Клиники в Истанбул - тема 17

  • 60 033
  • 728
# 300
Момичета, в инфото което ми изпратиха от Мемориал е посочено, че имат хотелска част. Някоя от вас отсядала ли е в хотелската част на Мемориал - интересувам се къде се намира и какви са цените. Гледах на сайта, но не намерих нищо.
Хотелската част е на последните етажи в един от блоковете на болницата. Актуални цени не знам, но преди време цените бяха по-високи в сравнение с други хотели в района.
Виж целия пост
# 301
Аз бях отседнала в близък с хотел който ми предложи преводачката !
Виж целия пост
# 302
Здравейте! Някой знае ли във Велико Търново или Плевен къде мога да намеря ЛК с член гинеколог за болничен от чужбина?
Виж целия пост
# 303
Аз пак съм с питане /докато не замина за Турция ще е така/ 🙂
Имам предписана вливка на IVIG/Octagam или Immunovenin intact/10 g инфузия.
Знаете ли дали в Мемориал правят такива вливки? Аз ли трябва да си купя лекарството или там го имат налично? В един сайт проверих дали ги продават в Турция и съм меко казано втрещена от цената на флаконите /около 30 000 турски лири/. Нямам представа дали целия флакон се слага или само малка част от него, както и трябва ли да си го нося от тук.
Питам защото тук са ми вливали интралипид и се налагаше да го издирвам по аптечната мрежа и да си го нося в болницата за вливки, а от цялата банка ми вливаха някакво незначително количество, останалото се изхвърляло.
Виж целия пост
# 304
Мисля, че в Аджъбадем правят такива вливки. Цените на лекарствата са много високи и в Турция.
Виж целия пост
# 305
* Коригирам поста, интралипид са вливали в Мемориал.
Виж целия пост
# 306
В Аджъбадем вливат, купуваш си го от аптеката. Имат лошия навик да те пращат в спешното отделение, където е много скъпо самото вливане, това към края на деня. Иначе се влива в отделението, където се правят вливания за химиотерапия, долу срещу лабораторията. Там цената е много по-ниска отколкото в спешното.
Виж целия пост
# 307
Вероятно не сте имала нужда от ПРП, а аз отидох в АБ-М точно заради това. Тъй като съм 45+ и правех по един, много рядко два фоликула. В Бг предлагат донорска яйцеклетка, а терапиите в АБ-М оставят отворена възможността за забременяване със собствена. Разбира се шансовете са минимални дори и с терапия на тази възраст. Все пак вече правя по четири фоликула вследствие на терапията, резултатите се появиха от четвъртия цикъл след ПРП и стволови клетки.
Бихте ли споделили в коя болница се правят тези процедури ПРП+стволови клетки и каква е цената
Виж целия пост
# 308
Здравейте! Някой знае ли във Велико Търново или Плевен къде мога да намеря ЛК с член гинеколог за болничен от чужбина?

Забранили сте си ЛС. Опитвам се да ви изпратя координати на генеколог в Плевен, който ще Ви съдейства с болничният. Ако ги разрешите ще ви изпратя координати.
Виж целия пост
# 309
Здравейте! Някой знае ли във Велико Търново или Плевен къде мога да намеря ЛК с член гинеколог за болничен от чужбина?

Забранили сте си ЛС. Опитвам се да ви изпратя координати на генеколог в Плевен, който ще Ви съдейства с болничният. Ако ги разрешите ще ви изпратя координати.
Ами май ги отблокирах😊 Благодаря ви за помоща
Виж целия пост
# 310
Здравейте! Скоро започвам подготовка за ЗЕТ в Мемориал. Имам инжекции Прогестан Декс от зимата, които държа в торба в гардероба. Замислих се, че лятото беше много горещо...Дали са се развалили тези инжекции според вас? Thinking
Виж целия пост
# 311
Здравейте! Скоро започвам подготовка за ЗЕТ в Мемориал. Имам инжекции Прогестан Декс от зимата, които държа в торба в гардероба. Замислих се, че лятото беше много горещо...Дали са се развалили тези инжекции според вас? Thinking
Нищо им няма 🍀
Виж целия пост
# 312
В Ачибадем Мадслак правят и двете процедури, заедно или по отделно.
Цитат на: Pisito-k
link=topic=1566805.msg47004164#msg47004164 date=1695972487
Вероятно не сте имала нужда от ПРП, а аз отидох в АБ-М точно заради това. Тъй като съм 45+ и правех по един, много рядко два фоликула. В Бг предлагат донорска яйцеклетка, а терапиите в АБ-М оставят отворена възможността за забременяване със собствена. Разбира се шансовете са минимални дори и с терапия на тази възраст. Все пак вече правя по четири фоликула вследствие на терапията, резултатите се появиха от четвъртия цикъл след ПРП и стволови клетки.
Бихте ли споделили в коя болница се правят тези процедури ПРП+стволови клетки и каква е цената
Виж целия пост
# 313
Здравейте,Дойде време да разкажа и моята история,като с нея искам да дам сили и надежда на всички, които са тръгнали по нетолкова лесния път наречен бебе. Нашите опити започнаха през 2020 година, като разбира се и аз си мислех,че всичко ще стане веднага,понеже винаги съм имала редовен цикъл,нямала съм никакви гинекологични проблеми, не пуша, не пия твърд алкохол и тн. Но-съдбата ни беше подготвила друго.Пробвахме година и не се получаваха нещата и решихме, че е време за репродуктивен лекар, тъй като тогава бях над 30 (33г.).На първия лекар, който посетихме, ни беше обяснено,че е нужна само спермограма на мъжа, нищо друго,Естествено, сега вече знам, че далеч не е така..Направихме спермограма,излезе ни диагноза "Тератозооспермия" и лекарят ни каза - почвайте инвитро, без изобщо да ме прегледа дори.Естествено,лампичката ни светна и потърсихме друго мнение.Последва нова спермограма с отлични резултати и моята "диагноза" - намален яйчников резерв, единият ми яйчник беше почти изчерпан, много ниско АМХ.Лекарят ни посъветва да пробваме още 6м и ако не стане-да стартираме с инвитро.Каза ми да пробваме направо в Турция,защото там имат далеч по-високо ниво на процедурите и много добри ембриолози. Ходихме на консултация и в "Надежда" където ми казаха да се насоча  към инвитро на естествен цикъл, идеята не ми допадна. След като минаха 6м. с неуспехи, решихме да се насочим направо към Турция. Свързах се с координаторите на Мемориал и на д-р Тургут и решихме първо да отидем на консултация в Мемориал. Там получихме прекрасно отношение, за първи път някой ми каза, че съм "млада пациентка"и че шансовете ни са високи, всичко ни се обясняваше подробно, разбираемо, усетихме, че е нашето място. Започнахме инвитро процедурата си там като имах малко яйцеклетки, само 4, но пък 3 от тях се оплодиха и 2 достигнаха 5ти ден. Не бяха много сигурни дали ще оцелеят за генетичен анализ и преминахме към трансфер, който доведе и до положителен тест. След него дойде и поредният шамар - на прегледа за пулс се установиха само 2 празни сакчета, без емриони вътре. Разочарованието беше огромно, но трябваше да продължим напред с кюртаж, който решихме да направим отново в Мемориал. Процедурата беше бърза, почти безболезнена, отново показаха огромен професионализъм, грижа за мен и силна емпатия към това,което ни се случва. След 3 месеца преминахме към следваща процедура, подобно на първата - следихме 3 яйцеклетки, развиваха се добре. На деня на пункцията - отново изненада - овулацията се беше случила преждевременно и не мохажме да направим пункция, само инсеминация, която завърши с отрицателен тест. Стиснахме зъби и след 2 месеца последва нова процедура, отново 4 яйцеклетки, 3 ембриона, 2 оживяха до 5ти ден, направиха им анализ и излязоха здрави, като ги замразихме за трансфер след месец. Междувременно, обаче, съдбата ни беше подготвила друго Simple Smile Цикълът ми след пункцията беше малко по-странен, по дълъг, съответно изобщо не знаех кога ми е овулацията и в този месец сме пробвали само 2-3 пъти и то съвсем не толкова целенасочено като преди. Цикълът ми почна да закъснява, отдадох го на по-дългият предишен цикъл, направих 2 уринарни теста - отрицателни. На 10тия ден на закъснението реших все пак да направя и кръвен - положителен Simple Smile) И така дойде и нашата най-голяма изненада - естествено заченато бебче, което в момента расте и чакаме месец Март! Щастието ни е огромно и споделяйки го с вас исках да ви кажа - никога не се знае какво ви е подготвила съдбата, пътят е труден, разочарованията понякога са много, но там някъде вашето дете ви чака и ще бъде с вас, когато е писано! Вървете по пътя си и правете всичко, което зависи от вас, просто вярвайте, че щастието ви чака и ще ви намери Simple Smile
Виж целия пост
# 314
Страхотна новина !! Бъдете здрави и лека бременност !! 😍😇



Здравейте,Дойде време да разкажа и моята история,като с нея искам да дам сили и надежда на всички, които са тръгнали по нетолкова лесния път наречен бебе. Нашите опити започнаха през 2020 година, като разбира се и аз си мислех,че всичко ще стане веднага,понеже винаги съм имала редовен цикъл,нямала съм никакви гинекологични проблеми, не пуша, не пия твърд алкохол и тн. Но-съдбата ни беше подготвила друго.Пробвахме година и не се получаваха нещата и решихме, че е време за репродуктивен лекар, тъй като тогава бях над 30 (33г.).На първия лекар, който посетихме, ни беше обяснено,че е нужна само спермограма на мъжа, нищо друго,Естествено, сега вече знам, че далеч не е така..Направихме спермограма,излезе ни диагноза "Тератозооспермия" и лекарят ни каза - почвайте инвитро, без изобщо да ме прегледа дори.Естествено,лампичката ни светна и потърсихме друго мнение.Последва нова спермограма с отлични резултати и моята "диагноза" - намален яйчников резерв, единият ми яйчник беше почти изчерпан, много ниско АМХ.Лекарят ни посъветва да пробваме още 6м и ако не стане-да стартираме с инвитро.Каза ми да пробваме направо в Турция,защото там имат далеч по-високо ниво на процедурите и много добри ембриолози. Ходихме на консултация и в "Надежда" където ми казаха да се насоча  към инвитро на естествен цикъл, идеята не ми допадна. След като минаха 6м. с неуспехи, решихме да се насочим направо към Турция. Свързах се с координаторите на Мемориал и на д-р Тургут и решихме първо да отидем на консултация в Мемориал. Там получихме прекрасно отношение, за първи път някой ми каза, че съм "млада пациентка"и че шансовете ни са високи, всичко ни се обясняваше подробно, разбираемо, усетихме, че е нашето място. Започнахме инвитро процедурата си там като имах малко яйцеклетки, само 4, но пък 3 от тях се оплодиха и 2 достигнаха 5ти ден. Не бяха много сигурни дали ще оцелеят за генетичен анализ и преминахме към трансфер, който доведе и до положителен тест. След него дойде и поредният шамар - на прегледа за пулс се установиха само 2 празни сакчета, без емриони вътре. Разочарованието беше огромно, но трябваше да продължим напред с кюртаж, който решихме да направим отново в Мемориал. Процедурата беше бърза, почти безболезнена, отново показаха огромен професионализъм, грижа за мен и силна емпатия към това,което ни се случва. След 3 месеца преминахме към следваща процедура, подобно на първата - следихме 3 яйцеклетки, развиваха се добре. На деня на пункцията - отново изненада - овулацията се беше случила преждевременно и не мохажме да направим пункция, само инсеминация, която завърши с отрицателен тест. Стиснахме зъби и след 2 месеца последва нова процедура, отново 4 яйцеклетки, 3 ембриона, 2 оживяха до 5ти ден, направиха им анализ и излязоха здрави, като ги замразихме за трансфер след месец. Междувременно, обаче, съдбата ни беше подготвила друго Simple Smile Цикълът ми след пункцията беше малко по-странен, по дълъг, съответно изобщо не знаех кога ми е овулацията и в този месец сме пробвали само 2-3 пъти и то съвсем не толкова целенасочено като преди. Цикълът ми почна да закъснява, отдадох го на по-дългият предишен цикъл, направих 2 уринарни теста - отрицателни. На 10тия ден на закъснението реших все пак да направя и кръвен - положителен Simple Smile) И така дойде и нашата най-голяма изненада - естествено заченато бебче, което в момента расте и чакаме месец Март! Щастието ни е огромно и споделяйки го с вас исках да ви кажа - никога не се знае какво ви е подготвила съдбата, пътят е труден, разочарованията понякога са много, но там някъде вашето дете ви чака и ще бъде с вас, когато е писано! Вървете по пътя си и правете всичко, което зависи от вас, просто вярвайте, че щастието ви чака и ще ви намери Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия