Кратки въпроси – бързи отговори (Техника и електроника, компютри, програми)

  • 48 008
  • 752
# 285
Въпрос за монитор.
Когато го оставя за малко без да съм на него, един вид "заспива" (но не е от настройките за заспиване, защото там съм му задала 1 час), като изписва последователно на черен екран "no video input" и после "enter standby mode".
Четох инструкциите, нищо не пише за такъв mode. Не намерих и подходящо видео в нета, което да обяснява в кое евентуално е проблемът. Работя си с него така, но ме дразни....примерно слушам си музика на ютуб и хоп - изведнъж "заспива".
Моделът е този: https://ardes.bg/product/21-5-philips-s-line-222s1-222s1ae-00-333700
Виж целия пост
# 286
Възможно ли е епълски компютър който е заключен от собственика да се отключи и да си работи?
Този който го ползва го изплаща понеже е купен за подарък, но има някаква драма и сега не се ползва от този на когото е подарен.
Виж целия пост
# 287
Какво ще рече "заключен"? Има парола на потребителя или е привързан към конкретно Apple ID?
Виж целия пост
# 288
Някой може ли да помогне на един млад индианец? Някой път се учудвам колко съм назад с материала.

1. Бихте ли ми препоръчали таблет с основна цел гледаме на филми? Не искам нещо компромисно, което да забива и да ми къса нервите. Искам батерията да държи що годе поне ден-два.

2. Като казах филми, понеже никога през живота си не съм имала таблет, мога ли на него да свалям филми като на лаптопа да кажем през юторент и да си слагам субтитри и тн?

3. Гледах ето този, ама не разбирам. Сравнявах ги с някакви други и този уж отзивите му бяха добри. Доволна съм от продуктите на Епъл, ама не знам батерията им как е на айпадите.

Виж целия пост
# 289
За филми гледай да е с качествен екран. iPad са с добър екран ако не ти е проблем високата цена и затворената екосистема на Епъл.
Батерията колко държи зависи от това как се ползва. Няма таблет дето да издържи на цял ден гледане на филми, какво остава за два...
Виж целия пост
# 290
Може ли мнение за този лаптоп https://https://www.emag.bg/laptop-asus-vivobook-15-a1502za-intelr-coret … tm_medium=android няма да се играят тежки игри, просто за 16 год тийн
Виж целия пост
# 291
С вградена видеокарта и само 8gb ram за никакви игри няма да става. Това е евтин лек лаптоп за разнасяна насам натам, не е за работа или игри. 512gb ssd е доста малко и ако сваляте филми, музика, снимки или инсталирате много програми няма да ви стигне.
Виж целия пост
# 292
Поръчах си Redmi Pad от Азия, но как се очаква да го заредя с тези щепсели и зарядно. Айде за дясното ще намеря преходник като отвори магазина, но левия ми е странен? Трудно влизат един в друг и се чудех дали са съвместими?

Виж целия пост
# 293
Поръчах си Redmi Pad от Азия, но как се очаква да го заредя с тези щепсели и зарядно. Айде за дясното ще намеря преходник като отвори магазина, но левия ми е странен? Трудно влизат един в друг и се чудех дали са съвместими?
Скрит текст:

Пратил ти е необходимия адаптер/преходник. Трудно влиза и така трябва бъде.
Виж целия пост
# 294
Поръчах си Redmi Pad от Азия, но как се очаква да го заредя с тези щепсели и зарядно. Айде за дясното ще намеря преходник като отвори магазина, но левия ми е странен? Трудно влизат един в друг и се чудех дали са съвместими?


Дясното влиза в лявото. Нормално да е трудно. А в дясното трябва да включиш кабела за зареждане. Винаги можеш да ползваш друго зарядно с подходящ ампераж, въпреки, че кабелчето ще си е ограничено и май не съм чувала за изгоряла от това техника Simple Smile
Виж целия пост
# 295
Благодаря, така си и помислих, просто стоеше леко накриво и се усъмних.
Ще пробвам и с по-стар кабел и фабричния - за колко време ще се зареди.
Отивам да му търся калъф и предпазен филм. + пауър банк батерия.
Виж целия пост
# 296
Тези китайски адаптъри са големи ментета. Винаги се стига до момента (аз вече дори не се е опитвам да ги тествам) когато отивам в магазина и си купувам "европейски" модел зарядно.

Това, което виждам в нета е, че устройството поддържа бързо зареждане с 18W, а самото зарядно е 22.5W USB-C.
Т.е. всяко зарадно което е поне 18W USB-C ще свръши работа. Примерно:

https://www.xiaomishop.bg/kabeli-i-zaryadni/mi-20w-zaryadno-(type-c)

или

https://www.xiaomishop.bg/kabeli-i-zaryadni/mi-33w-originalno-zaryadno
Виж целия пост
# 297
Тези китайски адаптъри са големи ментета. Винаги се стига до момента (аз вече дори не се е опитвам да ги тествам) когато отивам в магазина и си купувам "европейски" модел зарядно.
Скрит текст:
Това, което виждам в нета е, че устройството поддържа бързо зареждане с 18W, а самото зарядно е 22.5W USB-C.
Т.е. всяко зарадно което е поне 18W USB-C ще свръши работа. Примерно:

https://www.xiaomishop.bg/kabeli-i-zaryadni/mi-20w-zaryadno-(type-c)

или

https://www.xiaomishop.bg/kabeli-i-zaryadni/mi-33w-originalno-zaryadno
Няма нужда от такива крайности. Ако толкова много го дразни, ето решението:
https://www.aliexpress.com/item/1005003985780199.html (4.8mm, а не 4mm)
Залепя го за зарядното със секундно лепило, за да не се отделя, и ще е като фабрично.
Виж целия пост
# 298
Здравейте, последните седмица-две имам следния странен проблем с имейла ми:
Пощата е на gmail, отварям на компютъра страницата за логване, пиша паролата, влизам, показва ми страницата със самите имейли за около секунда и ме разлогва веднага. Въвеждам отново парола и влизам, втория път няма никакъв проблем.
При някого случвало ли се е? Просто е странно.
Компютъра не е нов, преди съм влизала през него по нормалния начин, от първия път.
Виж целия пост
# 299
Как мога  да удължа кабела на кабелната телевизия, който влиза в телевизора?  Ще слагаме на стената телевизора, но кабела не стига. Трябва да се удължи поне 2 метра.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия