Мнения за гимназии в Пловдив-4

  • 20 934
  • 343
# 270
Не е точно така. В края та 9 клас може са се явиш за сертификат на Кембридж. Нивата ги приключихме отдавна. Дъщеря ми, в английска гимназия, щеше да избяга на втория час. Какви азбуки, какви транскрипции, какви 5 лева. Тя не е учила английски по този тачин. И дъщеря ми не я считам за гений. Мързелива си е и винаги над нещата.....
Виж целия пост
# 271
Да, ама не в СЕДМИ, да повторя в СЕДМИ клас.
Виж целия пост
# 272
Dazel, в паралелките с английски има деца, които са живели в англоезични страни, има деца, които са учили английски в България едва ли не от бебета, но има и такива, при които училищният английски до 7 клас, ако са учили такъв, е бил на постничко ниво.
Финалната цел е за 5 години всички те да са в състояние не само да разберат това, което четат, а да могат да анализират  темата, да водят адекватна дискусия, да могат да създават и обрабатват основни документи - неща, които тепърва се учат на родния език.
Да, за тези, които знаят езика на прилично ниво е трудно да не се отпуснат в началото, но това не е основание да се претупват нещата за другите.
Виж целия пост
# 273
А според мен дали ще се отпусне или не не зависи от нивото на езика, а от характера.
Виж целия пост
# 274
... и от зора.😉
Виж целия пост
# 275
Да, не е седми, но ако в седми не владееш достатъчно добре английски, за година и половина, няма да го докараш до сертификат на Кембридж. На практика от февруари тя започна да се готви за това.  И пак казвам, гений не е. Учи английски от 1 клас. Гаргамела, права си. Детето ми на родния език започна по-късно да учи това, което вече беше учила на английски. Напр. да пише есе.
Виж целия пост
# 276
Е, моите почват да учат английски от втори клас и постигат това ниво в 10, 11 клас. И кво сега като си ги премерихме? Аз, лично, от моите съм доволна. Но досега не съм срещнала такова гениално дете, което да не е живяло в англоезична среда, а някъде в България и постигнало такова ниво в 7 клас. Аз не твърдя, че децата не го постигат по принцип, постигат го, но 9-10-11 клас. Говоря конкретно за С1 по английски.
Виж целия пост
# 277
Оф, какви мерки и теглилки, не е това въпросът. Изказах мнение защо за моето дете, английският не е удачен вариант за ЕГ и че е възможно да постигнеш резултат от ЕГ извън ЕГ. Но, да, има деца, за които ЕГ е единствен вариантт и по-специално ЕГ с английски език.
Виж целия пост
# 278
Да, не е седми, но ако в седми не владееш достатъчно добре английски, за година и половина, няма да го докараш до сертификат на Кембридж. ...
Dazel, осмокласниците в ЕГ имат ок.720 часа първи ЧЕ, това се равнява на близо 5 години курсове с по 4 учебни часа седмично.
Готвенето за изпити е нещо по-различно, там гониш конкретен формат, дори езикът ти да е много добро ниво, ако не си тренирал компонентите, може да не успееш да постигнеш добър резултат. И обратно - с относително ограничен "багаж" да оттренираш достатъчно ситуации, за да минеш прилично.
Виж целия пост
# 279
Всичко тръгна от това само в ЕГ ли може да се научи английски. Аз не харесвам системата на учене на езика в ЕГ. Лично за мен сертификатът не гарантира владеенето на език, нито ЕГ го гарантира. Но, за съжаление, навсякъде ще ти го търсят. То вече всичко иска сертификат за владеене на английски, нищо че български може да не владееш като завършиш училище. Да, в момента готвят точно формата на изпита. Ако владееи много добре езика и имаш много познания, все ще го тренираш този формат и за няколко месеца ще се оправиш. Обратното е малко по-трудно. Има такива деца в групата, вероятно ще ги отложат за есента.
Виж целия пост
# 280
Не са ми искали сертификат и на дъщеря ми не й поискаха. Директно ме пробваха мога или не мога да говоря и пиша на езика, хартийки не им трябваха. Явно доста хартийки са видели срещу не чак толкова добро ниво на езика.
Винаги съм се чудила за какво са тези сертификати в 9-10 клас.
Виж целия пост
# 281
Честно - и аз се позачудвам. Да речем от школите искат да показват на родителите някакво веществено доказателство за какво сме си давали парите десетина години.
Виж целия пост
# 282
Е да де, и да дадете още някой лев.
Виж целия пост
# 283
Е да де, и да дадете още някой лев.
Е, то на фона на десетина години уроци - направо нищо не са Simple Smile
Виж целия пост
# 284
Сертификатите за език са необходими при кандидастване в чужбина, както за университетите, така и за работа. На изпита по немски В2 в Гьоте институт миналия месец, е имало зъболекар, който е искал да се премести при децата си в Германия и там да упражнява своята професия. Та, аз съм 'за' сертификатите. При учениците, те са необходимо условие за прием.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия