Задача ми се струва тежка, някъде допускам грешка. Моля някой да се включи и отговора да получи.

  • 41 997
  • 745
# 585
Наистина странни задачи, Ако се разменят местата на частното и делителя вече щяха да са верни
Виж целия пост
# 586
Ами упр алгоритъма и пита учителя...
Виж целия пост
# 587
Не знаем още и като го намерим какво? Установяваме, че е по-малък или равен на остатъка. При положение, че изрично учат, че остатъкът НЕ МОЖЕ да е по-голям от делителя за мен това е абсурдно. Затова питам има ли смисъл от такива задачи и какъв точно е той? Много ли е трудно да се намерят коректни примери, ако целта е просто да упражнят алгоритъма на решаване?
Виж целия пост
# 588
Не знаем още и като го намерим какво? Установяваме, че е по-малък или равен на остатъка. При положение, че изрично учат, че остатъкът НЕ МОЖЕ да е по-голям от делителя за мен това е абсурдно. Затова питам има ли смисъл от такива задачи и какъв точно е той? Много ли е трудно да се намерят коректни примери, ако целта е просто да упражнят алгоритъма на решаване?
Ами явно някой е дал без да проверява или просто е измислил примери точно да се провери алгоритъма-в интерес на истината аз също не се замислих-детето моце да попита в час защо е така...
Виж целия пост
# 589
Учителя май си е съчинил примери, без да провери... Случва се. И в сборници има задачи с грешен отговор или грешка в условието.
Детето да си ги опише коректнои ако трябва да запише "Но 2 дели без остатък 20".

Щадете си нервите Sunglasses
Толкова силен афект, предаден в писмен вид, скоро не съм усещала. Дано детео не се е притеснило толкова много от задачите Hands V
Виж целия пост
# 590
Не са съчинени, от учебника на Архимед са. Решавали са част от тях в училище, без да задават въпроси, други бяха за домашно. Просто тръгнах да ги проверявам Laughing
п.п. чак пък афект. Издразних се просто, защото виждам всякакви глупости в учебниците ежедневно. Ми дразнещо е, да. Както и да е.
Виж целия пост
# 591
Моля ви, кажете ми коректно ли е да се дават подобни задачи:
Намерете х, ако
20:х=9 (ост.2)
29:х=6 (ост.5)
47:х=8 (ост. 7)
Нали остатъкът не може да е по-голям от делителя, учат го това нещо, пише го в учебника, тогава що за абсурдни задачи са това и каква им е целта?

Аз ли нещо не разбирам

20:х = 9
20 : 9 = х
х = 2 + ост 2
Виж целия пост
# 592
Моля ви, кажете ми коректно ли е да се дават подобни задачи:
Намерете х, ако
20:х=9 (ост.2)
29:х=6 (ост.5)
47:х=8 (ост. 7)
Нали остатъкът не може да е по-голям от делителя, учат го това нещо, пише го в учебника, тогава що за абсурдни задачи са това и каква им е целта?

Аз ли нещо не разбирам

20:х = 9
20 : 9 = х
х = 2 + ост 2
20:х=9(ост.2) означава, че при деление на 20 с числото х се получава 9 и остава остатък 2
Математически запис на това е
20=9.х+2
При деление с остатък, то той трябва да е по-малък от делителя.
Виж целия пост
# 593
В задачата се иска да се намери х ако:

За първия пример

Х = 2 2/9, остатъка е 2, къде е драмата?
Виж целия пост
# 594
Драмата е, че 20 се дели на 2 без остатък.
Би трябвало да е 19:х=9 (ост 1).
Виж целия пост
# 595
Не са съчинени, от учебника на Архимед са. Решавали са част от тях в училище, без да задават въпроси, други бяха за домашно.
....
Ето това вече е истински притеснително. Учител да решава тези задачи и да не го смути нищо.
И все пак как изглеждат задачите в сборника. Изглеждат така или това е запис на текстово условие. Странно биха изглеждали и трите добре, ако при този запис частното е делител.

Dincho, не е ОК така. Ако ще участват 20, 9 и 2, имаме 20:9=2 (ост. 2).
Виж целия пост
# 596
х=2 2/9 не е решение на условието
20:х= 9 (ост.2), а е решение на 20:х=9, т.е. х=20/9
Виж целия пост
# 597
Виж целия пост
# 598
Солничка, редактирах се 🙃
Виж целия пост
# 599
х=2 2/9 не е решение на условието
20:х= 9 (ост.2), а е решение на 20:х=9, т.е. х=20/9

Каква е разликата м/ у 20/9 и 2 2/9 ?
Разликата е 0 .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия