На пазар в Одрин, Лозенград и Чорлу - 45

  • 92 302
  • 745
# 585
Здравейте,
планираме утре да посетим Одрин.
Ходили сме до сега веднъж преди година. Посетихме улус пазара и ерасте мол. Сега сме се насочили към синия пазар и марги аутлет.
Въпросите ми са утре какво се предлага на синия пазар и къде е подходящо там да се спре, видях, че двете неща са едно до друго? Да препоръчате къде и какво да хапнем за обяд до Марги-то? И има ли смисъл да ходим до ерасте щом ще ходим до марги аутлет?
Може да спрете зад аутлета или пред Мигрос. В Марги аутлета има няколко заведения за хранене и може да пробвате и там да обядвате.
Виж целия пост
# 586
А бихте ли препоръчали някое от заведенията?
Виж целия пост
# 587
А бихте ли препоръчали някое от заведенията?
Бих ви препоръчала едно, но не зная как се казва. Когато застанете с лице срещу тоалетната, това е заведението в дясно. Бяхме седнали пролетта навън и всичко, което хапнахме беше вкусно. Не съм по месото, за това препоръчвам лещата и зеленчуците на скара. Страхотни бяха.
Виж целия пост
# 588
Здравейте момичета ,моля предложете ми къде в Одрин мога да си взема добро качество спално белъо на прилични цени, покривки,  кухненски кърпи  и зимни пижами .Благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 589
Здравей! В МОЛ Ераста има много магазини за спално бельо и кърпи, навсякъде имаше по някоя секция намалени- аз си взех спален двоен комплект за 70 лв, кърпи по 5-6 лв. Пижами също взех от магазини за бельо на много добри цени
Виж целия пост
# 590
Здравейте,
планираме утре да посетим Одрин.
Ходили сме до сега веднъж преди година. Посетихме улус пазара и ерасте мол. Сега сме се насочили към синия пазар и марги аутлет.
Въпросите ми са утре какво се предлага на синия пазар и къде е подходящо там да се спре, видях, че двете неща са едно до друго? Да препоръчате къде и какво да хапнем за обяд до Марги-то? И има ли смисъл да ходим до ерасте щом ще ходим до марги аутлет?

На Синия пазар няма кой знае какво. Спокойно може да се пропусне.
В Марги и Ераста повечето магазини се повтарят, но дрехите и намаленията са различни, та посетете и двете.
Напр. в Уайкики в Марги харесахме едни обувки, в Ераста изобщо нямаше този модел.
В Ераста на последния етаж има кът за хранене. Вземете си пиде от ресторанта Pidem. Много е вкусно.
Виж целия пост
# 591
Някой ходил ли е в този магазин кооператив
https://www.ebrosur.com/Istanbul/Tarim-Kredi-Kooperatif-Market-1 … eri/BHI7fz#page=1
Имат изгодни цени, къде се намира?
И нали Ердоган беше казал в хранителните магазини да намалят с 50 процента цените на основните хранителни стоки. В петък бяхме в Мигрос. И в Ердоган перилните са изгодни.
Виж целия пост
# 592
Някой ходил ли е в този магазин кооператив
https://www.ebrosur.com/Istanbul/Tarim-Kredi-Kooperatif-Market-1 … eri/BHI7fz#page=1
Имат изгодни цени, къде се намира?
И нали Ердоган беше казал в хранителните магазини да намалят с 50 процента цените на основните хранителни стоки. В петък бяхме в Мигрос. И в Ердоган перилните са изгодни.
Каква е цената на 10кг Ариел и на омекотителя Юмош?
Виж целия пост
# 593
7кг Persil- 220лири
7кг Rinso -180лири. Цветно
9кг.Rinso -135 лири
Юмош-72.50лири
Аsperox-62,50лири
Ето клипчето за пътя до Ердоган. Има и цени.
https://fb.watch/o1UmQU_fU7/
Виж целия пост
# 594
Някой знае ли хубав ресторант с музика в Одрин за вечеря в събота вечер?
Виж целия пост
# 595
Някой ходил ли е в този магазин кооператив
https://www.ebrosur.com/Istanbul/Tarim-Kredi-Kooperatif-Market-1 … eri/BHI7fz#page=1
Имат изгодни цени, къде се намира?
И нали Ердоган беше казал в хранителните магазини да намалят с 50 процента цените на основните хранителни стоки. В петък бяхме в Мигрос. И в Ердоган перилните са изгодни.

Това е някаква измишльотина на българските медии. Няма такова нещо.
Или грешка при превода от турски.
Мисля че тук в темата се обясни въпросното до 50% намаление за какво важи и не включва държавните магазини.
Маслото от БИМ което купувам беше увеличено с 20 лири даже от последното ходене, така че 50% намаление друг път.
Виж целия пост
# 596
Отдавна не съм ходила в Одрин вече цяла година. Наканихме се и тази седмица ще посетим, да хапнем да се разходим,ще нощуваме че сме без дечурлята да си починем малко.
Искам да питам къде има магазини за медицинско облекло, освен този който е по главният булевард преди центъра. В събота кои са отворени?
Ще купувам и препарати за гъбички от аптеката, Но конкретно ме интересуват препоръки за добър препарат или шампоан за себореен дерматит,изключително упорит!
Хотела който избрахме е без закуска, къде може да хапнем закуска на вън освен баничарниците? Имам предвид да седнем да изпием по кафе и да закусим.
И приятно посещение/разходка на тези които ще посетят градът!
Виж целия пост
# 597
Вчера се върнах от Къркларели с пълна кола с индирим. Минахме през МТ. Час и половина на отиване и два часа на връщане. Колите бяха много, но опашката вървеше относително бързо. Гишето за глобите от турска страна не работеше, явно имат ефект постоянните жалби за задръстеността на този пункт.
Чудя се дали да не си преосмисля отношението към тази граница и да се пренасоча през Лесово, но пък не ми се ходи в Одрин. Ще преглътна май двучасовото чакане в името на индирима. Дори и в работни дни колите не спират.
В центъра на Къркларели са въвели платено паркиране на доста улици. 2 лири до 1 час, 5 лири до два часа и т.н. Плаща се в брой и с карта, но така и не видях къде - автомати нямаше. Вероятно обикаля човек.
Направи ми впечатление, че във всички големи вериги - БИМ, Мигрос, Филе, цените на промоционалните продукти са изравнени. Визирам брашно, олио, някои други стоки от брошурите. В БИМ препоръчаните хапчета за миялна ги има и в опаковка по 100 бр. - 149 лири. Има и по-силен техен еквивалент, от типа на Феъри платинум, но не взех. Идваха към 30 стотинки хапчето.
Вече не смея нищо да препоръчам в темата Simple Smile Любителите на индирима бяха опразнили рафтовете в Мигрос почти на всичко, което беше от тяхната марка или в промоция. Наложи се да диря в други Мигроси. Например рибата тон я бяха взели цялата. Но пък в БИМ цената беше същата, на риба тон консерва от тяхната марка.
Препоръчвам стреч фолиото на БИМ. Цената е същата, както на Мигроса - 21 лири за 50 м. Но е по-добро като качество.
Тази мандра също препоръчвам: https://maps.app.goo.gl/HczeRAUQnR9DsFTa8
Намира се между малкия Мигрос и Бим на улицата, до която спират туристическите автобуси. Прекрасно сирене, краве и смес на цена 150-160 лири за килограм.

Теглих брой лири от банкомат с Револют. Различните банкомати имат различни такси за теглене. Някой знае ли от кой банкомат е най-изгодно да се тегли?

Нещата, които вече не са изгодни за купуване - всичко, което е извън собствените марки на веригите и извън промоция, е на цени, по-високи оттук. Гледайте внимателно етикетите. Кило боб например е между 5 и 7 лв. в различните магазини.
Виж целия пост
# 598
От банкомат на Зират Банк е безплатно, поне преди 2 месеца беше. Ако има някаква промяна от тогава - някой да каже, ако му е по-прясна информацията. Ние последния път плащахме предимно с картата и не сме теглили в брой.
Виж целия пост
# 599
В неработно време на банките и през уикенда пак има такси. Най-сигурно е след 9 часа в работен ден, ако не ви се плащат такси.
Но така или иначе на повечето места може да се плати с карта, даже в заведенията и малките магазинчета.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия