Задача ми се струва тежка, някъде допускам грешка. Моля някой да се включи и отговора да получи.

  • 41 997
  • 745
# 570
Момичета,моля за помощ.Пак не можахме да се справим.Задачата е за 8 клас.
Виж целия пост
# 571
Може ли помощ с 6-та и 8-ма задача?
8 ми клас - вариации
Благодаря предварително! 🌸

6. Трябва 0, 6 или 8 да са последна цифра.
Когато е 0, останалите 4 цифри ще направят 4.3.2 =24 варианта (вариация - подредени не всички елементи).
Ако 6 и 8 са накрая от 4.3.2 вадим вариантите с 0 отпред, защото не можем да съставим такова число, т.е вадим 3.2.
Или за 6 имаме 4.3.2-3.2=3.3.2 = 18 варианта
Толкова са и за 8.
Общо 24+18+18=60

7. Вариация в чист вид. Няма какво да се съобразява.
24.23.22=отговора

8. Председателят и зам.председателя са подредена двойка. Пак вариация. 15.14 двойки ще направят мъжете и всяка една от тях може да се комбинира с всяка от десетте жени. Т.е. имаме 15.14.10=отговора

Veronikaaa, ъгъл BAD=90-ъгъл ADB
От оказаната еднаквост => ъгъл АDB=ъгъл АМС
Значи BAD=90-AMC или АМС+BAD=90.  От това в триъгълника АМО => ъгъл АОМ=90.
Виж целия пост
# 572
Ще може помощ за тази задача за 7клас. Благодаря ви предварително
Виж целия пост
# 573
Ще може помощ за тази задача за 7клас. Благодаря ви предварително

9+4=13-1=12
С телефон съм и не виждам добре, но изглежда, че дъгата АО (горе левия ъгъл, пасва на дъгата долу в десния ъгъл и допълва до квадрат със страни 2 на 2 см. , съответно голямата дъга пасва на горния квадрат в дясно със страни 3 на 3 см. - централното квадратче, остават 12 кв.см за лице на оцветената фигура
Виж целия пост
# 574
Благодаря MamaRu💜
Виж целия пост
# 575
Здравейте! Мoля за помощ за следната задача за 11 клас по профилирана математика. Благодаря на всеки, който опита!


За а) съм намерилa МN = 2/9a -1/3b +1/3c и за PQ=1/2a - 1/2b - 1/2c, не знам дали са верни, но дори и да са не се справям с б).
Виж целия пост
# 576
За MN ми се получи почти същото, само пред а, моето е - 2/3, но не страдам от прекалена концентрация тези дни. Ще видя и б след малко, ако някой не ме изпревари да я реши.

PQ като изразих го изкарах: -1/2а+1/2b+1/2c

Разписах скаларното произведение и ми излязоха перпендикулярни двата вектора. Това ли е отговорът или съм допуснала техническа грешка? Идеята е като изразим MN и PQ да намерим скаларното им произведение. Използваме, че скаларното на а.b, b.c и с.а (да се чете със стрелки отгоре Simple Smile) е 1/2m^2 (m e ръба на правилния тетраедър).
Виж целия пост
# 577
Solnichka,Благодаря ти,че ни спаси.
Виж целия пост
# 578

Здравейте , може ли помощ по 482 и 483 задача.
Виж целия пост
# 579
За MN ми се получи почти същото, само пред а, моето е - 2/3, но не страдам от прекалена концентрация тези дни. Ще видя и б след малко, ако някой не ме изпревари да я реши.

PQ като изразих го изкарах: -1/2а+1/2b+1/2c

Разписах скаларното произведение и ми излязоха перпендикулярни двата вектора. Това ли е отговорът или съм допуснала техническа грешка? Идеята е като изразим MN и PQ да намерим скаларното им произведение. Използваме, че скаларното на а.b, b.c и с.а (да се чете със стрелки отгоре Simple Smile) е 1/2m^2 (m e ръба на правилния тетраедър).

Благодаря, solnichka ! Оправих си грешките и всичко си се получи както трябва и аз изкарах скаларното произведение да е нула.
Виж целия пост
# 580
Здравейте,може ли да помоля за помощ математика за 7 клас - В подточка,като на драсканото е 3х-1
Благодаря предварително
Виж целия пост
# 581

Виж целия пост
# 582

Благодаря много 🍀🍀🍀
Виж целия пост
# 583
Много благодаря.
Виж целия пост
# 584
Моля ви, кажете ми коректно ли е да се дават подобни задачи:
Намерете х, ако
20:х=9 (ост.2)
29:х=6 (ост.5)
47:х=8 (ост. 7)
Нали остатъкът не може да е по-голям от делителя, учат го това нещо, пише го в учебника, тогава що за абсурдни задачи са това и каква им е целта?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия