ДЕСЕТИ клас 2022/2023 - В очакване на ваканцията!

  • 47 675
  • 762
# 225
Работата по БЕЛ дали може да си види някъде младежа, че е очаквал със 7-10 точки отгоре и му е интересно защо така са го оценили?

Може, Зазу. В училищата гнезда. В сайта на РУО има информация в кои училища могат да се видят рaботите.

Благодаря, МамаBlonde👍
Виж целия пост
# 226
Благодаря!
Ето тук намерих инфо за София:
https://ruo-sofia-grad.com/запознаване-на-учениците-с-индивидуа/
Чудя се, ако отиде без родител, ще му дадат ли да си я види.
Виж целия пост
# 227
Благодаря!
Ето тук намерих инфо за София:
https://ruo-sofia-grad.com/запознаване-на-учениците-с-индивидуа/
Чудя се, ако отиде без родител, ще му дадат ли да си я види.

Вероятно ще може, но аз бих се обадила да попитам, за да не се разкарва детето напразно. И лична карта май трябва да си носи.
Виж целия пост
# 228
Ето това намерих допълнително:

Процедури по запознаване с индивидуалните резултати на учениците
66. Индивидуалните резултати от НВО се обявяват в електронната система на МОН (ЕИСИП)
и достъпът до нея се осъществява едновременно с входящ номер и уникален индивидуален
идентификационен код.
67. Запознаването с оценената индивидуална работа на ученика може да стане при условия и
по ред, определени със заповед на началника на РУО.
68. Запознаването с оценената индивидуална работа на ученика от НВО по БЕЛ, по
математика и по чужд език става в присъствие на член на РКПОИР чрез влизане в
системата с определени права на достъп, като:
а) ученикът вижда сканираната и оценена изпитна работа с присъдени точки за всеки
един отговор;
б) сканираното изображение не може да бъде снимано, записвано, отпечатвано и
изнасяно от залата;
в) не се допуска разглеждане на други изпитни работи.
70. При възникнала необходимост от сверяване на оригинална изпитна работа със
сканираното ѝ изображение ученик подава писмено искане до председателя на РКПОИР, в
срока, определен в заповедта на началника на РУО по т. 67.
71. Председателят на РКПОИР и председателят на РКОПНВО предприемат необходимото за
сверяване на изображението с оригиналната изпитна работа.

Но нещо пак не ми става ясно къде аджеба трябва да отиде Simple Smile .
Виж целия пост
# 229
А децата, които не са се явили на НВО с 0 точки ли са ?

Мисля, че когато не се е явил на НВО 10 клас, в свидетелството се пише тиренце "-". Поне така прочетох в някаква наредба.
Виж целия пост
# 230
А щеше да е толкова лесно да имаме достъп онлайн до проверените работи...
Виж целия пост
# 231
А щеше да е толкова лесно да имаме достъп онлайн до проверените работи...
Защо да е лесно, когато може да е трудно...
Виж целия пост
# 232
Хмм, това със сканираната работа и разликата с оригиналната направо ме шокира .. Значи представете си, че някой не е досканирал работата и детето получава по-малък брой точки,  и това е окончателния резултат .. Бррр..
Виж целия пост
# 233
Зазу, https://ruo-sofia-grad.com/%d0%b7%d0%b0%d0%bf%d0%be%d0%b7%d0%bd% … 0%bd%d0%b2%d0%be/
ето тук виж

С родител трябва да са задължително, молбата се пише от името на родителя!
Виж целия пост
# 234
Благодаря!
Явно са същите училища като за 7 клас. Звъннах. Трябвало и родител, защото са непълнолетни.
Виж целия пост
# 235
На най-важното НВО от трите лично за мен, просто ги е разбила. 91 т., ниво В1.1 испански. От неелитно училище. Само и единствено с училищни знания и четене на книги на испански. Особено много се гордея с нея.

БЕЛ и той е с много добър резултат, предвид това, че времето не ѝ е било достатъчно за резюмето - 80 т.

На математиката се яви за спорта и защото беше обещала на учителката си да се яви.
Виж целия пост
# 236
А щеше да е толкова лесно да имаме достъп онлайн до проверените работи...
Защо да е лесно, когато може да е трудно...
И така много бързо ще лъсне неадекватността и грешките при оценяване.
Виж целия пост
# 237
по МАТ - 100 т. , по БЕЛ - no comment Joy , и тя се чуди откъде са й взели точките по БЕЛ и стигна до извода, че  резюмето и тезата са й доста орязани. Няма да ходи да проверява, толкова е субективно, МАТ й беше важна.
Виж целия пост
# 238
Според Оги в 80-85 диапазона са на децата около него по БЕЛ като порядък.
Виж целия пост
# 239
И какво излиза? След 7. клас нивото по БЕЛ пада, а по мат се повишава.
Това за нашите си деца.
Иначе средните резултати са потресаващи. Нямам спомен след 7. клас пак ли беше така.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия