4 кг, но най-тъпото е, че съм се подула.
Имате ли проблеми със запек? Аз страдам много и нищо не ми помага и не зная дали е от лекарствата за сърце, или от тези за щитовидната.
А какво ще кажете за сърцето? Как се чувствате там? Мен там са ми най-големите притеснения. Вечер прескача или пък сега от няколко дена не прескача, но пък боли в цялата област на сърцето. Мисля си, че може и да е на нервна почва и затова, че все се вглеждам в него. Не зная къде да отида и кой доктор да ме прегледа. Покрай една аритмия и излизане от ритъм ми казаха, че имам пролапс на митрална клапа, но дали оплакванията са ми заради базеда или заради пролапса... кой може да ми каже. Малко съм се отчаяла. Не за друго - хормоните, както казах, са ми вече в норма. Много бързо влязоха в норма и дори се притеснявам да не отидат в другата крайност. Просто проблемите със сърцето, нередовния цикъл, нервността, депресията и раздразнителността не зная докога ще продължат. Вече навреждам на семейството ми с моите ужасни настроения и страхове.
Момичета, дайте добър кардиолог и гинеколог в София. Колкото и да съм чела тук, в сайта, не мога да се спра на такива специалисти. Генеколожката ми така и не разбра, че не отивам при нея, защото не мога да забременея, а защото имамнередовен цикъл с много аномалии - различна продължителност, ту боли и е силен, ту е слаб, само като зацапване и т.н. А кардиолозите - как да ги опиша. Една ме наплаши, че недай си Боже еди какво си да направя, щяла съм да посинея и т.н. - не я слушах дори, защото бях отишла уж да ме успокои, че проблемите ми със сърцето идват от базеда и от нервите ми...
Благодаря ви!

Аз лично ходя на генеколог при д-р Новачков и съм доволна
Виж целия пост
# 458
Аз лично ходя на генеколог при д-р Новачков и съм доволна
Аз раждах при няго второто си дете, с уговорка. Още не ми се е мярнал пред очите, да му кажа що не му платих. Минаха 3 години и половина. Как за 7 минути раждане успя да ме сбърка, не е истина.
Виж целия пост
# 459
Аз лично ходя на генеколог при д-р Новачков и съм доволна
Аз раждах при няго второто си дете, с уговорка. Още не ми се е мярнал пред очите, да му кажа що не му платих. Минаха 3 години и половина. Как за 7 минути раждане успя да ме сбърка, не е истина.


Съжалявам много ,че се е получило така. CryАз поне за сега съм доволна да видим докога.А за д-р Велковски и моето дете водя при него и от него съм много доволна.  Simple Smile
Виж целия пост
# 460
Спокойна,

От постингите ти съдя,че си приятен, трезвомислещ и позитивен човек. Не се оставяй да те откажат от йога. Просто се заинтересувай къде има читав инструктор. Ако е такъв той/тя ще те уведоми какво ти е нужно да избягваш.
малко ми стана неприятно от това...сийбискит, първо- не се опитвам да откажа спокойна или който и да е било от йогата...
Не отричам, в никакъв случай, благотворният ефект от нея...абсолютно съм за йогата! аз самата се замислям да ходя, но към момента съм сериозно загрижена за ВОН и т.к ме посъветваха да изчакам да се намали (мн се надявам да се случи скоро), ще изчакам. А пък после- ще опитам... Предполагам, че наистина ще ми помогне, ако не за жлезата, то поне за спокойствието ми... Но към момента, ще се презастраховам ( дори с риск да изглеждам глупачка в очите ви) и ще се въздържа.
Хубава вечер
Виж целия пост
# 461
Репликата ми беше остра. Съзнавам го и се извинявам. Но не съм искала да засегна никого, ако се е случило пак се извинявам. Просто поради ред причини и стечения на обстоятелствата словото е неразделна  част от професионалния ми живот и съм наясно със силата му. Знам как една необмислена реплика, дължаща се на неинформираност би могла да посее тревоги и съмнения у много подобни на теб, Рос4енка деликатни и свръхчувствителни момичета и момчета, просто защото е "с черен пиксел на бял фон" не за друго. Не съм те визирала  конкретно, не си единствената с подобни страхове, аз чета внимателно обикновено.  И аз можех да се засегна от много от постингите, защото всички сме хиперчувствителни, реактивни и мнителни, но предпочетох да не го правя. Защото и това е вредно за нас. Много е лесно да ни нарани някой, и точно затова е препоръчително е да тренираме недопускане на нараняване. Никой тук не е злонамерен. Аз също не съм.  "Другарувам"и със заболяването си и с вашия форум от бая време. Както подчертах веднъж ХАРЕСВАМ ВСИЧКИ ВИ,но  не мога си позволя лукса да съм  и сладка като захарче. Ще се помъча да съм полезна и за вас и за себе си. Който не ме харесва да не чете постингите ми. (аз съм ексцентрична душа   Sunglasses чета с интерес и тези, които не харесвам  Peace

Йога за укрепване на зрението. Това е добър комплекс. Включва жизненонеобходимото полагане на длани, което освен, че съхранява зрението, намалява и стреса.  (упр.4)http://www.indiaparenting.com/alternativehealing/yoga/0010.shtml

По-късно през деня ще седна и ще го преведа за всички, които се интересуват, за да ви улесня.
Ще се получи дълго, но аз или си изливам душата или блъскам информация на килограм.  Явно много съм насъбрала.


Виж целия пост
# 462
сийбискит Peace
Виж целия пост
# 463
Намасте, Росченка!
 Peace винаги никога  #2gunfire
Виж целия пост
# 464
ЙОГА ЗА УКРЕПВАНЕ НА ЗРЕНИЕТО

Комплекс упражнения
(превод)

N.B.! Постингът ще е дълъг, предварително се извинявам, но смятам, че ще е полезно за всички.

1. Стиснете здраво очи за около 5 сек.. После ги отворете и стиснете отново - 6 пъти
2. Акопрекарвате много време пред компютъра, ставайте за  почивка на всеки половин час и се раздвижвайте в продължение на около 2 мин..Изпивайте и по чаша вода.
3. Затворете очи и в продължение на минута правете въртеливи движения.
4. Разтрийте длани  енергично докато се загреят и внимателно похлупете очи с тях  като с купичка. (Венцислва Евтимов препоръчва дясната ръка да е върху лявата). Освен това според него трябжа да стоим с изправен гръб и добре подпрени лакти. Това е т.нар. полагане на длани, което е много важно и полезно за зрението и нервната система. Добре е да се прави след всяко зрително упражнение. Очите се нуждаят от мрак, за да се избистрят и полагането на длани им го осигурява.
5. Представете си, че пред вас има огромен часовник. Гледайте цифрата 12 около 10 сек. после 6 - също 10 сек. Направете 10 такива движения бързо. После движете очите пак така бързо, но хоризонтално( по линията 3 и 9 часа).Накрая диагонално- 2-7 и 10-4 часа.
7. Бавно, вдишвайки плъзнете поглед директно към тавана и обратно към пода в права линия издишвайки.-6 пъти.
8. Мигаме, за да овлажним очите си. Понякога порад напрежение или силна концентрация забравяме да мигаме (рядкото мигане е и симптом на Базедовата болест). Трябва да направим съзнателно усилие да мигаме по-често.
9.Трябва да се приглуши работното осветление. Ярката светлина напряга очите.
.10Трябва да се приглуши и яркостта  на монитора. Окото се адаптира без усилия.
11.Укрепвайки очната  си леща, човек никога няма д аима нужда от очила. За целта трябва да се прави следното упражнение. Седнете до прозореца и фокусирайте в точка в далечината. Дръжте ръката си право пред вас, точно където е точката, в ковто фокусирате. Палецът е вдигнат( като "на стопаджия"). Палецът трябва да е точно в зрителната линия на точката, която сте избрали за фокус. Движете погледа си от точката на фокуса към палеца и обратно 10 пъти. Правете това упражнение поне веднъж на ден.

 (предлагам го като опция, защото следва да се изпълнява от напреднали в тази сфера; изисква подготовка и умения).Това е така нареченото "изкуствено кривогледство", много полезно упражнение, на което Евтимов също отделя много внимание в книгата си. Тук в комплекса е предложен вариант на това упражнение.
Самбави Мудра- "Съберете" поглед в точка между веждите си. Задръжте погледа си там, докогато ви е удобно. Не трябва да чувствате никакво напрежение . Появи ли се такова, спирате веднага.  После насочете поглед към върха на носа си. Повторете няколко пъти.
(Според Евтимов при това упражнение главата се отмята назад и погледът се задържа колкото с еможе по-дълго, докато е удобно. В началото се задържа за кратко време, после продължителността се увеличава постепенно. Възможно е началото очите бързо да се насълзяват, да се изпитва лек световъртеж или напрежение в очите, тила, раменете. Не се разколебавайте. Това е нормално и преходно. С времето издръжливостта се увеличава.

Най-лесно изпълнимото добавям от себе си. Проверено е на практика и не изисква нищо друго освен да се запомни. МОМИЧЕТА, СМЕНЯЙТЕ ЗРИТЕЛНИЯ ФОКУС, КОЛКОТО СЕ МОЖЕ ПО-ЧЕСТО. КОГАТО СТЕ ПРЕД МОНИТОРА, ГЛЕДАТЕ ТЕЛЕВИЗИЯ, ЧЕТЕТЕ КНИГА, ПАЗАРУВАТЕ, РАБОТИТЕ РАЗХОЖДАТЕ СЕ И ТН. СМЕНЯЙТЕ ФОКУСА ПОНЕ ЗА СЕКУНДА. Отделяйте поглед  от точката, в която се взирате, избирайте друга и я зазърцевайте за 2-3 сек.

Не забравяйте, че:
1. Йога изисква спокойно, ведро и позитивно отношение към всички видове физическа дейност, така че забавете темпото и мислете само за хубави неща.
2. Йога се изпълнява ДОКАТО Е УДОБНО, ПРИЯТНО И ЗАБАВНО. Не ги приемайте за делнична тегоба и досадно задължение. Никой не ви кара да го правите и не е трагедия ако пропуснете един ден. Така по-лесно ще го вписвате в графика си, повярвайте ми.
3. Правете упражненията, докато са ви УДОБНИ. Почувствате ли умора - СПРЕТЕ!!!
4. Не очаквайте незабавни резултати. Даже ако питате мен опитайте се да се направите, че не очаквате никакви резултати. Така по-лесно ще ги постигнете.
5. Винаги си представяйте, че няма нещо, което да не можете да изпълните.

От сърце желая на всички нас  КРАСИВИ, БЛЕСТЯЩИ ОЧИ С БИСТЪР И ОСТЪР ПОГЛЕД!!! Дано съм ви била полезна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия