Пубертетът при момичетата – как да подготвим децата? - 18

  • 63 734
  • 748
# 405
Pandachina, още е малка твоята щерка. Моята, когато я налегнаха пъпките и лека форма на акне, изчистихме проблема с лазер и от тогава много стриктно си поддържа лицето с медицинската козметика, която й предписаха в клиниката. Няма нито една пъпка и лицето й е чудесно.
Здравейте,
В коя клиниката водихте дъщеря за леката форма на акне? Дъщеря ми е на 13г. и доста се притеснява от пъпките, които се появиха.
Виж целия пост
# 406
* Krisisi *, клиниката е Lege Artis в кв. Лозенец. Изключително доволна съм, въпреки първоначалния ми скептицизъм. Резултатът при дъщеря ми е отличен и добре, че отидохме навреме.

Оказа се, че адвент календарът на Мейбълин още не е в продажба, но се очаква всеки момент.
Виж целия пост
# 407
* Krisisi *, клиниката е Lege Artis в кв. Лозенец. Изключително доволна съм, въпреки първоначалния ми скептицизъм. Резултатът при дъщеря ми е отличен и добре, че отидохме навреме.

Оказа се, че адвент календарът на Мейбълин още не е в продажба, но се очаква всеки момент.
А колко посещения и през какъв период са необходими?След процедурите може ли да се излиза или лицето е зачервено?
Виж целия пост
# 408
Водихме я на общо 4 процедури (през 3 седмици), като няма зачервявания след това. От клиниката казват какви мазила да се купят и как да се ползват, тъй като някои са по схема.
Виж целия пост
# 409
Скрит текст:
Водихме я на общо 4 процедури (през 3 седмици), като няма зачервявания след това. От клиниката казват какви мазила да се купят и как да се ползват, тъй като някои са по схема.

При кой лекар беше първоначалния преглед?
Според сайта им са няколко:
д-р Христозов
д-р Христозова
д-р Ненкова
д-р Маринова
д-р Малев
Виж целия пост
# 410
При д-р Маринова. Те първо снимат лицето (с фотоапарат) и проверяват каква е степента на "огнището" на акнето - дали е по-дълбоко или повърхностно.
Виж целия пост
# 411
Много благодаря за информацията за акнето.
При едната близначка нещата са по-зле, вместо да се подобряват. В момента е на 17 г и от 13 годишна все има проблем. Мазали сме различни неща предписани от дерматолог, ходи редовно на почистване при козметик, но нещата не са ок. Преди две години я водих на лазер, но буквално един път, защото не беше удобно като локация и тогава не беше обострено положението, но сега съм решила да взема по-сериозно мерки.
Другите ми две дъщери, макар да се хранят и отглеждат реално по същият начин като нея, нямат изобщо такъв проблем и акне.
Виж целия пост
# 412
Момичета, моля, споделете как е била като количество кръв и продължителност в дни първата менструация при вашите момичета и при вас самите!
Бях ви споделила, че това лято на моята дъщеря й дойде менархето. Имаше съпътстващи вагинални болки, които продължиха след това периодично да се появяват и по тази причина бяхме на гинеколог, даже двама гинеколози посетихме. И двете лекарки изказаха съмнение това да е било менархе, защото беше само за ден и беше оскъдно количество., което не напои дори една ежедневна превръзка. Втори цикъл все още не е имала.
Аз обаче нямам спомен при мен първият цикъл да е бил с активно кървене. Нито да е бил повече от ден. За жалост майка ми не е жива, за да каже.
Така и не получих отговор откъде са болките на детето. Ще търся и трето мнение, но някак не ми се вярва да не е било цикъл. Ощр повече, че нямат обяснение и какво е било това кървене, което отричат да е цикъл.
Виж целия пост
# 413
3 дни съвсем малко без особени болки, август. Още не е повторил.
Виж целия пост
# 414
Ден-два оскъдно беше първия път и при детето и при мен. Втория път за мен нямам спомени, при нея беше с няколко седмици закъснение. После се урегулира.
Виж целия пост
# 415
Мазали сме различни неща предписани от дерматолог, ходи редовно на почистване при козметик, но нещата не са ок. Преди две години я водих на лазер, но буквално един път, защото не беше удобно като локация и тогава не беше обострено положението, но сега съм решила да взема по-сериозно мерки.
Другите ми две дъщери, макар да се хранят и отглеждат реално по същият начин като нея, нямат изобщо такъв проблем и акне.
Провери и за нещо вътрешно, напр. СПКЯ. Някога и моята дъщеря се опъпчи здравата през пубертета, мазахме, не е яла тонове шоколади, но не се оправяше...Сега брат й на същата възраст е само с дребни пъпчици по челото, нищо общо с нейното чудо.
Виж целия пост
# 416
На моето момиче първия цикъл беше много обилен, чак ме изненада и продължи 9 дни. Но първата година имаше и няколко цикъла, които бяха само като зацапване. Помня много добре този, който ни провали лятната почивка, само капки беше, но си продължи поне 5 дни. Сега пък се притеснявам, че й закъснява. Още от началото й беше сравнително редовен на тридесет и няколко дни. Миналата година веднъж есента й дойде на петдесет и няколко -след прекаран ковид. Сега са до момента 47, като пак беше болна, един вирус го влачи 2 седмици и още не е съвсем оздравяла. Нямам представа колко дни като не дойде трябва да я заведа на гинеколог. Аз като момиче имах ужасно нередовен цикъл, тя досега си беше добре.
Виж целия пост
# 417
Възможно ли е поставянето на
Гардасил 9 да обърка цикъл? Дъщеря ми е с редовен цикъл от година. На 13 г. е. Миналата седмица й поставиха първата доза и няколко дни по-късно цикълът й дойде по график, но само за ден и спря. Много ми е притеснено.
Виж целия пост
# 418
На моята първият МЦ беше много оскъден с ежедневни беше, само цапне. 2 рият малко по-обилен вече с ярка кръв. Третият напарво нормален, чак имаше инцидент през нощата, защото беше с малка превръзка. Вече знаем нощна дълга и гащички за цикъл отгоре, не е имала проблем вече. Дойде пак по рано, не е регулиран още. Този път нямаше болки слава Богу, не е пила но шпа. Дано все така!
Виж целия пост
# 419
Бъни, при тази ваксина около 1 % от докладваните случаи за странични ефекти са за временни проблеми с цикъла. На 13 години си е съвсем в реда на нещата понякога да има аномалии. Бих изчакала още два цикъла преди да започна да търся евентуален проблем.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия