Всякакви въпроси относно съдомиялните - тема №27

  • 41 763
  • 750
# 285
Няма как водоснабдителното дружество да пусне вода с налягане, по-високо от нормите. Това означава, че и те ще имат проблем със спукани тръби, ще започнат да се пукат и стари и по-нови тръби в сградите.
Техникът, който е "обяснавал" тези глупости, просто прехвърля вина, за да не свърши работа.  Не е като да не са ми познати подобни индивиди!
Скрит текст:
Още си спомням един  как ми обяснаваше , че не знаел как да смени пластасовото ребро в барабана на пералнята ми, ама щял да я вземе в сервиз понеже била в гаранция, да я вдигне, да отворят казана с колегата! и да сменят реброто.
Аз му казвам " е как ще стане тази работа, като пералята е с неотваряем казан? Това ребро не е ли на едни крачета, които влизат в улеи?" И той ме гледа като отровен. Техник от фирмен сервиз, пък не знае нещо толкова елентарно.
После си призна " аз никога не съм правил такова нещо". Грам не им вярвам на тези.
Виж целия пост
# 286
Няма как водоснабдителното дружество да пусне вода с налягане, по-високо от нормите. Това означава, че и те ще имат проблем със спукани тръби, ще започнат да се пукат и стари и по-нови тръби в сградите.
Техникът, който е "обяснавал" тези глупости, просто прехвърля вина, за да не свърши работа.  Не е като да не са ми познати подобни индивиди!
Скрит текст:
Още си спомням един  как ми обяснаваше , че не знаел как да смени пластасовото ребро в барабана на пералнята ми, ама щял да я вземе в сервиз понеже била в гаранция, да я вдигне, да отворят казана с колегата! и да сменят реброто.
Аз му казвам " е как ще стане тази работа, като пералята е с неотваряем казан? Това ребро не е ли на едни крачета, които влизат в улеи?" И той ме гледа като отровен. Техник от фирмен сервиз, пък не знае нещо толкова елентарно.
После си призна " аз никога не съм правил такова нещо". Грам не им вярвам на тези.
Това имах предвид в първия си пост - налягането в тръбите има някакви допустими параметри и няма да е проблем само за СМ, ако е над тези стойности.
Виж целия пост
# 287
Интересува ме какво мислите за този вид приспособления за омекотяване на водата за съдомиялни и перални. Дали имат някакъв ефект, някой ползва ли?
https://www.technopolis.bg/bg/Aksesoari-za-domakinski-elektroure … TER-3-4-/p/828331
Виж целия пост
# 288
Искам да си купя нова съдомиялна. Бих бил благодарен ако си изкажете мнението по различни модели. Изискванията ми са да е
60 см
Бяла
Да има задължително програма интензивна на 70-70° с предварително измиване, защото се оказа, че сега са се популяризирали миялни които имат интензивна на 70 без предмиене.

Да има функция допълнително сушене.

Трета кошница за прибори

До към 1000 лв


За сега съм се спрял на следните

https://www.technopolis.bg/bg/Svobodnostoyashti-sadomiyalni/Sado … F-5C7F1W/p/652551

https://www.technopolis.bg/bg/Svobodnostoyashti-sadomiyalni/Sado … S4HVW00E/p/652120

https://www.technopolis.bg/bg/Svobodnostoyashti-sadomiyalni/Sado … F-5C4M1W/p/652321

https://zora.bg/product/gs642e90w-13-komplekta-e

https://www.technomarket.bg/mialni/aeg-ffb53927zw-09213250

Кандито най-ме блазни поради това, че съм виждал сивата и версия как мие и е много добре. Особено в сушенето е супер. Хаиера е на практика същата работа с повече глезотии. И двете имат 75° интензивна, което е супер.

Боша си е бош, но чак ми е скучна малко.

Горението пък, посредствена работа, ама пък на интензивната не 1 ами 2 предмиенета има.

Ще взема да експериментирам с Кандито или Хаиера да има един дето се е опарил да давам мнение, но чуждо мнение ще е полезно.
Виж целия пост
# 289
За другите не мога да дам мнение, но при Боша е много удобна опцията SpeedPerfect. Интензивната програма при моята е 2:15 ч., а със SpeedPerfect пада на 1:30 ч.

Допълнителното изсушаване удължава програмите с 10-15 мин., а при икономичната - само с 5 мин. Икономичната програма по правило е дълга, но със SpeedPerfect при мен става на 1:09 ч.
Виж целия пост
# 290
И аз съм с две Бош, функциите са ми достатъчни за всякакви съдове - и като материал, и като степен на замърсяване,  едната е със зеолит и суши перфектно.
Не знам ти на кое казваш "скучна" машина - като майстор сигурно имаш по-различен поглед, но на мен като домакиня ми е добре и с двете.
Виж целия пост
# 291
И аз съм с две Бош, функциите са ми достатъчни за всякакви съдове - и като материал, и като степен на замърсяване,  едната е със зеолит и суши перфектно.
Не знам ти на кое казваш "скучна" машина - като майстор сигурно имаш по-различен поглед, но на мен като домакиня ми е добре и с двете.

Под скучна имах предвит до болка познати.
Виж целия пост
# 292
Добро утро!
Наканих се днес да почистя филтрите на моята АЕГ. Обаче, когато ги извадих, отнякъде изпадна една гумичка (ще приложа снимки). Въпросната гумичка не е от филтрите категорично.
Огледах хубаво машината отвътре — отникъде не се вижда липсващ елемент.
Скрит текст:



Прилича ли ви на елемент от ММ или това чудо е изпаднало от някъде другаде?

Вече съм заложила почистващия препарат, но чакам вашите предположения, за да пусна машинката за почистване.

В интерес на истината, откакто използвам ФП и ФП+, филтрите са абсолютно чисти. Последно ги мих преди няколко месеца.
Преди ползвах ФКУ и винаги имаше гадории по филтрите — едни мазни гадни налепи.
Виж целия пост
# 293
Ролките на кошниците огледа ли?
Виж целия пост
# 294
Ролките на кошниците огледа ли?
Специално и тях гледах.

Въобще не разбрах откъде се появи това чудо — изпадна от филтъра-кошничка, когато го пренесох в мивката. Ама някъде вътре ли и била тази гумичка, върху филтъра ли…, не знам, историята мълчи…
Виж целия пост
# 295
Това ми е много познато, ама а де, сега не мога да се сетя от какво е!

Проверете да не е уплътнение от нещо от рода на пасатор, блендер, чопър и подобни.
Виж целия пост
# 296
Аз мисля, че това е краче от нещо, не е от съдомиялната
Виж целия пост
# 297
Аз мисля, че това е краче от нещо, не е от съдомиялната
Това ми е много познато, ама а де, сега не мога да се сетя от какво е!

Проверете да не е уплътнение от нещо от рода на пасатор, блендер, чопър и подобни.
И аз на това се надявам, но още не съм му изнамерила мястото. Засега само го гледам умно и се опитвам да го намествам по различни дребни ел.уреди, но все още безуспешно.

Иначе, пуснах ММ. Работи.
Виж целия пост
# 298
здравейте , от известно време съдомиялната ми не мие добре, изваждам дуралекса и е "мътен" ...Сменях сол, сменях таблетки, пущах преперат за почистване, чистих филтри...без резултат...Случвало ли ви се е и какъв може да проблема....
Виж целия пост
# 299
здравейте , от известно време съдомиялната ми не мие добре, изваждам дуралекса и е "мътен" ...Сменях сол, сменях таблетки, пущах преперат за почистване, чистих филтри...без резултат...Случвало ли ви се е и какъв може да проблема....
Ако само тези съдове са проблемни, възможно ли е самият материал да е остарял?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия