За бебета и деца от 0+ месеца. Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 107

  • 36 468
  • 751
# 450
Има и значение каква е храната, защото 250 гр зеленчукова супа няма такава хранителна стойност като например 250 гр ориз с месце. Обикновено кухните залагат и повече водичка, така че не се планшете от грамажа.
Виж целия пост
# 451
Как да накарам 8-месечното ми бебе да пие вода? Кърмена по 5-6 пъти на денонощие, захранвана по ЗВБ, но в тези жеги съм сигурна, че не ѝ достига вода. Шише с биберон отдавна не иска и само го дъвче, пробвах с обикновена малка чаша, такава с дръжки и дупчици, със сламка, вода с малко пасирана диня (която хапва с удоволствие), но не иска и това е… 😥
Виж целия пост
# 452
Моя е на 10++ и аз не мога да го накарам,пие по 50 мл на 24 часа макс,просто упорствай не мисля,че има какво друго да направиш🤷‍♀️
Как да накарам 8-месечното ми бебе да пие вода? Кърмена по 5-6 пъти на денонощие, захранвана по ЗВБ, но в тези жеги съм сигурна, че не ѝ достига вода. Шише с биберон отдавна не иска и само го дъвче, пробвах с обикновена малка чаша, такава с дръжки и дупчици, със сламка, вода с малко пасирана диня (която хапва с удоволствие), но не иска и това е… 😥
Виж целия пост
# 453
А към вашата чаша посяга ли?
Виж целия пост
# 454
Здравейте, малкият има кашлица и педиатърката ми каза да правя инхалации с физиологичен разтвор. Вие какъв инхалатор имате, бихте ли препоръчали?

ПС на преглед сме утре, а искам днес да купя инхалатор, затова писах и в друга тема.
Виж целия пост
# 455
https://366.bg/product/omron-compair-ne-c28pe-kompresoren-nebulayzer
Ние сме с този вече 10г. Първо го ползвахме за баткото, сега и за малкия. Аз съм доволна, вероятно вече има и по-модерни. С голямото дете лежахме в болница и изпалзваха такъв. Купих някакъв друг, по-евтин, но нямаше нищо общо, беше много бавен и инхалациите продължаваха много дълго, което с 1 годишно си е предизвикателство и си взехме като в болницата. Аз лично съм много доволна, много пъти ни е спасявал от усложнения. Също и като бяхме 2 пъти с ковид беше незаменим.
Виж целия пост
# 456
Понякога да. Например днес татко ѝ така ѝ даде да отпие. Предполагам просто упорстване и по-често предлагане…

А към вашата чаша посяга ли?
Виж целия пост
# 457
Това е добре Simple Smile Аз съм взела ярко зелена силиконова чашка на ezpz и си знае, че след ядене има водичка Simple Smile и си я чака и се радва като я види. Бонус, че си чеше венците на нея Joy Но не ѝ следя колко пие, едва ли има и 50мл за ден, но аз и от скоро захранвам, има за кога да отказва Simple Smile
Ако посяга към вашите просто я дръжте наоколо, когато някой пие вода и имайте чиста чаша за нея Simple Smile Малката ми племенница беше изключително кърмена и не признаваше шишета, биберони - само нормална стъклена чаша. Та аз за това не съм се и опитвала Joy
Виж целия пост
# 458
Здравейте, малкият има кашлица и педиатърката ми каза да правя инхалации с физиологичен разтвор. Вие какъв инхалатор имате, бихте ли препоръчали?

ПС на преглед сме утре, а искам днес да купя инхалатор, затова писах и в друга тема.
Доктор Янкова, която отговаря тук във форума на въпроси, беше отговаряла на такъв въпрос, че няма значение, само да е компресорен. Имам приятелки, които си ползват успешно лидълския вариант, така че наистина не знам доколко е важна марката. За моите взех омрон дуо бейби. Нормален инхалатор, като всички останали. Съблазни ме, че има две разпрашващи глави, като едната е за горни дихателни пътища (ринити, ларингити и т.н.), а другата е за долни (бронхити, пневмонии). Слава Богу, до сега не съм ползвала втората, но предпочитам да си я имам.
Виж целия пост
# 459
Благодаря, момичета!

Относно пиенето на вода - и ние сме с чашка на ezpz, моето момче отказва всякакви шишета. :Д
Виж целия пост
# 460
Как да накарам 8-месечното ми бебе да пие вода? Кърмена по 5-6 пъти на денонощие, захранвана по ЗВБ, но в тези жеги съм сигурна, че не ѝ достига вода. Шише с биберон отдавна не иска и само го дъвче, пробвах с обикновена малка чаша, такава с дръжки и дупчици, със сламка, вода с малко пасирана диня (която хапва с удоволствие), но не иска и това е… 😥
Моя съвет е вие да му предлагайте вода, а бебето ако е жадно ще пие вода, не се притеснявате и моето беше така. Явно кърмата за сега му е достатъчна, и ако го наливате зор лен ще е за сметка на храна или кърма. Моето взе да пие вода чак когато започна да приема  храна различна от кърмата. Доктори са ми казвали че с кърмата поема достатъчно вода, и ако ежедневно ще пие. Не съм специалист и всеки сам си преценява, просто споделям опит.
Виж целия пост
# 461
При нас действа това да пие направо от бутилката или тези чашки ,които са с капака от горе и смучи през дупчици ,чмай не обясних добре 😁
Виж целия пост
# 462
За инхалатора потвърждавам, че трябва да е компресорен, за да става за медикаменти. Аз също ползвам лидълския (компресорен е) вече 6 години и съм доволна.
Виж целия пост
# 463
Мами, днес докато  държах бебчето гушнато към мен и много  рязко се оттласна назад и си изви гръбнака и заплака.
Много  се притесних дали не си е направил нещо на гръбнака.
Доста плака след това и се успокои, но ме притеснява и се чудя дали да звъня на личната  да го види.
Виж целия пост
# 464
Ако те притеснява нещо,няма защо да чакаш най-много да те върне и да каже,че нищо му няма на детето
Мами, днес докато  държах бебчето гушнато към мен и много  рязко се оттласна назад и си изви гръбнака и заплака.
Много  се притесних дали не си е направил нещо на гръбнака.
Доста плака след това и се успокои, но ме притеснява и се чудя дали да звъня на личната  да го види.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия