Мама под чадъра се разтяга, ДЕКЕМВРИйчето в коремчето си шава. - TEMA 9 (2023)

  • 48 243
  • 743
# 345
LikeSmoke  разбирам те, ще си преценяваш в движение.

Боби стягания са си контракциите, ако нещо те притеснява, отивай в спешния на Надежда. Но шпа можеш да вземеш. Почивай днес и пусни някое сериалче
Виж целия пост
# 346
Здравейте, момичета
Тази седмица бях при друг лекар, защото моята е в отпуск . Този път измерена шийка 4см ,напомням ,че преди две седмици беше 2.3 Dizzy Face Въпросния лекар ми каза, да слагам по два утрогестана ,моята лекарка  беше казала  един .... Продължавам с магнезия и почивката. Все още имам стягане и втвърдяване на корема, но едва ли ще спре напълно. Аз също се оглеждам за дрешки и за разни други неща, но мисля ,че е рано за купуване Simple Smile
Ако някоя от вас има впечатления за най- леката и маневрена количка, моля нека пише Simple Smile  Тук при нас е хладничко  15градуса и вали.... приятно хладно Simple Smile 😀
Виж целия пост
# 347
Аз когато имам ускорен пулс (като доста често ми е над 100 в покой), понякога усещам самия пулс и в корема си и ако го наблюдавам, се вижда как горната част на корема се издига и се спуска в ритъм с пулса.

А тези, които взимат Вигантол - как го дозирате? Аз преминах от спрея на Бетър ю към Вигантол.
Аз приемам по 8 капки през три дни. Моята АГ каза 40 капки седмично, но тъй като бях с дефицит и четох много позитиви освен за Вигантол и за спрея на Better you 3000 и Oilesen- реших да си взема и трите и ги редувам всеки ден 😁 От спрея правя три впръсквания (пише едно, но аз си бях със сериозен дефицит), от оилесен 3 капс дневно. Така за месец вдигнах нивата и вече са в норма🙃

Bobby при мен си има леки менструални болки за около 10 сек и после отпуска- в този момент натискам долу корема и разбирам,че има втвърдяване. Ако не сложа ръка няма да усетя втвърдяване … Тази сутрин се събудих с твърд корем на пипане, без болка и без да усетя нищо, което ме уплаши… кой знае колко имам на ден 😌 Надявам се др седмица вече да я премерят тази шийка и да знам какво става и нормално ли е, иначе си пия магнезия.
При теб смятам, че е или бебчето или от ускорения пулс, не ми изглежда да са контракции. Как се чувстваш сега?
Виж целия пост
# 348
Относно витамин Д, при минимум 50 моя беше 45, АГ каза да си харесам някакъв и да си го пия ..взех Вигантол и в упътването пише за профилактика при дефицити 1-2 капки на ден и така си го пия, другата седмица съм на консултация ще я попитам /и в пренаталните витамини има Д/
Виж целия пост
# 349
Здравейте, за витамин D да споделя и аз. Моят АГ при сериозен дефицит ми изписа Вигантол по 8 капки през ден или по 4 всеки ден. Оказа се обаче, че при мен не работи добре този препарат, не се вдигаше достатъчно витаминът. Затова сега съм с Better You 3000 единици по едно впръскване на ден. Вдигна се значително нивото, но още съм под нормата и продължавам.
Виж целия пост
# 350
Момичета, да споделя моя опит и планове, и с двамата батковци процедирах с легло тип некст-ту-ми, което реално беше стандарта дървена кошара 140/70, с три нива на подматрачната рамка и най-важното - махаща се страница. Прикрепях си го към спалнята, и така не се изхвърляхме с излишни пари за некст-ту-ми, което се ползва 6 месеца, а си инвестирахме в хубаво легълце, което може да се ползва до 3-4 годинки.
За мен е много важно да е до мен и да ми е достъпно, защото кърмя, и нощно време няма нищо по-удобно от това да си го придърпаш просто и да си кърмиш в просъница 😃
Иначе ползваме скрин с повивалник отгоре, където седят дрешките, които в момента се ползват, но отделно си имаме гардеробче, където държим якета, космонавти, следващите размери дрешки и т.н. Просто е най-удобно под повивалника да ти е всичко, за да можеш да си придържаш бебето с една ръка, докато с другата вадиш новото боди примерно.
За количките - препоръчвам силно Ергобейби Метро+, много лека, сгъва се с една ръка, страшно компактна, маневрена, много гладко върви. Плюс че има напълно легнало положение и може да се ползва от 0+.
Виж целия пост
# 351
Момичета, да споделя моя опит и планове, и с двамата батковци процедирах с легло тип некст-ту-ми, което реално беше стандарта дървена кошара 140/70, с три нива на подматрачната рамка и най-важното - махаща се страница. Прикрепях си го към спалнята, и така не се изхвърляхме с излишни пари за некст-ту-ми, което се ползва 6 месеца, а си инвестирахме в хубаво легълце, което може да се ползва до 3-4 годинки.
За мен е много важно да е до мен и да ми е достъпно, защото кърмя, и нощно време няма нищо по-удобно от това да си го придърпаш просто и да си кърмиш в просъница 😃
Иначе ползваме скрин с повивалник отгоре, където седят дрешките, които в момента се ползват, но отделно си имаме гардеробче, където държим якета, космонавти, следващите размери дрешки и т.н. Просто е най-удобно под повивалника да ти е всичко, за да можеш да си придържаш бебето с една ръка, докато с другата вадиш новото боди примерно.
За количките - препоръчвам силно Ергобейби Метро+, много лека, сгъва се с една ръка, страшно компактна, маневрена, много гладко върви. Плюс че има напълно легнало положение и може да се ползва от 0+.

Може ли да покажеш легълцето , аз мисля за нект ту ми ,но се ползва до около 6м. Трабва да се вземе голяма, така или иначе.
Относно количката , и аз я гледам, но дали ще е удобно за новородено ? Баткото, когато беше бебе, количката беше 3в1 февруари е роден още от 3 -4 месечен не искаше в коша за новородено и този кош беше не ползван дълго.
Виж целия пост
# 352
Ergobaby Metro+ има ли кош за новородено? Защото аз съм я виждала само във вариант на “лятна” количка, иначе наистина върви дори с един пръст само да я буташ.
Виж целия пост
# 353
+1 за варианта с обикновена дървена кошара, на която просто ѝ се сваля решетката. Всъщност то на почти всички няма проблем да се махне Simple Smile Моето дете може би до около….почти година спа така “до мен”.
Никога не бих дала пари за тези неск-ту-ми, но всеки си преценява Simple Smile те са просто някаква нова мода по мое мнение. 😃
Виж целия пост
# 354
Ergobaby Metro+ има ли кош за новородено? Защото аз съм я виждала само във вариант на “лятна” количка, иначе наистина върви дори с един пръст само да я буташ.


Гледала съм ревюто на количката ,но няма кош за новородено. Количката е с пълно легнало положение и тази част където са крачета се повдига.  Не съм я виждала на живо и не съм я пробвал, но дали би издържала на павета да се бута.

Синът ми беше с дървена кошара, но изобщо
не  искаше да спи в нея ,е имаше няколко успешни опита Grinning
Абе като знам къде спи сега ,то по- добре без кошара Grinning
Тези некс ту ми са по малки, компактни и можеш във всяка стая да я разнасяш ,тава ми харесва, но всеки има мнение.
Виж целия пост
# 355
Според мен ще върви на павета, наистина е адски маневрена (и аз живея в квартал с преобладаващи павета и разбити тротоари, където ги има), но може би е подходяща за по-голямо дете, след годинка. Макар и в легнало положение ми се струва прекалено открита и “проветрива”, особено за зимно новородено бебе. Бих предпочела да си има кош. Аз съм се насочила към Easywalker засега, те също са много леки, маневрени, но си имат кош.
Виж целия пост
# 356
Добро утро мами . Идвам да ви се оплача , че изобщо вече не мога да спя . Реве ми се . Омръзна ми . Спа по 2-3 часа всяка вечер през останалото време се въртя . На всичкото отгоре от вчера съм с контракции , защо все събота и неделя ми се случва , когато няма кой да ме прегледа ?! Реве ми се , казвам ви … искам да спя , а не мога 🥲🥲🥲 преди поне на обяд поспивах , сега и тогава не се получава , не знам какво да правя вече.
Виж целия пост
# 357
Keksche дано е период, аз има също вече няколко такива периода на безсъние.. ако не се справяш пиши на АГ има за бременни за сън разни хомеопатии, а за контракциите можеш да отидеш до спешен кабинет ако са болезнени
Виж целия пост
# 358
Кексче повечето сме така, aз даже редовно си правя по 1-2 часа почивка през нощта... Гледам сериали, заспивам пак, пълен ужас ми е ... Отделно на това котарака мяука посред нощ и той ме буди. Та те разбирам. За контракциите ако не минават с почивка има спешни кабинети във всички АГ болници и отделения
Виж целия пост
# 359
Добро неделно утро 😎☀
Keksche, и аз често имам проблеми със съня и по-точно със събуждане по никое време - към 5.30. После чета или се въртя до към 8 и някои път имам шанс да придремна още 2-3 часа след това. Явно са хормоните и може би самият ритъм на бебетата. Може те да се будят и да са по-активни в такива часове. Видях на феталната, че моето кротко си спеше по гръб в 12ч, а иначе рано сутринта доста побутвания усетих. За това пък в тази поза много добре му разгледаха всичко и после ме пратиха малко по стълби да се разходя, за да се размърда и да си обърне и гръбчето 😃
Аз започнах да гледам за легълца и кошарки, най-вероятно за първите 5-6 месеца ще се спра на някой такъв вариант:
https://www.nicollebaby.com/catalog/преносими-кошари-54?gclid=EAIaIQobChMIl-zbr-S1gAMVmp9oCR0ZaAfsEAAYASAAEgJhovD_BwE
Зимните колички като цяло са тежички, но стабилни. Предпочитам тези с кош за бебето. Мисля, че ако се оставят някъде във входа близо до вратата, няма да е проблем всеки път да се изкарват. В моя вход 2-3 майки така процедираха като бяха с малки бебета.
Купих за сефте една играчка тип бебешко пианце, което където и да се натисне, произвежда звук и имитира 5 клавиша.
Мисля да взема столче-люлка с автоматично люлеене.
Взех си вече автоматична помпа за кърма.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия