Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 36

  • 36 392
  • 887
# 345


Здравейте, мога ли да ги приемам. Кърмя по 2 хранения на ден. На смесено хранене е бебе.
Виж целия пост
# 346
Фервекса бих заменила с нормален парацетамол/панадол и бих пила отделно витамин Ц. Останалите са нисък риск. Ангин хил е хомеопатия -безвредно, и биозин мама е супер. Всички съставки на лекарствата можете да проверявате в e-lactancia.org
Виж целия пост
# 347
Фервекса бих заменила с нормален парацетамол/панадол и бих пила отделно витамин Ц. Останалите са нисък риск. Ангин хил е хомеопатия -безвредно, и биозин мама е супер. Всички съставки на лекарствата можете да проверявате в e-lactancia.org

Блогодаря, не намерих нищо за Ангала.. Sad Той безопасен ли е? Ще почвам и Оспамокс 500.
Виж целия пост
# 348
съставките му може да проверите - според сайта и лактанциа е нисък риск
Виж целия пост
# 349
Здравейте, момичета! Включвам се с леко глуповат въпрос. Ходя на маникюр и знам, че няма проблем да се слага гел лак. Но маникюристката ми днес ми е сложила някакъв гел (builder gel) се води, а не основа. Беше в бутилка и затова не бях разбрала. И сега се притеснявам дали има някакъв проблем? Не знам дали гел е окей? Благодаря ви предварително!
Виж целия пост
# 350
Daisi  за първи път чувам/чета ,че нещо свързано с маникюр може да е от значение за кърменето
Виж целия пост
# 351
Здравейте, през първия месец на кърменето направих мастит и се наложи да пия антибиотик. През това време си кърмех, но започнах да се изцеждам и да замразявам кърма. И тук идва въпросът - достатъчни ли са 3 дни след спирането на антибиотика, за да давам от тази замразена кърма и дали е чиста? Антибитикът беше до 4то число от месеца, кърмата, която е замразена е от 7мо число. Моля за мнение, тъй като вече два пъти дадох на бебето, с идеята че вече е била изцедена след края на антибиотика, но после се замислих дали не е малък периода и се притесних. Благодаря на всички отзовали се.
Виж целия пост
# 352
Какъв е бил антибиотикът?
Виж целия пост
# 353
Какъв е бил антибиотикът?
Антибиотикът беше Аугументин, съвместим е с кърменето. Но въпросът е, че не искам да има остатъци от него в кърмата, ако е така просто ще я изхвърля. Чудя се дали 3 дни от спирането на АБ са достатъчни.
Виж целия пост
# 354
Какъв е бил антибиотикът?
Антибиотикът беше Аугументин, съвместим е с кърменето. Но въпросът е, че не искам да има остатъци от него в кърмата, ако е така просто ще я изхвърля. Чудя се дали 3 дни от спирането на АБ са достатъчни.

Аугментин е друго име на амоксиклав. Така ми казаха в болницата.

От консултант по кърмене знам, че дори по време на прием на този антибиотик мога да кърмя защото е абсолютно съвместим. И в сайта е-лактанция го пише. Дори на бременни го изписват.

Имам кърма във фризера от дена на последния прием и малкото е пило и изцедена и е сукало директно в същия период.

И аз се чудих колко време ще отнеме да се изчистя. Според лекарите в болницата,  които идея си нямат кое е съвместимо и кое не btw - 20 дни. Според Интернет 12ч след последната доза няма следа от антибиотика (специално този) в организма. Обаче пише и, че отнема 6м да се изчисти изцяло (в друг сайт) и да се възстанови организма.

 В е-лактанция и на още 1 място четох, че преминава в много малки количества в кърмата и е нисък риск. Тоест може и е съвместимо с кърменето, и не е нужно да се чака. Същото което ми каза консултант по кърмене. И вярвайте ми, продъних и на жената ушите с моите тревоги.
Виж целия пост
# 355
Имах проблеми с бъбреците и упорита бактерия - лекарката ми предписа специално Аугментин, защото е съвместим с кърменето. Затова и не съм имала никакви притеснения да го приемам.
Виж целия пост
# 356
Дали е безопасно да ям риба тон от консерва по време на кърмене?
Виж целия пост
# 357
Да.
Виж целия пост
# 358
Здравейте, имам следния проблем- от вчера сина ми, който е на почти 3 месеца ( изцяло кърмен), на всяко хранене, яде по-малко. Както яде, дърпа се назад и започва да оглежда всичко наоколо, събира очичките да си гледа ръчичките и ги пъха в устата. След много чакане и мъки се вижда, че няма да яде и след час, час и половина плаче от глад..и се повтаря същото нещо. До преди това се хранеше и от двете гърди, сега само от едната и се е нахранил все едно..
Бях изложена на сериозен стрес последните 5,6 дни и се притеснявах, да не намаля кърмата нещо. Според педиатърката няма никакъв проблем, било нормално..
Виж целия пост
# 359
Borisova ,бебето започва да вижда света около него и му е интересно,период е ще отмине
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия