👣 Августови бебета 2023 🤱

  • 27 611
  • 736
# 240
Ще цитирам известна консултантка по кърмене: “Всичко може да ядете, без отровни гъби…”
Аз лично хапвам всичко, разбира се, не прекалявам и следя как се отразява на бебето. Ако виждам, че усилва коликите, превъзбужда се или не му е Ок, не го консумирам.
Виж целия пост
# 241
За сега колики нямаме. Бебчо е на 21 дни. Вчера като го преобличам видях, че по тялото му има червени пъпчици (по лицето си имаше). На друго място няма за сега. Та се замислих дали е възможно аз да съм яла нещо, което е накарало този “обрив” (ли какво е не знам) да се появи?!
Виж целия пост
# 242
Xelly, при нас такъв обрив се появи в резултат от претопляне. Не казвам, че и във вашия случай става дума за същото, но на външен вид е каквото имаше и Кристиан след една по-дълга разходка, след като бях забравила сенника на количката и го бях облякла малко по-плътно.
Помогна ни лосиона на А-дерма от серията за атопична кожа.
Виж целия пост
# 243
Хели, претопляне е!
Виж целия пост
# 244
Благодаря ви! Дано да е това, а не някаква алергия 😔.. Вкъщи е топло. Нямаме климатик, дори да имаме възможността да си сложим не позволяват тук 😐 .. Колкото и да отваряме да влиза въздух, пак е топло. Даже вечер спим на отворен прозорец..
Водихме го в детска клиника където го прегледаха и оттам ни казаха, че или е вдигнал температура и сега избива или е от праха за пране общо взето външно нещо го е раздразнило. Казаха да не ги пипаме и сами ще минат. Не било нещо сериозно, но като видях, че са започнали и по гърба и ръцете да излизат се притесних
Виж целия пост
# 245
Здравейте, момичета! Ние сме вече на 13 дни и почти постоянно се напъваме, мрънкаме, ставаме червени по време на сън и понякога докато се храним. До преди 2 дни бяхме на смесено хранене, като половината от дозата беше кърма. За съжаление кърмата ми рязко спря, въпреки постоянното стимулиране с помпа и сега сме на нан комфортис плюс има няма 20-30 мл кърма. Та, исках да попитам и вашите бебчета ли са толкова неспокойни? Нормално ли е да изпива по 60-65мл и то със много зор и разбуждане? Някоя мама, ако има идея как да си върна кърмата, съм отворена към предложения. RelaxedRelaxed
Виж целия пост
# 246
Току-що ми казаха за смес от мед и сварена грухана пшеница колко било добре, за да има кърма. Аз за съжаление няма да пробвам, заради тежката ми инсулинова резистентност Simple Smile пия чайове я момента от ДМ за кърмене и на билек също изпих една опаковка. Не знам дали помага, но са много приятни.

[quote author=green^ link=topic=1577002.msg46893467#msg46893467 date=1693762249]
Здравейте, момичета! Ние сме вече на 13 дни и почти постоянно се напъваме, мрънкаме, ставаме червени по време на сън и понякога докато се храним. До преди 2 дни бяхме на смесено хранене, като половината от дозата беше кърма. За съжаление кърмата ми рязко спря, въпреки постоянното стимулиране с помпа и сега сме на нан комфортис плюс има няма 20-30 мл кърма. Та, исках да попитам и вашите бебчета ли са толкова неспокойни? Нормално ли е да изпива по 60-65мл и то със много зор и разбуждане? Някоя мама, ако има идея как да си върна кърмата, съм отворена към предложения. RelaxedRelaxed
[/quote]
Виж целия пост
# 247
Кърмата….
Аз съм след секцио и гърдите ми се напомпиха  на 6тия ден . Правя стимулации от 3тия с ел помпа на Авент .
За сега нямам още но страшно почнаха да се пълнят и боли.
Днес цял след обяд с мъжа ми пробваме масажи+помпа. Излизат по няколко капки бял секрет … а усещам че има кърма каналите явно са запушени . Доста се постарахме. Изхабих цял бойлер с топла вода , като през това време и масажирах и стисках и се молих - получих капчици.
Как се справихте вие?
Кога ви дойде кърмата?
Бебко все още не е при мен и не сме имали първи контакт за съжаление. В интензивното поради бактерия и прием на антибиотик .
Виж целия пост
# 248
За кърмата знам много, много вода. Също така съм чувала, за да се стимулира кърмата да се ядат сурови бадеми.
Виж целия пост
# 249
Пробвайте с топли компреси - хавлиена кърпа натопена в гореща вода и се увива около гърдата, аз така действах и се пооправих. След това цедене с помпата по 15 минути. Това на всеки 3 часа. Сега вече разчитам на бебето да стимулира и се надявам да не спре кърмата внезапно Simple Smile началото ни беше много трудно, но си заслужава.
Кърмата….
Аз съм след секцио и гърдите ми се напомпиха  на 6тия ден . Правя стимулации от 3тия с ел помпа на Авент .
За сега нямам още но страшно почнаха да се пълнят и боли.
Днес цял след обяд с мъжа ми пробваме масажи+помпа. Излизат по няколко капки бял секрет … а усещам че има кърма каналите явно са запушени . Доста се постарахме. Изхабих цял бойлер с топла вода , като през това време и масажирах и стисках и се молих - получих капчици.
Как се справихте вие?
Кога ви дойде кърмата?
Бебко все още не е при мен и не сме имали първи контакт за съжаление. В интензивното поради бактерия и прием на антибиотик .
Виж целия пост
# 250
Пробвайте с топли компреси - хавлиена кърпа натопена в гореща вода и се увива около гърдата, аз така действах и се пооправих. След това цедене с помпата по 15 минути. Това на всеки 3 часа. Сега вече разчитам на бебето да стимулира и се надявам да не спре кърмата внезапно Simple Smile началото ни беше много трудно, но си заслужава.
Кърмата….
Аз съм след секцио и гърдите ми се напомпиха  на 6тия ден . Правя стимулации от 3тия с ел помпа на Авент .
За сега нямам още но страшно почнаха да се пълнят и боли.
Днес цял след обяд с мъжа ми пробваме масажи+помпа. Излизат по няколко капки бял секрет … а усещам че има кърма каналите явно са запушени . Доста се постарахме. Изхабих цял бойлер с топла вода , като през това време и масажирах и стисках и се молих - получих капчици.
Как се справихте вие?
Кога ви дойде кърмата?
Бебко все още не е при мен и не сме имали първи контакт за съжаление. В интензивното поради бактерия и прием на антибиотик .

Благодаря!
И компреси пробвахме. И директен душ и стимулация с помпа 10мин и след това масаж с ръце , пак около 10мин.
Има някаква надежда щом излизат капчици.
Но нз колко време отнема ….. стараем се определено
Предните дни само с помпа, но нямаше никакво напрежение , нито болка нищо…  надявах се да дойде без да има агония 😁🤭

Освен това имам и големи гърди . Много условия даваме  Чашка Ф съм бях Д а съм слаба  57кг след секциото и много ми тежът
Дано скоро да дойде ….
Виж целия пост
# 251
За кърмата и аз съм със секцио, кърмата ми дойде почти веднага, в болницата препоръчваха чай за кърмачки, но не повече от 1 литър  за ден (аз съм с този на Веледа и съм доволна) и аз да се цедя на всеки 3 часа, а през нощта на 5.
Цеденето е супер досадно, но ако си постоянна ще има резултат. Бебето ми беше 10 дена в неонатология и някъде от 4, 5 ден беше изцяло на кърмата,която му носих. Вече сме вкъщи, но аз пак се цедя, защото малката суче 10 минути и не ме изсуква и не се нахранва, защото е още мъничка.
Иначе аз съм с помпата на Medela handsfree. Доста удобна е и съм доволна от нея, но е супер скъпа. На мен ми я покрива здравната застраховка, защото съм с недоносено бебе, но аз живея в чужбина. Пести ми супер много време, та и без застраховка щях да си я купя, просто е удобна, имам и предишния модел, пак върши работа.
Пробвай с масажи на гърдите и с топла вода прави кръгови движения около тях.
И не се отказвай.
Виж целия пост
# 252
Имаше едни хапчета против запушване на каналите, може да опитате и с тях. Това което мен ме спаси с първото дете, след ужасно запушване в едната гърда/до рев от болка стигнах / бяха компреси със зелеви листа. Първо се изсмях, че е поредната глупост, но това нещо ме спаси от сигурен мастит, толкова ме болеше и се бях надула, че въобще не можех да си мърдам ръката и сантиметър.
Виж целия пост
# 253
Всъщност при препълване на гърдите съм чела, че се препоръчва студен компрес, не топъл. Оставям линк към статия на Хедра.

https://xedra.wordpress.com/2017/02/01/engorgement/
Виж целия пост
# 254
При мен дойде коластрата в деня след секциото. И с баткото бях така. В случая обаче малкият беше в детско интензивно и се цедих и носих кърма.
В началото цедях през 2.5 -3 часа, за да стимулирам за по 10-12 минути на гърда. Нощното кърмене/цедене е най-важно и стимулира най-много.
Аз ползвах електрическа помпа на Лансинох и съм много доволна, спаси ми кърменето. Но ако все пак бебето е при вас то е най-най-добрата помпа и ще стимулира най-добре.
Иначе топъл душ/компрес преди цедене и след това студен, за да облечи. Лансинох имат много хубав продукт за целта ( не е реклама, просто наистина съм доволна от продуктите им 😅 ) . Но и зелевите листа вършат чудесна работа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия