👣 Августови бебета 2023 🤱

  • 27 610
  • 736
# 120
Момичета, здравейте. Някой от вас ползва ли карти за визуална стимулация на новороденото? А слагате ли бебетата на активна гимнастика вече?
Ние още не сме взели никакви играчки, но вече се замислям.

Аз купих “моята първа книжка” на canpol, беше 7-8лв от хиполенд пак с ярки цветове - черно, бяло, червено, оранжево. Прелиствам я и от време на време я даваме да следи визуално. Понякога проявява интерес, друг път не. Обръщам го по корем да надига главичка, правим колело с крачета и масажче и до там се изразяват нашите дейности 😅 може би ще започна след 1.5м с активна гимнастика, не мисля, че ще има интерес особен преди това, дори и за тогава не съм съвсем сигурна. 😆
Виж целия пост
# 121
Някоя мама повива ли си  бебето?
Моята баба ме побърква, че щял да остане с криви крака.
Как се повива бебе в тези жеги и цяла вечер както ака по два пъти, някак не си го представям.
Виж целия пост
# 122
То при повиване крачетата не се ли оставят свободни така или иначе?

Някоя мама повива ли си  бебето?
Моята баба ме побърква, че щял да остане с криви крака.
Как се повива бебе в тези жеги и цяла вечер както ака по два пъти, някак не си го представям.
Виж целия пост
# 123
Аз знам от ортопед, че бебето трябва да седи в поза жабче. А не да му се изправят краката
Виж целия пост
# 124
То при повиване крачетата не се ли оставят свободни така или иначе?

Някоя мама повива ли си  бебето?
Моята баба ме побърква, че щял да остане с криви крака.
Как се повива бебе в тези жеги и цяла вечер както ака по два пъти, някак не си го представям.

Не, в случая само краката.
Виж целия пост
# 125
Това с повиването е отживелица. Не слушайте бабите. Краката криви няма да му останат. Може да се повиват ръчичките до тялото, като идеята е да се тушира рефлексът на Моро и бебето да не се “стряска” и съответно буди от това. Но краката не.
По отношение на водата с глюкоза също не. Давайте му по-често да суче и ще мине.

Аз искам да повдигна друг въпрос. Има ли сред вас живеещи в района на Заимов, Герена, Хаджи Димитър, Суха река или околията?
Виж целия пост
# 126
Дори в родилното при повиване вече оставят краката свободни. Стягат ръцете, за да не се плашат от тях. Казват му повиване тип лястовица.
Виж целия пост
# 127
На мнението на Ариел съм и за повиването и за глюкозата.
В книгата на Хедра четох, че реално билирубинът, който е причина за жълтеницата се изхвърля с акото, а не с пишкане. Съответно бебето трябва да поема мляко, за да ака по-често и да се изхвърли по-бързо. Тази вода с глюкоза само пълни корема без хранителна стойност и заема мястото на млякото.
Иначе за колики мисля другата седмица да го заведем на Боуен терапия - четох добри отзиви. Аз имам положителен опит с баткото, само че с него ходихме за запек. Беше на около 4 месеца и какви ли не сиропи и методи бяхме изпробвали и не решаваха проблема. Бях скептична първоначално, но го заведохме на Боуен терапия и само с 3-4 процедури забравихме за запека изобщо. Така че сега с малкия съм склонна да пробваме и за коликите.
Виж целия пост
# 128
Мамита, кога смятате да пътувате най-рано с новородените ви бебчета на по-дълъг път? 😊
Виж целия пост
# 129
Моят също е с жълтеница от третия ден, вече отшумява. Педиатърката в болницата каза само да му давам да суче, когато поиска и ще мине.
Засега няма колики, има много сериозно пръцкане и акане. Благодарна съм, че за момента няма драми.
По-скоро драмата идва от пъпа. Още не е паднал и мнооого бавно изсъхва. В горната си част се вижда още някакво зеленикаво нещо. Слагаме спирт при смяна на памперса, но голяма мъка.
А за излизането - живеем до парк, излизаме към 10-11, стоим до 1-2., Стоим само на сенките. Следобяд ако ходим някъде (магазини и тн.)сме с колата.
Виж целия пост
# 130
Да аз съм
Това с повиването е отживелица. Не слушайте бабите. Краката криви няма да му останат. Може да се повиват ръчичките до тялото, като идеята е да се тушира рефлексът на Моро и бебето да не се “стряска” и съответно буди от това. Но краката не.
По отношение на водата с глюкоза също не. Давайте му по-често да суче и ще мине.

Аз искам да повдигна друг въпрос. Има ли сред вас живеещи в района на Заимов, Герена, Хаджи Димитър, Суха река или околията?
Виж целия пост
# 131
Нашето чъпче падна,  но също продължава да тече нещо. Бавно съхне явно. Беше вързан и доста високо, може и от това да е.
Ние ще ходим на море септември,  ще бъде на 34-35дни някъде.
Виж целия пост
# 132
Момичета при вас бебчетата по колко връщат след хранене ? Моето бебе след хранене понякога връща веднъж, понякога по 3-4-5 пъти на струйка. Водихме го на лекар казаха ,че може би е рефлукс , но ако не се по-добре Има вероятност ,че  има пилорна стеноза  или непоносимост към протеина в млякото и трябва да се изследва  … четох доста и за рефлукс и за пилорната стеноза и симптомите се приличат доста. Има ли някоя от вас,при която бебчето връща така мляко след всяко ядене или между храненията и толкова често и ,ако да как се справяте?
Виж целия пост
# 133
Моето бебе връща и то доста. Не при всяко хранене, но даже се случва да не е върнал след хранене, да е спал три часа и като го вдигна за следващото хранене да върне много, все едно го е държал в бузите. Матрака му е повдигнат и след хранене го държа известно време в мен преди да го сложа да легне. Ще го говоря с педиатърката на първата консултация.
Виж целия пост
# 134
И нашето бебе е така, с баткото давах анти рефлукс мляко, тези дни ще се обадя да попитам. Това относно бебета които са на АМ
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия