СЕДМИ КЛАС - голямото чакане - 19-26 юни

  • 85 534
  • 862
# 90
...
Тези заявления, а и за записването може ли да се направи от родител без присъствие на детето?
               В сайта на у-щето,в което сте приети има образци на заявленията или поне когато ние кандидатствахме имаше.Понеже почивката съвпадаше с обявените дати разпечатахме и попълнихме всичко необходимо и за кандидатстване за второ и за прием.По телефона уточнихме какво да подам.Да кажа ,че аз съм бабата ,а  не мама.Носех моята ЛК и тази на детето.Това го играх четири поредни години и в нито едно у-ще не ми създадоха проблем.
              Само втората госпожица ми създаде проблем. Отидохме с нея да подадем заявление за второ класиране.Тя видя у-щето и се тръшна насред двора,че тук ще учи и не иска второ класиране.Добре,че носех и всички документи за записване.Е,направихме консултация с мама,която беше командировка и след половин часов спор майка и заяви - правете каквото искате... и се записа.
Виж целия пост
# 91
Здравейте!
Тази сутрин реших да разгледам справочника на Веди. Направи ми впечатление, че има раздел "Професионални паралелки - план прием в 8 клас за 2023/2024", където са Професионалните училища,  НФСГ, НТБГ и т.н., но и гимназии като 51 СУ с паралелките компютъра графика и компютърна анимацияили и 105 СУ с екскурзоводско обслужване и Ит.Е интензивно, например. Знаете ли децата от тези паралелки, които са включени към списъка на Професионалните гимназии с диплома за обикновена или професионална гимназия излизат?
Виж целия пост
# 92
Няма значение дали е професионална гимназия или професионална паралелка в профилирана гимназия. И в двата случая децата учат по учебен план за професионално образование и държат ДЗИ БЕЛ и държавен изпит по професията. Т.е. да, с диплома като от професионална гимназия излизат.
Виж целия пост
# 93
Професионалната паралелка си е професионална независимо дали е в професионална или профилирана гимназия или пък средно училище.
Виж целия пост
# 94
Да ни е на късмет новата тема:)
Виж целия пост
# 95
Здравейте, някой има ли представа дали и в каква степен дипломата от професионална гимназия е "спънка" при кандидатстване в България и чужбина, в случай че детето реши да се развива в друга посока? Имаме колебания дали да предпочетем профилирана или професионална гимназия...
Виж целия пост
# 96
Здравейте, някой има ли представа дали и в каква степен дипломата от професионална гимназия е "спънка" при кандидатстване в България и чужбина, в случай че детето реши да се развива в друга посока? Имаме колебания дали да предпочетем профилирана или професионална гимназия...

И мен това ме интересува . Към момента видях, че за България това не е проблем - може да се яви на допълнителна матура или изпит към университета.
За чужбина са ми обяснявали, че трябва да се провери конкретно за определяния университет, защото на места искат определен хорариум, който не се покрива до 10 клас
Виж целия пост
# 97
Здравейте, знаете ли дали оценките от състезанието в НПМГ автоматично се вписват в infopriem.mon.bg или трябва да се подават молби и т.н.?
Виж целия пост
# 98
Здравейте, знаете ли дали оценките от състезанието в НПМГ автоматично се вписват в infopriem.mon.bg или трябва да се подават молби и т.н.?

Вписват се автоматично.
Виж целия пост
# 99
Мисля, че е проблем хорариумът след 10 клас, доколкото разбрах във варненското МГ от тази година са сложили на проф.паралелки ФУЧ Математика и Физика, за да могат да покрият някакви минимуми.
Виж целия пост
# 100
Някои университети в Холандия директно искат диплома от профилирана паралелка и само хорариум не е достатъчен, дори и с ФУЧ.
Трябва да се провери. За момента се сещам, че такива са TU Delft и TU Eindhoven.
В така наречените приложни университети (Applied Universities) нямат подобни изисквания.
Виж целия пост
# 101
И аз съм в паника с желанието на детето за ТУЕС и липсата на хорариум. Какво ще е след 4 години, обаче никой не знае.
Виж целия пост
# 102
Някои университети в Холандия директно искат диплома от профилирана паралелка и само хорариум не е достатъчен, дори и с ФУЧ.
Трябва да се провери. За момента се сещам, че такива са TU Delft и TU Eindhoven.
В така наречените приложни университети (Applied Universities) нямат подобни изисквания.

Малко извън темата , но приложните университети не са ли за предпочитане ?
Виж целия пост
# 103
Здравейте,
благодаря за темата!

Искам да попитам, дали може да се види профилът на детето в системата на МОН или на сайта на РУО?
Въобще дава ли се достъп, зарежда ли се нещо?
Бих искала да разгледам как изглежда таблицата за подреждане на желания, стига това да е възможно.
Виж целия пост
# 104
И аз съм в паника с желанието на детето за ТУЕС и липсата на хорариум. Какво ще е след 4 години, обаче никой не знае.

За програмисти дипломата не е толкова важна, освен ако не е от MIT Simple Smile  - правят портфолио, демо и ги изпитват на място какво могат. От познатите ми работещи с чужди компании, на нито един не са искали диплома на интервюто или след това.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия