Мамо, вече ритам с ръчички и крака, но до ДЕКЕМВРИ вътре ще стоя - ТЕМА 4 (2023)

  • 44 263
  • 721
# 120
Ами да, казаха, че ще ме гледат на УЗ утре и ще кажат вече какво следва .. надявам се само хубави неща

Хайде, стискаме палци за уволнение! Simple Smile
Виж целия пост
# 121
Може ли някоя от раждалите мами, да каже как протича феталната морфология(мерият ли височина, тегло,обиколки или само те гледат на ехограф)?
Виж целия пост
# 122
Туко що бях на Вижън (10 г.с. +6 по ПРМ) и отивам на работа ...нямам търпение да излезе резултата! 😭

В крайна сметка и аз него мисля да пусна. Моя АГ също ми препоръча него, въпреки, че според него нямам нужда заради резултатите от БХС.
Но пустото недоверие към тях.. предполагам бързо реагират за вземането на пробата ( за София става дума)

Маце, ти в Афродита ли пуска?

Моята АГ каза, че съм луда да си давам парите, ама .... а на БХС ще ида на 25 или 26.05 ...
Относно взимането на пробата отнема 10 минути максимум, изключително обслужване и внимание отговарящо напълно на парите, които плащаш...Laughing
Обаждаш се, записват ти час, едно момиче ти попълва документите, взимат ти кръв, плащаш си и си тръгваш .... 10 минути
Виж целия пост
# 123

Моята АГ каза, че съм луда да си давам парите, ама .... а на БХС ще ида на 25 или 26.05 ...
Относно взимането на пробата отнема 10 минути максимум, изключително обслужване и внимание отговарящо напълно на парите, които плащаш...Laughing
Обаждаш се, записват ти час, едно момиче ти попълва документите, взимат ти кръв, плащаш си и си тръгваш .... 10 минути

Супер много благодаря за инфото.. Иначе да, подобно и на мен ми каза АГ-то Grinning
Виж целия пост
# 124
Може ли някоя от раждалите мами, да каже как протича феталната морфология(мерият ли височина, тегло,обиколки или само те гледат на ехограф)?

Всичко оглеждат, буквално и пръстите на краката и ръцете се броят.
Виж целия пост
# 125
Хахаха аз не разбрах на майката ли питаш или на плода? Оглеждат плода и всичко по него, както е казала Мацето. А майката я питат само за годините и за килограмите. Simple Smile На БХС вече се задават въпроси за семейни обременености, за наследствени заболявания, за начин на живот.
Виж целия пост
# 126
хахах Peanut изобщо не се замислих че може и за това да пита. Иначе гугълвайте, вижте клипчета  има много в ютюб и от български лекари, напишете фетална морфология или БХС в youtube
Виж целия пост
# 127
https://orthogyn.com/?page_id=749

Тук е показано доста добре и за БХС и за феталната има клипове какво представлява. Simple Smile
Виж целия пост
# 128
Момичета, бяхте засегнали темата за фолиевата киселина. Миналата седмица си пусках кръвни и реших да я изследвам. С мутация съм и пия мета формата по 1 таблетка на ден. Оказа се обаче, че е доста висока: 88 nmol/l при референтни 8-60 nmol/l. Чувала съм, че не е хубаво да е прекалено висока, защото ставала токсична. Така ли е? Доктора погледна като цяло изследванията, но специално за фолиевата нищо не каза и аз естествено забравих да попитам.. Като вляза в тоя кабинет и все едно оглупявам 😄
Виж целия пост
# 129
Извиняйте,че не съм уточнила. Имах в предвид на майката,но да разбирам,че искат тегло и години.
Виж целия пост
# 130
Със сигурност кг теглят на майката, ама други неща не помня, отдавна беше.
Виж целия пост
# 131
Момичета, бяхте засегнали темата за фолиевата киселина. Миналата седмица си пусках кръвни и реших да я изследвам. С мутация съм и пия мета формата по 1 таблетка на ден. Оказа се обаче, че е доста висока: 88 nmol/l при референтни 8-60 nmol/l. Чувала съм, че не е хубаво да е прекалено висока, защото ставала токсична. Така ли е? Доктора погледна като цяло изследванията, но специално за фолиевата нищо не каза и аз естествено забравих да попитам.. Като вляза в тоя кабинет и все едно оглупявам 😄

Принципно е хубаво да се държи в референтни стойности, но по спомен самото тестване няма да е много точно, ако си приемала фолиева 14дни преди теста.
Когато съм изследвала преди бременноста, спирах за седмица и половина/ две и тогава съм тествала.

Така, че може би няма повод за притеснение Simple Smile

Относно БХС - тегло, ръст, години на майката, диабет, високо кръвни при предишна бременност,  семейна обреченост, дали е пушач майката.. май това бяха въпросите, които ми зададоха на мен.
Виж целия пост
# 132
дам, трябва да има почивка от 2 седмици за да е верен резултата.
Виж целия пост
# 133
Ясно, няма да се вкарвам във филми значи 😁
Виж целия пост
# 134
Тези които сте около 11та седмица, как сте с пишкането? Аз от няколко дни не излизам от тоалетната, направо е ужас, не знам цистит ли правя, или е нормално. Най-вероятно утре ще пусна урина, ама да сверя часовника. Уж чета че е нормално, нямам парене но се появяват и някакви болки тук таме...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия