Милано и северна Италия - тема 16

  • 54 727
  • 751
# 420
Дидка,  кога пътувате?
Виж целия пост
# 421
На 04.02. Времето малко студеничко го дават, но стига да не вали сме ОК. Предвидила съм дебелите якета. Simple Smile
Виж целия пост
# 422
Студът там не се усеща заради емоциите.
Пожелавам ви прекрасно време без мъгли.
Виж целия пост
# 423
И не забравяйте, че в Бергамо точно срещу летището е най-големият мол в Европа (над 100000 кв.м). Ако се чудите какво да правите на летището можете в мола да убиете доста време и пари. Още не съм го посещавал но март месец като пътувам натам със сигурност ще го посетя.
Виж целия пост
# 424
И не забравяйте, че в Бергамо точно срещу летището е най-големият мол в Европа (над 100000 кв.м). Ако се чудите какво да правите на летището можете в мола да убиете доста време и пари. Още не съм го посещавал но март месец като пътувам натам със сигурност ще го посетя.
Чак пък да забравим ... Laughing
Зачудих се защо го препоръчвате, а то защото не сте го посещавал. Аз не бих го препоръчала, била съм в него 2-3 пъти и всеки път съжалявах.
Виж целия пост
# 425
Моето миланско приключение започва!На летището сме,чакаме си полета.
Виж целия пост
# 426
Искам да попитам някой знае ли защо в сайта на Тренииталия не мога да видя цените за отиване и връщане в един ден 🤔
Виж целия пост
# 427
Изместили ли сте линията на "отиване и връщане"?



След което трябва да кликнете на поне един от часовете при отиване, за да ви се покаже отдолу "връщане":

Виж целия пост
# 428
Ииии...Нашето слънчево Милано и околности приключи благополучно.
Летяхме с уиз ер, точни и навременни.
До Милано се придвижихме с шатъл и оттам с влак до Варенна.
Варенна и Беладжио са прекрасни малки градчета. Корабчета има на всеки час.
В събота бяхме в Милано, а в неделя в Бергамо.
Насладихме се на вкусната храна, италианската магия, шопинга и безвремието.
Нямаше тълпи и туристи, много слънце, абе...приказка.
Според вас подходящо ли е сега февруари да се посети Комо ? Има ли поне малко зеленина?
Виж целия пост
# 429
Миналата година не видях зеленина в Комо такава, каквато си представяте.
Виж целия пост
# 430
Относно Комо бях леко притеснена, но беше разкошно. Ярко слънце, безоблачно небе и Алпите със заснежените върхове. Разходихме се във Варенна,  взехме корабче до Беладжио.
Има много хубав хотел с ресторант на два етажа точно над езерото с остъклена тераса. Приготвят пастата пред теб, невероятно вкусно, няма хора....Много зависи какво време ще улучите.
Виж целия пост
# 431
Комо-езерото е заобиколено предимно от широколистни гори по склоновете, съответно зимата листата падат. Има зеленина в частните градини, които се поддържат от градинари и се садят по-разнообразни растения и много от тях са вечнозелени. По високите части се вижда сняг.
Комо-градът, в историческата средновековна част е каменен град. Не е построен със зелени площи изначално. Simple Smile Като повечето стари градове в Италия. Обикновено красивите исторически градини, които посещавате, са към някоя вила, имение, замък, но не и исторически публична част от града.
Виж целия пост
# 432
Здравейте, може ли да предположите за месец март какво   е времето и става ли разходки в Милано? Благодаря.
Виж целия пост
# 433
Здравейте, може ли да предположите за месец март какво   е времето и става ли разходки в Милано? Благодаря.

Има си синопници за тази работа, както и гугъл.
За разходки става всяко време. Зависи си от хората.
Виж целия пост
# 434
2 пъти съм ходила в края на март до Милано и двата пъти бях със зимно палто. Не валя, но не беше и топло. Това не ми е попречило да се насладя на града, просто не очаквайте топло време.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия