Подготовка за малкия човек - тема 23

  • 46 587
  • 762
# 270
Не купувайте много дрешки в началото. И на мен ми се струваха малко, а дъщеря ми се роди 53см и носи 56 размер по-малко от две седмици - не успях да ѝ облека всичко. Като за начало (а и все още) ританките са ми изключително неудобни. С ромпърчета всичко се случва много по-лесно.
За спално бельо поръчах 3 чаршафа с ластик за кошарата и две спални чувалчета. През деня я завивам с пелени, в количката навън също.
Виж целия пост
# 271
Ние имахме 6 ромпъра за начало + 5 бодита с дълъг ръкав и 3 чифта ританки. Спокойно си карах само с ромпърите, ританките ми бяха крайно неудобни и ги ползвах с бодитата като резервен вариант, само докато изпера и изсуша ромпърите (имаме сушилня). Бодита с къс ръкав не съм обличала изобщо, но дъщеря ми е декемврийче. С циповете също не сме имали проблеми с обръщане към вратлето. Нито на моделите на Рейни (Вис Виталис), нито на George.
Спално бельо - взехме 2 чаршафа с ластик за кошарата+протектори за кошара и количка. В началото я завивах с одеяло, а като направи 2 месеца и до момента спи с чувал. В коша за новородено на количката слагах одеялце върху протектора, за да й е топло зимата. За пролет-лято не съм слагала нищо, защото на 3+++ вече бяхме с лятна количка. Зависи кога чакате бебето и как и колко ще се разхождате, може да минете и без комплекти за количка.
Виж целия пост
# 272
Виждам, че май има мами от Германия. Имам въпрос към вас: Коя марка бебешка козметика използвате?
Благодаря предварително! Simple Smile
Виж целия пост
# 273
Тези , които поръчвам от вис Виталис са с предпазител горе и не може да го нарани ципчето 🌷
и моите са с предпазител пак се обръщат нагоре
Виж целия пост
# 274
Момичета благодаря , точно от Вис Виталис поръчах … а според вас по колко бройки е удачно да се купят бодита,гащеризони,ританки и прочие за новородено, че тук по списъците пише някъде около 5бр . Но на мен ми се струва малко…?
Също така ваничка за къпане но сгъваема освен тази на Стоке , (изгрежда ми доста нестабилна особено на стойката) други предложения ???
Спално бельо - за кошари,колички и прочие? Какво и от къде??? 🙈🙄🌹
с бебенце на 1 месец съм казвам ти няма да е Ок с цип , и предпазител да има като се наберат пак се забива в гушката .bebetto flavio количка засега сме доволни . Най разумната ми покупка антирефлуксна възглавница за креватче и количка. Спят доста по спокойно , вс новородено има лек рефлукс и миже да ти върне мляко .
Виж целия пост
# 275
Много благодаря за инфото мамчета 🌹Средата на Септември очакваме дребното 😍 За ромпърчета взех и 3бр с копчета в движение ще видя как ще е…
Виж целия пост
# 276
да, наистина е много път, изминавали сме го и преди, но без бебчо и за това сега ми е притеснено и искам да му е максимално удобно.
Ако бебчето не е голямо, мисля, че това е много подходящо за вас:
Виж целия пост
# 277
Виждам, че май има мами от Германия. Имам въпрос към вас: Коя марка бебешка козметика използвате?
Благодаря предварително! Simple Smile

Аз взех на Penaten - Ultra sensitive. Държах да няма парфюми, а и реших да не се хвърлям веднага на медицинска козметика. Още не мога да дам отзив обаче.
Виж целия пост
# 278
Weleda, Babylove, Hipp… нищо особено. Пробвам, ако ми хареса използвам, ако не - взимам нещо друго.
Виж целия пост
# 279
Момичета благодаря , точно от Вис Виталис поръчах … а според вас по колко бройки е удачно да се купят бодита,гащеризони,ританки и прочие за новородено, че тук по списъците пише някъде около 5бр . Но на мен ми се струва малко…?
Също така ваничка за къпане но сгъваема освен тази на Стоке , (изгрежда ми доста нестабилна особено на стойката) други предложения ???
Спално бельо - за кошари,колички и прочие? Какво и от къде??? 🙈🙄🌹
Мен ,ако питаш не прекалявай,растат като гъби и за две три седмици умаляват . 🌷
Виж целия пост
# 280
Момичета благодаря , точно от Вис Виталис поръчах … а според вас по колко бройки е удачно да се купят бодита,гащеризони,ританки и прочие за новородено, че тук по списъците пише някъде около 5бр . Но на мен ми се струва малко…?
Също така ваничка за къпане но сгъваема освен тази на Стоке , (изгрежда ми доста нестабилна особено на стойката) други предложения ???
Спално бельо - за кошари,колички и прочие? Какво и от къде??? 🙈🙄🌹
Мен ,ако питаш не прекалявай,растат като гъби и за две три седмици умаляват . 🌷
Ами купила сам 5 ромърчета , 5 бодита с дълъг ръкав,3 ританки и 5 бели потничета  боди, и това само в размер 62см ,други размери не съм взимала🫨представа нямам дали са достатъчни и имам ли нужда от нещо друго като дрешки или от други размери. Септемврийче ще сме 🥰Простете въпросите ми ,но ми е първо детенце и съм меко казана боса ,на тема ВСИЧКО за новороденото …🙈благодаря че помагате 🌹
Виж целия пост
# 281
Размер 62 за новородено в огромен! И двете ми деца се родиха едри 52 и 55 см, и двете носеха няколко седмици 56-ти размер.

Вземи си задължително 56ти размер, пак така по няколко бодита, ританки/клинчета/памучни панталонки, ромпъри…
Виж целия пост
# 282
Моя личен опит с ританки е, че по-големи се обуват по-лесно и няма опция да стягат на коремчето Simple Smile Боди 50, ританки - 56 Grinning И за предпочитане такива с широк колан Simple Smile
Виж целия пост
# 283
Моето дете се роди 48 см, тежеше 2,500 когато се прибрахме вкъщи и дори 56 му бяха големи. 62 наистина са огромни за новородено. Купете си 56, ако е чак толкова малко бебето като моето, ще ги навивате или докато сте в болницата бащата или някоя баба ще купят и няколко неща 50
Виж целия пост
# 284
Задължително 56 р-р вземи. 62 ще е огромно. Бях взела 56-62 на Джордж, които се водят 0-3 и й бяха огромни. 56 р-р носи 3 седмици някъде. Роди се 3160 гр и 47 см, но само за 1 месец дръпна 7 см и й окъсяха. Ако се наложи, някой ще докупи 50, в случай че бебето се роди малко. Ние изкарахме 1 ден вкъщи с огромните, докато ММ купи и ги изперем.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия