Базедова болест

  • 269 136
  • 851
# 480
елина, а как ти е сърдечния пулс?
Аз вече седмица пия лекарства, но не виждам някаква промяна. Незнам как е при вас, но мен ме мъчи това гадно сърцебиене. Кога долу-горе пулсът влиза в ритъм?
Виж целия пост
# 481
елина, а как ти е сърдечния пулс?
Аз вече седмица пия лекарства, но не виждам някаква промяна. Незнам как е при вас, но мен ме мъчи това гадно сърцебиене. Кога долу-горе пулсът влиза в ритъм?
Имам велоергометър с компютър,който мери пулс.Само като го включа в покой веднага скача над 100.Така съм през повечето време и се чувствам ужасно.
Виж целия пост
# 482
МериЛу, аз първият месец само пиех хапчета за сърцебиенето, после отшумя...но доста често ми се случва пак. Преди 3-4 месеца, като ходех на фитнес, инструкторът се шашкаше всеки път от пулса ми на велоергометъра...под 140-150 не ми е слизал... чудо
Елина, как мина на ехо-то?
Виж целия пост
# 483
Моят пулс и без физически натоварвания е към 110-120. Особено сутрин. Вечер преди лягане го меря, някъде към 95-98. Не мога да си обясня защо е така. Нали след сън тялото е по-отпочинало.
Аз изобщо не мога и да си помисля за фитнес или кростренажор. Само от разходката с малкия се задъхвам и имам чувството, че сърцето ми ще се пръсне, пък ако се кача и на кростренажора... Иначе пия Пропрамолол за сърцебие, но засега голям ефект няма.
Виж целия пост
# 484
МериЛу, аз първият месец само пиех хапчета за сърцебиенето, после отшумя...но доста често ми се случва пак. Преди 3-4 месеца, като ходех на фитнес, инструкторът се шашкаше всеки път от пулса ми на велоергометъра...под 140-150 не ми е слизал... чудо
Елина, как мина на ехо-то?
На ехографа се оказа,че жлезата е увеличена ,но слава богу без възли.Не ги разбирам много ,но по някакво степенуване съм между първа и втора степен.Общо взето уж било в начална фаза,защото и при мен ги няма повечето от признаците на базедова болест,като изключим сърцебиенето,но мисля,че то е на нервна почва.Ами вече започнах лекарставата.
Виж целия пост
# 485
При мен уж хормоните сега са в норма и оплакванията станаха минимални, така че ме пуснаха на поддържаща доза Пропицил - 1 табл. дневно.
Но искам да ме види отново Начев. Някой може ли да каже къде приема сега той, след като махнаха Ендокринологията от старата им сграда?
Също да ви попитам дали имате други оплаквания на сърцето освен сърцебиене? Защото аз овладях сърцебиенето, но понякога чувствам болка и като спиране на сърцето за част от секундата преди сън. Ходих на кардиолог и тъй като съм и с пролапс на митрална клапа, оставиха ми Ритмонорма и по един аспирин вечер. Спряха ми бетаблокера, но ми е притеснено. Вчера например хич добре не чувствах сърцето - нямам сърцебиене, но, ако мога така да се изразя, сърцето ми е неспокойно. Мислех, че е психосоматично заради спирането на бетаблокера... Та затова питам какво точно чувствате в сърдечната област освен сърцебиене? Някакви забавяния, прескачания, спиране?
Виж целия пост
# 486
При мен уж хормоните сега са в норма и оплакванията станаха минимални, така че ме пуснаха на поддържаща доза Пропицил - 1 табл. дневно.
Но искам да ме види отново Начев. Някой може ли да каже къде приема сега той, след като махнаха Ендокринологията от старата им сграда?

Сега са в сградата на Майчин дом, на 11 и 13 етаж, мисля. Сигурно и той е там.
Виж целия пост
# 487
При мен уж хормоните сега са в норма и оплакванията станаха минимални, така че ме пуснаха на поддържаща доза Пропицил - 1 табл. дневно.
Но искам да ме види отново Начев. Някой може ли да каже къде приема сега той, след като махнаха Ендокринологията от старата им сграда?

Сега са в сградата на Майчин дом, на 11 и 13 етаж, мисля. Сигурно и той е там.
Там е, защото почти всяка сутрин го засичам в трамвая и слиза на Майчин дом. Simple Smile
Виж целия пост
# 488
При мен уж хормоните сега са в норма и оплакванията станаха минимални, така че ме пуснаха на поддържаща доза Пропицил - 1 табл. дневно.
Но искам да ме види отново Начев. Някой може ли да каже къде приема сега той, след като махнаха Ендокринологията от старата им сграда?
Също да ви попитам дали имате други оплаквания на сърцето освен сърцебиене? Защото аз овладях сърцебиенето, но понякога чувствам болка и като спиране на сърцето за част от секундата преди сън. Ходих на кардиолог и тъй като съм и с пролапс на митрална клапа, оставиха ми Ритмонорма и по един аспирин вечер. Спряха ми бетаблокера, но ми е притеснено. Вчера например хич добре не чувствах сърцето - нямам сърцебиене, но, ако мога така да се изразя, сърцето ми е неспокойно. Мислех, че е психосоматично заради спирането на бетаблокера... Та затова питам какво точно чувствате в сърдечната област освен сърцебиене? Някакви забавяния, прескачания, спиране?

Как точно спря бетаблокерите? Внезапно или постепенно. Особеното на тези лекарства е, че организмът трябва постепенно да отвикне от тях. Пише го на всяка листовка.
Прескачанията, за които говориш са класически екстрасистули. Според описанието ти най-вероятно предсърдни. Така са ми казвали лекари, че се наричат. Предполагам, повечето от нас ги имат. Има хора без заболяване на щитовидната жлеза, които страдат от тях.
Аз не исках и да ги почвам тези бетаблокери, ма нямаше накъде, сърцето ми щеше да изхвръкне от сърцебиене, та се примирих. Ако някой ти е казал да ги спреш както ти скимне, работата е дебела. Ще трябва да ходиш при друг лекар да ти каже какво да правиш. Само не изпадай в паника, моля ти се. И хвърляй по едно око на листовките. Бъди по-мнителна. Ще ти се отрази добре  Hug
Виж целия пост
# 489
Гош, ти си вторият подобен случай, за който чета из нашите  форуми. Добре дошъл оттатък, в другия ни клуб ( основно дамски е ама сме сладурани, и ще те приемем като брат)  онзи на г-н Хашимото. То май наистина напоследък тази диагноза я кроят по мярка за всеки, който не се вписва във фона на базедовата болест. Но за такъв могъщ отскок на ТСХ, който иначе е уравновесен и неприпрян хормон, съощава само едно момиче (поне само това съм чела) Само, че нейната доза тиреостатици е била динозавърска, а ти не докладваш такова нещо .  newsm78 Не искам да те плаша (или да те радвам без да има повод) ама едва ли е за последно да ти се калдупнат хормоните с главата надолу. Щом са толкова пъргави , значи се въоръжаваш с търпение, правиш си разходките и упражненията и да не ти пука.
Какво ли знаем ние. Организмът ни е чудо на сложна и прецизна техника  и в повечето случаи  е много по-умен от нас.Довери му се. Явно нещо компенсира. Пожелавам ти да е за добро! Hug
Виж целия пост
# 490
E  Благодарско  Сийбискит,какво да  си мисля такъв е живота,доста кратък и не винаги интересен,освен Пропицил и Пропрамол други лекарства не сам взимал, може би от моята неопитност стигнах до това положение,зашото ако си бях направил изследванията две седмици по-рано от посочената ми от доктора дата шях да спра лекарствата и хормоните ми да не отидат в другата крайност но минало заминало.Благодаря  че Ви има та да може да споделяме опит и да си даваме напътствия,иначе на докторите с ченгел трябва да им вадиш думите от остата когато им задавам въпроси а за някаква конкретика просто забрави,Елина старо клише но наистина отиди най  малко при двама доктори,
Здраве за всички
Виж целия пост
# 491
E  Благодарско  Сийбискит,какво да  си мисля такъв е живота,доста кратък и не винаги интересен,освен Пропицил и Пропрамол други лекарства не сам взимал, може би от моята неопитност стигнах до това положение,зашото ако си бях направил изследванията две седмици по-рано от посочената ми от доктора дата шях да спра лекарствата и хормоните ми да не отидат в другата крайност но минало заминало.Благодаря  че Ви има та да може да споделяме опит и да си даваме напътствия,иначе на докторите с ченгел трябва да им вадиш думите от остата когато им задавам въпроси а за някаква конкретика просто забрави,Елина старо клише но наистина отиди най  малко при двама доктори,
Здраве за всички

Съмнявам се, че вината е у теб, приятелю. Тези неща рядко се променят толкова бързо ( а две седмици е невъзможен срок)а и нали за това имаш лекуващ лекар, да контролира лечението ти. Гледай, моля ти се да не изпитваш чувство за вина. Четох  наскоро, че жлезата поема върху себе си токсините от угризенията и притесненията ни, в опит да защити организма ни. Вярвам го, особено като се сетя колко пъти гърлото ми се е свивало от болка и унижение. Викали на тези заболявания болести на неуспеха и унижението. Учи се от чуждите грешки а пък и нали вече знаем с какво се борим. Това е страшно важно. На мен откакто ми поставиха диагнозата ми е в пъти по-лесно, защото знам срещу какво се изправям ежедневно.   #2gunfire  Grinning   Доскоро, надявам се, чао. 
Виж целия пост
# 492
Темата е позамряла, дано да е на добре.
Вече малко повече от месец провеждам лечение, което за сега е ефективно. Мога да кажа, че се чувствам добре. Но се оказа, че трябва да си плащам почти всички прегледи и изследвания. Ендокринологът ми каза, че Здравната каса отпуска безплатен преглед и изследвания само на три месеца. Според него обаче ,тази болест, изисква стриктно следене на стойносите на хормоните, много по-често - почти всеки месец, които аз сама трябва да си плащам. И излиза, че с прегледи и лекарства лечението ще ми струва около 100 лв на месец.
Всъщност лекарят ми даде право на избор. Каза ми - ако искаш те диспансеризирам и идваш на три месеца(както е по ЗК), което почти ти гарантира операция, или си плащаш всеки месец. Личната пък ми отказва да ми дава направление на всеки 45 дни и прехвърля топката на ендокринолога. Въртят ме в някакъв омагьосан кръг.

Вас как ви лекуват?
Виж целия пост
# 493
Въртят ме в някакъв омагьосан кръг.

Вас как ви лекуват?
Е как ще ти каже, че ако не си пускаш хормони всеки месец ще те оперират? Аз си минавам по ЗК, на мен ми казаха, че за 1 месец хормоните няма да се оправят, затова няма смисъл да се изследват постоянно. Диспансеризираха ме и си ходя така. Знам, че трябва всеки път да си ги пускаш в една и съща лаборатория. Стриктното следене при мен беше първите 3 месеца, докато се види как ми влияят лекарствата.
Виж целия пост
# 494
абсолютно подкрепям мнението на Спокойна. Не трябва ( по-скоро не е задължително) да си правиш изследвания всеки месец- хормоните не се повлияват така бързо. В началото се прави всеки месец, за да те проследят и да видят как влияе лечението, но после... Чудя се понякога на такива лекари- ако не си пускаш всеки месец- операция...що за повърхностно и необмислено изказване. както и да е...
Естествено, въпрос на лично реш-е е, но според мен си прави изследвания на 2-3 месеца. На мен и двете ми ендокриноложки са ми казвали през 3 месеца...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия