Февруарски мами 2024 - Тема 2

  • 43 518
  • 764
# 330
Здравейте, момичета!
Някоя от вас бие ли пролутекс и фраскипарин? Как се справяте с бучките и синките?
Някой има ли идея до кога се бият тези ужасни инжекции?
Правя компреси с риванол, мажат с арнигел ... няма подобрение. 🥺
Виж целия пост
# 331
Аз от фраксипарин бях алергична ,сърбеше и почервеняваше много и ми го смениха с клексан. Биех го цяла бременност и 6 седмици след раждане - с тромбофилия съм. Синините минават месеци след като се спрат инжекциите Моите сега тъкмо избледнеят и пак се посиня. Не всеки път става синина. Сигурно като се нацели капиляр. Чудя се Как не са казали до кога ще ги биеш? Заради тромбофилия ли са изписани?
Виж целия пост
# 332
Аз от фраксипарин бях алергична ,сърбеше и почервеняваше много и ми го смениха с клексан. Биех го цяла бременност и 6 седмици след раждане - с тромбофилия съм. Синините минават месеци след като се спрат инжекциите Моите сега тъкмо избледнеят и пак се посиня. Не всеки път става синина. Сигурно като се нацели капиляр. Чудя се Как не са казали до кога ще ги биеш? Заради тромбофилия ли са изписани?

Да, фраксипарина заради тромбофилия. Но освен, че бия по 1 на ден, бия и 2 на ден пролутекс. Положението е доста напрегнато с по 3 инжекции дневно 🥺
Виж целия пост
# 333
Аз бия фраксипарин. Ами корема ми стана на решето и започнах в ръцете и краката. В краката е още по-зле. В ръцете като че ли най-понасям, но пак стават синини, но по-малки.
Виж целия пост
# 334
пролутекса е скапан просто , той прави бучки . Аз за това си слагам прогестан декс. Иначе фракси ако ти прави реакция по добре смени с клексан. Синини за да не стават не минавайте с спирт Simple Smile  или ако минавате то трябва да е супер бързо без да натискате и без да търкате. На мен в корема си ставаше все на едно мчсто синина и почнахме да го бием с мм в ръцете ( тва с предната бременност ) сега все още не си слагам. Иначе Пролутекс до 10-12 седмица а фракси и след раждане 7 дена поне
Виж целия пост
# 335
И аз съм на пролутекс сутрин и вечер, на клексан и зарзио.. Болки, бучки, синини, чакам с нетърпение да махна тоя пролутекс поне, моя доктор каза 11-12 г.с.
Виж целия пост
# 336
И аз съм на пролутекс сутрин и вечер, на клексан и зарзио.. Болки, бучки, синини, чакам с нетърпение да махна тоя пролутекс поне, моя доктор каза 11-12 г.с.
За пролутекса в Турция ми казаха до 8ма, което щеше да е чудесно, но вече в Бг ми казаха до 12та гс.
В Турция- фракси бият до 12 гс, в Бг до края.
Но в Турция не обръщат мн внимание на тромбофилията, особено ако не е фактор 5 и фактор 2. За турците тези са най-притеснителни. Вторник ще видим какво ще ми каже др.Тончев за фраксипарина.
Копнея да намалям инжекциите, че адски ме напрягат психически 🥺
Луда работа 🤯
Виж целия пост
# 337
Здравейте, момичета!
Някоя от вас бие ли пролутекс и фраскипарин? Как се справяте с бучките и синките?
Някой има ли идея до кога се бият тези ужасни инжекции?
Правя компреси с риванол, мажат с арнигел ... няма подобрение. 🥺
Здравейте, момичета!
Някоя от вас бие ли пролутекс и фраскипарин? Как се справяте с бучките и синките?
Някой има ли идея до кога се бият тези ужасни инжекции?
Правя компреси с риванол, мажат с арнигел ... няма подобрение. 🥺
здравей аз също си бия фраксипарин един път на ден и пролутекс два пъти но след 14 инжекции доктора ми ги намали по един път аз бях само на фраскипарин но получих кафеникаво зацапване и започнах с пролутекс
Виж целия пост
# 338
Здравейте и от мен!
Относно поднасянето на новината, вече казахме на родителите и на някои по близки хора, също съм казала на работодателите си.
Вчера имах изключително стресов ден на работа, който завърши с рев и да ви кажа получих едни болки и бодежи в яйчниците и ниско долу, много ниско-около костта отпред. Притеснявам се, тъй като прегледа ми е на 25 юли, а дотогава има да го мисля. Възможно ли е скъсяване на шийка на матката толкова рано-в 10 г.с?
Виж целия пост
# 339
Искам да попитам вас, защото сте по-опитни...

Мога ли доброволно да си направя изследване за тромбофилия? Къде? В кои лаборатории? В моя град има Рамус. Как се провежда изследването? На гладно ли е? Може ли сега в 7 г.с.? Изобщо всякаква информация ще ми е полезна, защото се наплаших малко..
Виж целия пост
# 340
Искам да попитам вас, защото сте по-опитни...

Мога ли доброволно да си направя изследване за тромбофилия? Къде? В кои лаборатории? В моя град има Рамус. Как се провежда изследването? На гладно ли е? Може ли сега в 7 г.с.? Изобщо всякаква информация ще ми е полезна, защото се наплаших малко..
Винаги можете да си направите изследването, в кой град се намирате? В Рамус няма ли пакети за тромбофилия?
Виж целия пост
# 341

Това ли са? Да ги пусна всичките ли? И АГ ли ще разчете резултата?
Благодаря!
Виж целия пост
# 342

Това ли са? Да ги пусна всичките ли? И АГ ли ще разчете резултата?
Благодаря!
Не, не са това, има само фактор 8 отделно, по принцип има пакети, които са средни, разширени. Ето това намерих в сайта им, явно имат един пакет
Виж целия пост
# 343
Аз научих че съм бременна и ми се потвърди бременността в 6 г.с. В 7 г. С. + 2-3 дни ми излезе резултата от тромбофилията. Пусни пакет вродени тромбофилии и виж какво ще излезе. Дано нищо. Мен чак след това ми казаха да пусна D-Dimer и APTT. Теб може да те накарат ако се налага и по-разширени изследвания да пуснеш.

За мен е необяснимо как това изследване не е задължително за всички в ранна бременност. Лекарите питат имал ли си предишни загуби, “а, не окей, не ти трябва. Сигурно всичко ти е наред.” Трябва да станат 1-2 спонтанни аборта да се сети някой да прати жената на изследване. Аз едва забременях и сега за първи път. Добре, че беше темата за забременяване, че момичетата го бяха отъпкали този път и хванах нещата супер навреме.
Виж целия пост
# 344
То е важно всеки път да се прави доплер за кръвотока към бебето, ако не е ок тогава трябва веднага да им светне лампичката за тробафилия, а ако е ок може да се изпише нещо превантивно, например натаспин, има и разни други за разреждане. Обаче колко следят кръвотока това е отделен въпрос.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия