Бебешката количка - цяла наука за второ висше № 51

  • 74 355
  • 814
# 210
Тука ще си позволя да излязя извън същината на темата обаче ми прави масово впечатление как българските мъже, или поне тези около нас масово купуват и слугуват на скъпи коли. Това са все баварски марки, който очевидно не могат да си позволят. Но жените им задължително трява да си изберат доста изгодна бебешка, да я ползва до счупване и после да я продаде по възможност. Или спят с децата си в идна стая до 10 годишна възраст за да спестят от парното.

Аз определено не съм богаташка, но бебешката количка и нещо служещо ми ежедневно. Сега вече детено като е 10кг, има пълна чанта с неща за него и пълен багажник все още я бутам с една ръка и с лекота.

То това е синдрома на "еснафа", обаче според мен делението не може да е по полов признак.
По - скоро си е до човек.
Виждал съм много родители със скъпи коли и детски колички и със столчета за кола по 70 лв.
Всичко опира до приоритети.
В горните случаи на хората им е по - важно как ги виждат другите хора, това което не се вижда не е от значение за тях, включително безопасност.
Как иначе бихте отделили 2 000 за количка, която се ползва да кажам около 2.5 год. и не сте склонни да отделите 1500 за столче за кола, което се ползва 3, 4, 7 год.
За мен имиджа трябва да е такъв, какъвто би могъл да поддържаш през цялото време и за всичко което ползваш.
Виж целия пост
# 211
Писала съм и преди.. ние си взехме количка втора употреба. Нянаме финансови затруднения ( благодаря на Бог!), но когато едно и също нещо можеш да си го вземеш за 50% по - ниска цена.. защо не? Особено, ако си видиш хората, от които го вземаш. Аз съм от онези хора, които нямат проблем да си купуват и дрехи втора употреба. Като цяло това твърде голямо консуматорство не ми е по - вкуса. Това е личен избор обаче и не го натрапвам! Все пак всеки знае с какво сяда вечер на масата и дали не му е по - важно там да има качествена храна, отколкото леля ти Гинка да ти завижда за количката 😀🥰
Виж целия пост
# 212
Аз лично не упреквам избора на никой, но не искам и аз да бъда определяна, като някаква си, заради това, което ми харесва! Всеки има право на избор!
Виж целия пост
# 213
Аз лично не упреквам избора на никой, но не искам и аз да бъда определяна, като някаква си, заради това, което ми харесва! Всеки има право на избор!

Но не мислиш ли че това е неизпълнимо? Дори и да не го казва всеки го мисли защото така е устроен света. За да не бъде определян един човек като никакъв той трябва да не съществува. Съществува ли дадения човек той бива определян като хиляди неща според ситуациите в които е, контекста, интересите и др.
Виж целия пост
# 214
За хора, като Вас, които гледат в чуждата паничка е неизпълнимо. Аз като не гледам във Вашата и не Ви определям що за човек сте спрямо избора на количка е изпълнимо. 🤣
Виж целия пост
# 215
Аз пък не разбирам защо изобщо спорите по повод колички ,цените им и прочие както на богаташи и бедняци, ами окей ако някой Ви смята за богаташ живейте си като такъв в неговите представи,какво Ви пука? 😀 Избора на количка си е личен избор ,и това че някой си е купил полска, немска ,френска или там каквито видове има също е негов избор.Тук е форум в който просто да обсъдим плюсовете и минусите на въпросните колички. Съжалявам,че така нахлух в спора Ви ,но реши да насоча темата в друга посока .Споделете какви столчета за кола ползвате или ще ползвате? Но моля Без тези от Джъмбо и подобни.. говоря за такива преминали краш тестове за сигурност 😊Деня е прекрасен,нека Ви е Готин 🍀
Виж целия пост
# 216
За столчетата за кола си има отделна тема и е много полезна. В нея пишат и специалисти.
Виж целия пост
# 217
Нашето е Бритакс ийзи фикс ... 3 мисля че беше, взехме изофикс основа с крак с въртяща се база и смятам че е прекрасна комбинация от безопасност и удобство (не сме в бг и затова няма да коментирам цената)
Взехме и адаптери за шасито на количката и така си я ползваме постоянно реално.

Аз пък не разбирам защо изобщо спорите по повод колички ,цените им и прочие както на богаташи и бедняци, ами окей ако някой Ви смята за богаташ живейте си като такъв в неговите представи,какво Ви пука? 😀 Избора на количка си е личен избор ,и това че някой си е купил полска, немска ,френска или там каквито видове има също е негов избор.Тук е форум в който просто да обсъдим плюсовете и минусите на въпросните колички. Съжалявам,че така нахлух в спора Ви ,но реши да насоча темата в друга посока .Споделете какви столчета за кола ползвате или ще ползвате? Но моля Без тези от Джъмбо и подобни.. говоря за такива преминали краш тестове за сигурност 😊Деня е прекрасен,нека Ви е Готин 🍀
Виж целия пост
# 218
За столчетата за кола си има отделна тема и е много полезна. В нея пишат и специалисти.
Може ли линк към нея ? 😊
Виж целия пост
# 219
https://m.bg-mamma.com/?topic=1313115

https://m.bg-mamma.com/?topic=1309251

За столчетата за кола си има отделна тема и е много полезна. В нея пишат и специалисти.
Може ли линк към нея ? 😊
Виж целия пост
# 220
Иначе моят аргумент да не избера нищо на Cybex е, че в Рая Тойс във Варна нито една от продавач консултантите не дойде и не ми каза дори и една дума. Обслужването е ужасно.. а вярвам, че имаха какво да ми кажат 😀 понеже са официален вносител.. но явно не бяха в настроение и петте пъти, в които влизах в този магазин. Другата крайност... Галикс.. Обясниха ми надълго и нашироко за количката, абсолютно всичко.. Как да го кажа - те успяха да ми я продадат. Нищо, че после не я купих от там. За сметка на това пък купихме абсолютно всичко друго от там. Имаме още малко неща за купуване( козметика и столче/ кошница за новородено). Но към момента сме дали общо - 2012 лева. Устройва ме изцяло като иначе само за количката щяхме да дадем около тази сума. Разходите за едно бебешонче не спират с покупките за новородено 😀 спокойно, ще има да се пазарува.. и пазарува.. долу горе още 20 години поне.

Също така аз реших да вложа и средства в курсове за родители, което вярвам не е по - малко важно от количката 😀. Аз не съм възпитавана, че колата/количката/ чантата ми ме определя като човек. Твърдо съм решила и мъника да не го възпитавам така.
И знам, че това е тема за колички, но ми се иска да напомня на всички ви.. че нашите деца имат нужда от любов и от спокойни родители! Давайте го по чил ❤️
Виж целия пост
# 221
Аз пък бях много приятно изненадана от Рая тойс във Варна, може би съм попаднала на добър консултант с търпение. Честно казано имах предварително 3 модела, които бях харесала онлайн и просто на място питах конкретно за тях и разликите. Не са ми отделили 2ч., а и в крайна сметка не съм единствената за обслужване. На всичко, което зададох като въпрос ми бе отговорено, не останах с впечатление да им досаждам или да са припрени. Не съм гледала други марки, знаех предварително, че там е мястото за Сайбекс и едва ли ще ми препоръчат друго.
Моите приятели също са с тази марка (различни модели) и споделиха позитивни оценки от тяхното лично ползване и употреба.
Не знам кой къде живее във Варна, но аз лично съм на място, което е окей, няма някакви кратери и тн. Движим се с кола, а не с автобус и не съм задълбавала толкова в 1кг повече или по-малко.
Полските не харесвам, защото смятам, че като за полски цената би следвало да е по-ниска, а това не е така. Въпрос на вкус и избор.
Виж целия пост
# 222
И в София в Рая тойс на Черни връх много ме бяха ядосали. Изключително незаинтересовани, трябва да ги гониш да си купиш нещо, даже когато се чух с централата им казах, че гова са склададжии, а не продаавач-консултанти, с което най-вероятно те са си наясно, иначе не мога да си обясня такова ужасно отношение. Със сигурност всеки си има силни и слаби дни, но там е почти винаги.
Виж целия пост
# 223
Даже и "добър ден" нямаше 😀
Аз като цяло смятам, че ако не си ползвал нещо е някак не на място да изказваш мнение. Все едно цял живот да си карал една марка кола промерно и да твърдиш, че другите не стават. Информацията няма как да ти е цяла, следователно мнението и заключенията също.
Виж целия пост
# 224
Даже и "добър ден" нямаше 😀
Аз като цяло смятам, че ако не си ползвал нещо е някак не на място да изказваш мнение. Все едно цял живот да си карал една марка кола промерно и да твърдиш, че другите не стават. Информацията няма как да ти е цяла, следователно мнението и заключенията също.
Е, да де, така е! Ама ти и господина се скъсахте да хвалите и да изтъквате прични защо сте купили anex без да сте го ползвали изобщо още 😁 Ние повечето дето отговаряме тук, сме бутали поне една година дадени колички. Аз съм бутала и оглеждала, освен моите три, и на всичките си приятелки и на разни познати майки в парка количките
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия