Необходим ли ми е филтър с активен въглен?

  • 573
  • 6
Здравейте!

Имам аспиратор Eurolux ENERGY PLUS A60 X - https://bulmeb.com/bg/kuhni/elektrouredi/aspirator/aspirator-energy-plus.html. Включен е към отдушник. (Смятам, че е отдушник, а не комин, защото от другата страна е тоалетната. В панелен блок живея.)
Чудя се да купя ли филтри с активен въглен?

Лека вечер!
Виж целия пост
# 1
Не. Филтрите са само ако върти въздуха в помещението.
Виж целия пост
# 2
Здравейте!

Имам аспиратор Eurolux ENERGY PLUS A60 X - https://bulmeb.com/bg/kuhni/elektrouredi/aspirator/aspirator-energy-plus.html. Включен е към отдушник. (Смятам, че е отдушник, а не комин, защото от другата страна е тоалетната. В панелен блок живея.)
Чудя се да купя ли филтри с активен въглен?

Лека вечер!
Филтър не е необходим.
Ако наистина сте го включили към отдушник, то го махнете от там иначе всички по редицата ще ви дишат миризмите-много е неприятно за хората да им смърди, ще задръстите отдушника с мазнини и в някой добър ден може и да се запали. Отделно отдушникът няма капацитет да поеме дебита на абсорбатора и така тормозите и амортизирате уреда.
Този отдушник служи за проветрение на тоалетните/баните, а не да пълните жилищата на хората с вашите миризми, които не искате на вас да ви вмирисват жилището. Не го причинявайте на други.
Виж целия пост
# 3
Благодаря ви, Черна станция и petiaivanov.
 
Нова информация:
Направих щателна проверка, която показа, че аспираторът е включен към комин. (Йеее! Simple Smile) А той е съседен на отдушника.
Виж целия пост
# 4
То и към комин е проблем, ако някой ползва печка с твърдо гориво или камина. Но най-често всички в панелките ги ползват за аспиратори.
Виж целия пост
# 5
То и към комин е проблем, ако някой ползва печка с твърдо гориво или камина. Но най-често всички в панелките ги ползват за аспиратори.
Така е, но в отдушник е изключително гадно, нечестно и недобронамерено към съседите- все едно нарочно искаш да ги тровиш с нещо, което не искаш на теб да ти мирише, но им имаш зъб и наказваш тях. Същото е като да си изкараш тръбата на абсорбатора навън и тя да сочи към жилището на съседите, та хората да не могат да си отворят прозореца, да ги лишаваш от чист въздух.
Виж целия пост
# 6
Входът сме абонати на Топлофикация. Simple Smile Не вярвам някой да има печка/камина. Климатици имат някои съседи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия