Мама под чадъра се разтяга, ДЕКЕМВРИйчето в коремчето си шава. - TEMA 9 (2023)

  • 48 304
  • 743
# 630
Излязоха ми резултатите от обременяването с глюкоза за съжаление при второто взимане на кръв /60 минути след глюкозата/ ми е над нормата и то с много /11 при норма 10, а даже на места чета, че за бременни била даже 8 нормата/
АГ каза да не изпадам в паника, а да спра тестени и сладки храни! В понеделник все пак ще я видя на живо на го обсъдим де!
Вие какво мислите?
Виж целия пост
# 631
Ако спреш сладкото, до 2-3 седмици ще се нормализират нещата според мен. Аз преди да забременея бях с ИР. След това, на малкия не му се яде хич сладко освен плодове и имам кръвна захар 3.8. Нито пия разни глюкофажи, нито подобни откак съм бременна. Всичко е в режима на хранене.
Виж целия пост
# 632
Мисля, че по-важна е стойността на 120-тата минута, тя как ти е?
Иначе може много успешно да се контролира без лекарства, при много бременни се случва, само трябва да се ограничат въглехидратите - да се приемат само бавни и в умерени количества. Помня, че при сестрата на приятеля ми дори и бяха забранили картофите и си готвеше мусака с тиквички, но можеше да хапва пълнозърнест хляб.
Виж целия пост
# 633
Благодаря за отговорите, момичета!
Другите показатели са в норма...
С хранителния режим ще се справя, голям инат съм в това отношение...
По-скоро се чудя дали да ида на ендокринолог или диетолог? И най-вече дали диета ще е достатъчна?
Ще говоря с АГ в понеделник на живо, тогава ми е и ЖК ....ще пробвам с режим, ще си меря захарта уикендите като не съм на работа и ще се надявам да се регулират нещата с диета!
Прегръщам!
Виж целия пост
# 634
Гледа се на 120та да. Колко е там? АГ не знам колко са компетентни за ГД, аз бих се доверила на ендокринолог
Виж целия пост
# 635
Здравейте , някой да има като моя проблем , през 3-4 дена съм с разстройство , след това запек ?
Виж целия пост
# 636
Магнезият по принцип доста разбутва стомаха. Може от него да е. Пренатални витамини също може да доведат до разстроен стомах. Simple Smile
Виж целия пост
# 637
Гледа се на 120та да. Колко е там? АГ не знам колко са компетентни за ГД, аз бих се доверила на ендокринолог

6.7 при норма 7.8 е след 120 минута...
На мен и АГ и лаборантката ми казаха, че е достатъчно едно отклонение от трите измервания, за да се вземат мерки ...
Ще питам АГ да ендокринолог, но независимо от нейното мнение вероятно ще посетя такъв!
Благодаря, Маце!
Виж целия пост
# 638
Благодаря за отговорите, момичета!
Другите показатели са в норма...
С хранителния режим ще се справя, голям инат съм в това отношение...
По-скоро се чудя дали да ида на ендокринолог или диетолог? И най-вече дали диета ще е достатъчна?
Ще говоря с АГ в понеделник на живо, тогава ми е и ЖК ....ще пробвам с режим, ще си меря захарта уикендите като не съм на работа и ще се надявам да се регулират нещата с диета!
Прегръщам!
Моята ендокриноложка иска кр.захар и гликиран хемоглобин ,той показва по-достоверно от КЗ и каза ако там има отклонение ще правя обременяване .
Виж целия пост
# 639
Благодаря за отговорите, момичета!
Другите показатели са в норма...
С хранителния режим ще се справя, голям инат съм в това отношение...
По-скоро се чудя дали да ида на ендокринолог или диетолог? И най-вече дали диета ще е достатъчна?
Ще говоря с АГ в понеделник на живо, тогава ми е и ЖК ....ще пробвам с режим, ще си меря захарта уикендите като не съм на работа и ще се надявам да се регулират нещата с диета!
Прегръщам!
Моята ендокриноложка иска кр.захар и гликиран хемоглобин ,той показва по-достоверно от КЗ и каза ако там има отклонение ще правя обременяване .

Кръвната ми захар е в норма, аз направих вчера въпросното обременяване с глюкоза!
Въпосните три показателя са
1. глюкозата на гладно
2. глюкозата 60 мин. след като си изпила захарта
3. глюкозата 120мин. след като си изпила захарта

Всъщност на мен само 2-рия ми е над норма, но трябва и трита да са, затова сега съм на хранителен режим



Редактиран пост! Защото съм последна и никой не пише! 😁🤭

Момичета, днес захарта ми е супер...мерих я 9 пъти 🤭 преди ядене, 60 мин. след и 120 мин. след на трите си основни хранения...това ме кара да се чувствам по-добре емоционално и в същото време ме мотивира да продължа да балансирам храната си!
Искам все пак да отида скоро на ендокринолог, препоръчаха ми д-р Ангел Маринчев! Вие имате ли впечатления от него?
Виж целия пост
# 640

Момичета, днес захарта ми е супер...мерих я 9 пъти 🤭 преди ядене, 60 мин. след и 120 мин. след на трите си основни хранения...това ме кара да се чувствам по-добре емоционално и в същото време ме мотивира да продължа да балансирам храната си!
Искам все пак да отида скоро на ендокринолог, препоръчаха ми д-р Ангел Маринчев! Вие имате ли впечатления от него?

Аз също си меря кръвната захар по 6 пъти на ден (преди храна и на 60мин.), един ден в седмицата. Това е по препоръка на д-р Начев при който се следя и от който съм много доволна Simple Smile


Към момичетата от София - имате ли препоръка за някое училище за родители? Въпреки, че ще съм за втори път мама, първия път беше  много отдавна и се замислям дали да не отидем с таткото на някое училище...може би главно заради него Smirk  Предпочитам да ми е някъде наблизо (Южните квартали) .
Виж целия пост
# 641
Здравейте, момичета! От 2-3 дни не съм влизала да чета, но сега докато приспивам малкия реших да ви изчета най-накрая.
Предния път бях доста редовна с мазането , ползвах главно био Ойл , но имам доста стрии. Един съвет от мен , не мажете само корема, а навсякъде , гърди , корем , бедра , дупе . Общо взето от врата до коленете 😀 На мен именно на дупето и бедрата ми излязоха първо и главно там всъщност. По корема имам едни съвсем мънички и незабележими и те се появиха след раждането, а другите още от 18 седмица и бяха червени. Сега почти не се мажа, няма по-неприятно чувство в момента за мен от това да изляза от банята и да се намажа с нещо мазно и да лепна после 😀
Гърдите и на мен ми пораснаха , не много де , но ареолите ми са доста големи заедно със зърната , също са и по-тъмни.
Лека вечер на всички ии дано да се наспим❤️
Виж целия пост
# 642
Благодаря за отговорите, момичета!
Другите показатели са в норма...
С хранителния режим ще се справя, голям инат съм в това отношение...
По-скоро се чудя дали да ида на ендокринолог или диетолог? И най-вече дали диета ще е достатъчна?
Ще говоря с АГ в понеделник на живо, тогава ми е и ЖК ....ще пробвам с режим, ще си меря захарта уикендите като не съм на работа и ще се надявам да се регулират нещата с диета!
Прегръщам!
Моята ендокриноложка иска кр.захар и гликиран хемоглобин ,той показва по-достоверно от КЗ и каза ако там има отклонение ще правя обременяване .

Кръвната ми захар е в норма, аз направих вчера въпросното обременяване с глюкоза!
Въпосните три показателя са
1. глюкозата на гладно
2. глюкозата 60 мин. след като си изпила захарта
3. глюкозата 120мин. след като си изпила захарта

Всъщност на мен само 2-рия ми е над норма, но трябва и трита да са, затова сега съм на хранителен режим



Редактиран пост! Защото съм последна и никой не пише! 😁🤭

Момичета, днес захарта ми е супер...мерих я 9 пъти 🤭 преди ядене, 60 мин. след и 120 мин. след на трите си основни хранения...това ме кара да се чувствам по-добре емоционално и в същото време ме мотивира да продължа да балансирам храната си!
Искам все пак да отида скоро на ендокринолог, препоръчаха ми д-р Ангел Маринчев! Вие имате ли впечатления от него?

Кръвната захар сама по себе си не показва дали имаш проблем .
Много голямо значение има какво ядеш ,преди да я измериш ,дали са прости или сложни въглехидрати , протеини ,мазнини и т.н. ,но това пак не показва имаш или нямаш проблем .
И аз се заблуждавах,че всичко е ок с КЗ 4,7 но се оказах с ИР
Виж целия пост
# 643
Момичета преди малко имах Кръвоизлив от носа. Не беше много силен, но малко се уплаших тъй като това ми е за първи път до сега. Случвало ли се е при някоя от вас? Не знам дали да не звънна утре на АГ или да почакам как ще бъде тези дни.
Виж целия пост
# 644
Summer 23, на мен ми се е случвало след повръщане. Чела съм, че се случва по време на бременност и не е признак за безпокойство.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия