За бебета и деца от 0+ месеца. Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 107

  • 36 468
  • 751
# 135
Всъщност бе поискан съвет за това как да се научи/приучи бебе да спи на различно от шезлонг място през деня. И съвети/идеи/споделен опит се дадоха.
За осъзнаването - fair enough - нямам претенции да съм специалист, по-скоро имах предвид този прословут 4-ти триместър, че приключва ,
Николета, само вашият пост беше един такъв ... ни съвет/ни споделен опит,
Но! Да сме живи и здрави, всяко дете е различно, дори при моето собствено един път едно нещо работи друг път друго,
А специално за глезенето - ММ е местен, според неговите разбирания (а и на майка му) аз безобразно глезя бебето 🤷 според родата в БГ "постоянно го застрашавам" 🙈 - "постоянно" е на пода за tummy time/активна гимнастика , или сме навън в нечовешко време (то тук ако чака човек хубаво време, ще си остане с чакането), пък изобщо фактът че не слагам чорапи е скандално извън  всякакви предели на човешко отношение 🙈
Виж целия пост
# 136
Някъде след 1г осъзнават, че са отделни съществува. Преди това все още си мислят, че са част от мама Grinning
Ако питате дъщеря ми(4г) мама не е човек, тя е мама. Нямам нужда от почивка, да се нахраня, да се изкъпя и любимото ми занимание е да чета една и съща книжка 3 пъти един след друг.
Виж целия пост
# 137
С тия дисциплинирани бебета и навици от родилното, блазе на майките, които си учат децата да спят, ядат и акат където и както им кажат. Правила няма. Моето дете в началото успяваше да заспи в легълцето си, с леко люшкане, стига да е нахранен. Но постепенно през деня отказа да спи, освен ако не е в количка. После отказа да спи, ако не го люшкам дълго с възглавница. Сега се преструваме, че го люшкам, иначе отказва да легне, освен ако не е толкова изморен, че да заспи без да се усети.
Виж целия пост
# 138
Момичета,здравейте. Наскоро колелата на количката спряха да се въртят и предположих ,ме е време за смяна. Сега сме с нови,едва на 2 месеца. Видимо не изтъркани,днес отново имам същия проблем. Пак казвам,че въобще на са изтъркани.Бихте дали съвет как да оправя положението,защото не мога да разходя детето. Някакъв спрей ли ползвате или с какво ги смазвате ? Въобще си нямам напредстава какво им се случва 😕 Става въпрос за предните колела… да допълня ,че няколко дни беше дъждовно в Плд,въпреки това си разхождах детето. Дали от дъжда ще е станало нещо?! Моля за съвет .
Виж целия пост
# 139
До сега не ми се е налагало нямам проблеми с количката,но знам,че Грез се използва за смазване,не пречи да пробвате
Момичета,здравейте. Наскоро колелата на количката спряха да се въртят и предположих ,ме е време за смяна. Сега сме с нови,едва на 2 месеца. Видимо не изтъркани,днес отново имам същия проблем. Пак казвам,че въобще на са изтъркани.Бихте дали съвет как да оправя положението,защото не мога да разходя детето. Някакъв спрей ли ползвате или с какво ги смазвате ? Въобще си нямам напредстава какво им се случва 😕 Става въпрос за предните колела… да допълня ,че няколко дни беше дъждовно в Плд,въпреки това си разхождах детето. Дали от дъжда ще е станало нещо?! Моля за съвет .
Виж целия пост
# 140
До сега не ми се е налагало нямам проблеми с количката,но знам,че Грез се използва за смазване,не пречи да пробвате
Момичета,здравейте. Наскоро колелата на количката спряха да се въртят и предположих ,ме е време за смяна. Сега сме с нови,едва на 2 месеца. Видимо не изтъркани,днес отново имам същия проблем. Пак казвам,че въобще на са изтъркани.Бихте дали съвет как да оправя положението,защото не мога да разходя детето. Някакъв спрей ли ползвате или с какво ги смазвате ? Въобще си нямам напредстава какво им се случва 😕 Става въпрос за предните колела… да допълня ,че няколко дни беше дъждовно в Плд,въпреки това си разхождах детето. Дали от дъжда ще е станало нещо?! Моля за съвет .
Това за самите гуми ли имате предвид?
Виж целия пост
# 141
Mariah 7, дайте една снимка на въпросните колелета и с общи знания ще намерим решение - аз лично знам за спрей WD40, който уж за всичко се ползва 👍

До сега не ми се е налагало нямам проблеми с количката,но знам,че Грез се използва за смазване,не пречи да пробвате
Момичета,здравейте. Наскоро колелата на количката спряха да се въртят и предположих ,ме е време за смяна. Сега сме с нови,едва на 2 месеца. Видимо не изтъркани,днес отново имам същия проблем. Пак казвам,че въобще на са изтъркани.Бихте дали съвет как да оправя положението,защото не мога да разходя детето. Някакъв спрей ли ползвате или с какво ги смазвате ? Въобще си нямам напредстава какво им се случва 😕 Става въпрос за предните колела… да допълня ,че няколко дни беше дъждовно в Плд,въпреки това си разхождах детето. Дали от дъжда ще е станало нещо?! Моля за съвет .
Това за самите гуми ли имате предвид?
Виж целия пост
# 142
Предполагам трябва да намажете там от където се задвижват колелата ,не знам дали ме разбрахте . Мажете там където са колелата
До сега не ми се е налагало нямам проблеми с количката,но знам,че Грез се използва за смазване,не пречи да пробвате
Момичета,здравейте. Наскоро колелата на количката спряха да се въртят и предположих ,ме е време за смяна. Сега сме с нови,едва на 2 месеца. Видимо не изтъркани,днес отново имам същия проблем. Пак казвам,че въобще на са изтъркани.Бихте дали съвет как да оправя положението,защото не мога да разходя детето. Някакъв спрей ли ползвате или с какво ги смазвате ? Въобще си нямам напредстава какво им се случва 😕 Става въпрос за предните колела… да допълня ,че няколко дни беше дъждовно в Плд,въпреки това си разхождах детето. Дали от дъжда ще е станало нещо?! Моля за съвет .
Това за самите гуми ли имате предвид?
Виж целия пост
# 143
Mariah 7, дайте една снимка на въпросните колелета и с общи знания ще намерим решение - аз лично знам за спрей WD40, който уж за всичко се ползва 👍

До сега не ми се е налагало нямам проблеми с количката,но знам,че Грез се използва за смазване,не пречи да пробвате
Момичета,здравейте. Наскоро колелата на количката спряха да се въртят и предположих ,ме е време за смяна. Сега сме с нови,едва на 2 месеца. Видимо не изтъркани,днес отново имам същия проблем. Пак казвам,че въобще на са изтъркани.Бихте дали съвет как да оправя положението,защото не мога да разходя детето. Някакъв спрей ли ползвате или с какво ги смазвате ? Въобще си нямам напредстава какво им се случва 😕 Става въпрос за предните колела… да допълня ,че няколко дни беше дъждовно в Плд,въпреки това си разхождах детето. Дали от дъжда ще е станало нещо?! Моля за съвет .
Това за самите гуми ли имате предвид?
То видимо им няма нищо. Просто не се въртят.
Виж целия пост
# 144
Mariah 7, дайте една снимка на въпросните колелета и с общи знания ще намерим решение - аз лично знам за спрей WD40, който уж за всичко се ползва 👍

До сега не ми се е налагало нямам проблеми с количката,но знам,че Грез се използва за смазване,не пречи да пробвате
Момичета,здравейте. Наскоро колелата на количката спряха да се въртят и предположих ,ме е време за смяна. Сега сме с нови,едва на 2 месеца. Видимо не изтъркани,днес отново имам същия проблем. Пак казвам,че въобще на са изтъркани.Бихте дали съвет как да оправя положението,защото не мога да разходя детето. Някакъв спрей ли ползвате или с какво ги смазвате ? Въобще си нямам напредстава какво им се случва 😕 Става въпрос за предните колела… да допълня ,че няколко дни беше дъждовно в Плд,въпреки това си разхождах детето. Дали от дъжда ще е станало нещо?! Моля за съвет .
Това за самите гуми ли имате предвид?
То видимо им няма нищо. Просто не се въртят.
Нищо никъде не мажете сама. Пробвайте да занесе те количката "на преглед":
1. Там от където сте я купили. Бих започнала първо с телефонно обаждане за насоки, дори и да е сайт.
2. Ако при търговеца не стане - пробвайте в работилница за поправка на велосипеди.
3. Работилница за поправка на инвалидни колички
4. В краен случай - някой познат автомонтьор или автосервиз.
Потърсете тематично информация в интернет.
Пуснете снимка, за да видим. Ако има лагери за въртенето няма да се оправят с грес.
Виж целия пост
# 145
Така е, но има различни механизми, някой татко механик може да се включи, но и dariVale, както е написала, наистина най-добре от мястото с гаранцията да тръгнете.

Mariah 7, дайте една снимка на въпросните колелета и с общи знания ще намерим решение - аз лично знам за спрей WD40, който уж за всичко се ползва 👍

До сега не ми се е налагало нямам проблеми с количката,но знам,че Грез се използва за смазване,не пречи да пробвате
Момичета,здравейте. Наскоро колелата на количката спряха да се въртят и предположих ,ме е време за смяна. Сега сме с нови,едва на 2 месеца. Видимо не изтъркани,днес отново имам същия проблем. Пак казвам,че въобще на са изтъркани.Бихте дали съвет как да оправя положението,защото не мога да разходя детето. Някакъв спрей ли ползвате или с какво ги смазвате ? Въобще си нямам напредстава какво им се случва 😕 Става въпрос за предните колела… да допълня ,че няколко дни беше дъждовно в Плд,въпреки това си разхождах детето. Дали от дъжда ще е станало нещо?! Моля за съвет .
Това за самите гуми ли имате предвид?
То видимо им няма нищо. Просто не се въртят.
Виж целия пост
# 146
Татко, дядко, ще помогнем. Ако не ви се снима - напишете марката и модела, ще погледнем в интернет за най-обща консултация какво може да е. Но ако е гаранционна най-добре никой да не я бута. След два или три ремонта може да ви я подменят.
Виж целия пост
# 147
Моля, препоръчайте лятна количка за бебе на 6м.
Изискванията са ми да е максимално лека, маневрена и да се сгъва лесно. Бонус ще е да може да се ползва по-дълго време (поне до 15 кг.).
Виж целия пост
# 148
Относно количката, която за два месеца е със скапани колела- обърнете се към търговеца и си търсете правата. Не е нормално да се прецака за толкова малко време. Ние с нашата обикаляхме почти две години в сняг, дъжд, кал, прах и нищо и няма.
Нашата е Mutsy.

Относно летните колички- ние сме изключително доволни от Ergo Baby. Лесно се сгъва, лесно се бута, матрачето и е страхотно удобно и детето спи в нея чудесно.
Виж целия пост
# 149
С тия дисциплинирани бебета и навици от родилното, блазе на майките, които си учат децата да спят, ядат и акат където и както им кажат. Правила няма. Моето дете в началото успяваше да заспи в легълцето си, с леко люшкане, стига да е нахранен. Но постепенно през деня отказа да спи, освен ако не е в количка. После отказа да спи, ако не го люшкам дълго с възглавница. Сега се преструваме, че го люшкам, иначе отказва да легне, освен ако не е толкова изморен, че да заспи без да се усети.
Важен е балансът, то и един мой познат немец каза, че възпитавам децата си като в ГДР-то, защото рано-рано ги слагам на гърне и не съм много “съвременна” в това отношение. 
След като написах този пост, гледах интервю с Димитър Бербатов в сутрешния блок на БТВ, който направил забележка на едно момче, което се е возило извън колата, качен на прозореца, се замислих, че всъщност искаме самостостоятелеост от индивиди, които хал хабер си нямат от нея, а често срещаме подрастващи без елементарни обноски, възпитание, култура, усещане за страх, дори ако щете. Ей така, стоя и си мисля.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия