Бебешката количка - цяла наука за второ висше № 51

  • 74 380
  • 814
# 285
Здравейте.
Имам Cybex balios S от първото дете и сега за второто смятам да я ползвам отново.
Въпроса ми е с кои бебешки кошници с адаптери разбира се е съвместима ?
Преди 5 години ползвахме Cybex  Aton  и после минахме на стол на Be Safe. Този път ще ми се налага повечко да се вози бебето в кошницата и искам определено с по-голям сенник, както и да не се налага база за колата , тъй като определено след това ще ползваме стол на Be Safe без база.

Всички столчета за кола до 13 кг. могат да се монтират в автомобила и без изофикс база.
Тези на BeSafe (iZI Go x1 и  iZi Go X2 Modular ) също са съвместими със Cybex
Виж целия пост
# 286
аз тези бази хич не ги харесвам, визуално.
Виж целия пост
# 287
аз тези бази хич не ги харесвам, визуално.

Ние сме с две коли и няма как и в двете да се купува такава база. Може и само за едната да вземем, но е важно да знам, че поне може и само с колани.
Виж целия пост
# 288
аз тези бази хич не ги харесвам, визуално.

Базите позволяват лесно и най - вече правилно монтиране на столчетата за кола в автомобила.
Освен това осигуряват малко по - добра странична безопасност.
Повечето ISOfix бази могат да се използват освен за столчетата за кола до 13 кг. (тип кошница) и за следващото столче (обикновено до 4 год.), което реално намалява общия разход.
Визуално не е нужно никой да ги харесва, все пак сигурността е най - важното.
Виж целия пост
# 289
Здравейте, търсих в търсачката, но не открих нищичко за лятната Лорели Фиорана? Какво е мнението Ви за тази количка? Маневрена ли е и седалката голяма ли е
Виж целия пост
# 290
Здравейте, мислих си,че cybex priam е моята количка,но в неделя ходихме да я видим иии се оказа доста тежка и не си представям как ще я товаря в кола по 4-5 пъти на ден, защото не мога да седя само в квартала и няма много къде. Загледах и много ми допадна Mios, малка,лека и в същото време много маневрена. Има ли някой,който е бил с така и да каже плюсовете и минусите ако може?
Виж целия пост
# 291
Здравейте! Прочетох цялата тема, но коментираните марки или не ми допадат на външен вид, или са далеч от нашия бюджет.
Харесала съм две колички. Дали някои има опит с тях?

Отделно искам да попитам аксесоарите за количка (дъждобран, ветеробран, чадър, стойка за чаша, ръкавици за дръжката и т.н.) съвместими ли са за всички колички? Или трябва на същата марка да е, защото ако марката не предлага... какво правим?
Първо детенце ще ми е и съм объркана.
Скрит текст:


Като цяло търсим количка 2 в 1 до 1000лв като имам сериозно предпочитание към количките с по-кръгъл кош отдолу. В пъти повече ми харесват. Видях, че и височина на родителите е фактор. Аз съм много ниска. Нямам 160см и съм дребна и съответно не искам количката да е огромна и да тежи ¼ на мене. 😀
Виж целия пост
# 292
Това са много, много тежки колички с не особено добро качество на изработка и текстил.
Ако не харесвате разцветките на повечето колички винаги може да добавите подложка и чанта в ярък десен, който ви допада. Проблемът с бюджета лесно може да бъде решен с поръчка от чужбина.
Ако харесвате по-масивен вид на шасито може да ви допаднат количките на Moon, които могат да бъдат намерени на много достъпна цена.
По отношение на аксесоарите се предлагат доста универсални по магазините и ако пробвате няколко вида ще намерите такива, които да паснат прилично на всяка количка.



Здравейте! Прочетох цялата тема, но коментираните марки или не ми допадат на външен вид, или са далеч от нашия бюджет.
Харесала съм две колички. Дали някои има опит с тях?

Отделно искам да попитам аксесоарите за количка (дъждобран, ветеробран, чадър, стойка за чаша, ръкавици за дръжката и т.н.) съвместими ли са за всички колички? Или трябва на същата марка да е, защото ако марката не предлага... какво правим?
Първо детенце ще ми е и съм объркана.
Скрит текст:


Като цяло търсим количка 2 в 1 до 1000лв като имам сериозно предпочитание към количките с по-кръгъл кош отдолу. В пъти повече ми харесват. Видях, че и височина на родителите е фактор. Аз съм много ниска. Нямам 160см и съм дребна и съответно не искам количката да е огромна и да тежи ¼ на мене. 😀
Виж целия пост
# 293
Anastasiya.glam, това са колички, които са адски тежки и високи.
Казвам го , като нисък човек вече изгледал едно дете . Бюджета от 1000 лв е доста добър, но определено виждам, че моделите които търсите са от този тип тежки и обемни колички.
Насочете се към магазини най-добре и преценете. Другото, което аз не разбирам защо някой ще си го причини е помпащи гуми, а тези модели много си мисля , че точно такива ще са гумите...

Нямам съвет за количка, защото аз с предното дете се спрях на Cybex Balios S точно заради височината ми и лекотата на количката. Поръчах я от чужбина и дойде много под 1000 лв. Сега ще изкарам с новото бебе с нея.
Виж целия пост
# 294
Сега ми попаднаха количките на българската марка Buba и конкретно модела zaza е с такова закръглено дъно. Тежи под 7,7кг и има дори кош за колата. Цената й е около 1200-1300лв в различните сайтове и виждам, че в магазина БГхлапета имат модела. Някой има ли опит с нея?

Благодаря за мненията за тежестта! Това е сериозна причина да не я купя. Не питйате на кой етаж живеем и нямаме асансьор, защото блокът ни се води нисък и планираме количката да седи в колата, а да не я качваме до апартамента. Това са плановете, ама да видим...
Виж целия пост
# 295
Обърнете внимание, че 7.7 кг е само шасито, а кошовете отделно са съответно 3 и 3.5 кг. Ако харесвате закръгленото дъно според мен най-добрият вариант е Анекс втора ръка. Има изключително голямо предлагане за бюджета ви в отлично състояние. Писала съм назад, че имах позната, която второ дете буташе с нея и количката беше почти без следи от употреба, тоест качеството на материалите е чудесно. Текстилът има UV защита, което изглежда  липсва при Buba. За мен това е ключово. Писала съм преди много време, че любимата ми количка от първото дете нямаше защита, бебето изгаряше много лошо през сенника и накрая си купих седалка от по-нов модел от същата количка и имаше съществена разлика.

Сега ми попаднаха количките на българската марка Buba и конкретно модела zaza е с такова закръглено дъно. Тежи под 7,7кг и има дори кош за колата. Цената й е около 1200-1300лв в различните сайтове и виждам, че в магазина БГхлапета имат модела. Някой има ли опит с нея?

Благодаря за мненията за тежестта! Това е сериозна причина да не я купя. Не питйате на кой етаж живеем и нямаме асансьор, защото блокът ни се води нисък и планираме количката да седи в колата, а да не я качваме до апартамента. Това са плановете, ама да видим...
Виж целия пост
# 296
Аз имах лятно бебе и определено сенника държах да е със защита и за двата коша.
Анекс и аз съм чувала добри отзиви.
Според мен освен тези леки , летни колички няма начин другите да ви се сторят леки.
Дори Балиоса дето го имам и той с леко шаси, ама като сложиш и кош и бебе и чанта ( покупките също са редовно) и общо взето нищо леко не буташ/носиш/влачиш и  тн Grinning
Виж целия пост
# 297
Buba имат UV защита на сенниците, поне така казват в рекламния си клип (има го в Озон.бг). И аз се зачудих количка като тяхната Zaza (т.е. количка 3в1) дали може да се намери в по-лек вариант. Кое да се гледа, за да прецени човек длаи цялостно ще е по-лека количката? Предполагам, че шасито не е добре да е твърде леко, тогава може би има по-леки кошове от тези на Buba?
Виж целия пост
# 298
На въпросната Buba zaza в момента има промоция в емаг за  1058 лв. плюс подарък столче за хранене.

Виж целия пост
# 299
моята количка също беше buba, с лятно бебе съм, разхождах го всеки ден, не сме имали инциденти и проблвми със слънцето. Но беше по-стар и тежък модел
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия