СЕДМИ КЛАС - часът на истината - ИЗПИТНА ТЕМА (12.06 - 18.06)

  • 140 732
  • 1 587
# 30
Те изпитите не са минали обаче аз залагам, че резултатите ще излязат на 27 юни Simple Smile
Виж целия пост
# 31
При нас е пълно спокойствие. Не сме се интересували от правила , разчитаме, че ще пита и ще се оправи.
Да направим залози кое произведение ще се падне на тезата:blush:  Аз съм за Неразделни, синът ми за На прощаване. Той иска преразказ от неутрален разказвач,  но според него ще е от герой.
Виж целия пост
# 32
Аз съм за "На прощаване в 1868" или нещо от Вазов Simple Smile . Последните години май все преразказ от неутрален разказвач се пада.
Виж целия пост
# 33
При нас уж е пълно спокойствие, а на девойката в петък вечер й се поподуха клепачите и в събота сутрин стана с по два ечемика на око Fearful Слагаме капки от събота, поускопоиха се нещата, едното зачервено на долен клепач, другото изглежда добре, само подуто... И естетсвено женските неволи от днес, болезнено и обилно... Дано до утре се поуспокоят нещата, че аз се ошашках...
Виж целия пост
# 34
Милите момичета! peneva_a, пак добре че е днес, а не утре!
"Неразделни" ми харесва за теза, а и нямам спомен да се е падало! Дано не е нещо от 6класен материал само.
Не знам защо си мисля, че за преразказ може да им дадат някой от късите разкази на Георги Господинов.
Виж целия пост
# 35
Не знам защо си мисля, че за преразказ може да им дадат някой от късите разкази на Георги Господинов.
От момента, в който Георги Господинов спечели букър, си го мисля същото  Simple Smile

Бързо да минават всякакви неразположения на децата!
Виж целия пост
# 36
При нас уж е пълно спокойствие, а на девойката в петък вечер й се поподуха клепачите и в събота сутрин стана с по два ечемика на око Fearful Слагаме капки от събота, поускопоиха се нещата, едното зачервено на долен клепач, другото изглежда добре, само подуто... И естетсвено женските неволи от днес, болезнено и обилно... Дано до утре се поуспокоят нещата, че аз се ошашках...
Oф милото, да минава всичко бързо.

Аз съм такава късметлийка, тръгна ли на някъде женските неволи ме спохождат.
Миналата година сме на крузи и кораба пътува посока Стокхоум. Цикъла трябва да ме сполети 15 дни по-късно. Ставам в 6 сутринта до тоалетната и не вярвам на очите си....добре, че на рецепцията продваха някакви смотани превръзки. У Стокхоум първо разузнах къде е аптеката.
Преди месец в Индия /вече неподготвена не тръгвам/ отново ме изненада, ама превързочните материали свършиха и питам нашият гид - къде се продават. Той ми вика - не те разбирам за какво ми говориш - покажи ми Simple Smile
Виж целия пост
# 37
Текстът за преразказ нали се тегли от N на брой текстове, или не е така? Или смятате, че всичко е нагласено.
Виж целия пост
# 38
Здравейте! Някой дали може да ми изпрати снимки на последния тест от сборника на регалия по БЕЛ и отговорите? Нашият е изчезнал, а синът ми иска да го направи.
Виж целия пост
# 39
Наборката съм я оставила днес да почива. Сутринта едно учудено такова ме попита: Ама и някоя теза ли да не преговоря. Ни-що. Каквото научила, научила. Днес да почива.
Иначе брат ѝ понеже е кандидат-студент, в събота беше на изпит хремав. И съм забранила нощно време да спят на отворени прозорци, сакън да вдигнат някоя температура за изпитите. Ама тази сутрин ми се похвалиха, че станало топло и си отворили. Сега се чудя да давам ли лекарства превантивно или да разчитам на съдбата. Спукаха се да ми се смеят на истериите и двамата
Виж целия пост
# 40
Доколкото знам, от миналата година текстовете за преразкази се пишат специално за изпита, няма как да е нещо вече написано. Идеята беше да не се дава текст, който някои са чели, други - не. Имаше една драма преди 2-3 години, че глава от произведение, която се падна, присъствала в едно помагало и децата, които са работили по него, имали предимство.
Виж целия пост
# 41
При нас уж е пълно спокойствие, а на девойката в петък вечер й се поподуха клепачите и в събота сутрин стана с по два ечемика на око Fearful Слагаме капки от събота, поускопоиха се нещата, едното зачервено на долен клепач, другото изглежда добре, само подуто...
Капки Офтакуикс действат за ден при дъщеря ми.
Спокойствие и късмет на всички!
Виж целия пост
# 42
Може ли линк за старата тема?
Виж целия пост
# 43
На девойчето с ечемиците - освен капките, да търкаля топло сварено яйце върху ечемиците по 2-3 пъти на ден, помага да се разнесе по-бързо и да не се капсулова.

А относно текстовете за преразказ - от "Черешите" насам, МОН обяви, че е поръчало създаването на "банка" от текстове на български автори, написани специално за целта, които да се използват за преразказ. Дали Георги Господинов си е позволил да бъде убеден да участва в тази кауза, не знам.
Стискам палци на всички 7-класници и се вълнувам заедно с вас. Успех утре 🍀🍀🍀
Виж целия пост
# 44
Може ли линк за старата тема?

https://www.bg-mamma.com/?topic=1562507
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия