Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 69

  • 42 897
  • 739
# 645
Да, Елора, ще бухне, НО само ако използваш сметана с поне 30% масленост.😃 За хубавото разбиване е важно сместа (ганашът) да е охладен много добре+ висока масленост. Шоколадите с висок % какао са си с повече масленост. Най-добре от вечерта да направиш ганаша и да го сложиш да се охлажда в хладилника.🙂
Виж целия пост
# 646
Тоест уипинг крем да ползвам вече за ганаша.
Нищо де, сега ще екпериментирам.

Впрочем едната и от рецептите за чийзкейк е от тесто, което приготвя от кокосово, бадемово, масло и малко еритритол. Предполагам леко го запича и то става като бисквитено тесто.
Това също е идейно и може и смлени ядки.
Виж целия пост
# 647
Значи...да знаете, че и аз съм вече осиновена!😃😃😃 Вижте какъв страхотен подарък имам от Шарпи!!!😍


Направо съм без думи и няма как по подходящ начин да опиша колко впечатлена, изненадана и трогната останах от този невероятен жест!💜 Шарпи, много ти благодаря отново!🤗🤗 Гривната мери всичко, което съм споменавала тук, че би ми било важно, много съм щастлива!🤩 С нейния ангажиран работен график, Шарпи е отделила време специално, за да ми купи гривната!💜
Сложих гривната да се зарежда, а по-късно ще освобождавам място в телефона за още приложения (прочетох набързо, че първо трябва да се инсталират, за да може да се използва гривната).🙂
Елора, да. 30% сметана е екстра за ганаш, и на вкус е по-добра.🙂
Почти избутах и третия ден от фаста. Леко мина. Утре мисля да ям печено пилешко бутче. За следващите дни имам и по малко пъпеш, че такива хубави пъпеши не бях яла от години...по около 100 грама пъпеш е моето ядене де.😉
*Нека после обясняват как в тази тема сме змии, сърдити лелки, фанатички, заядливи и т.н.!😃
Виж целия пост
# 648
Честита да ти е придобивката, наистина страхотен жест! Grinning
Глезотия си е веднъж като свикнеш с такова нещо, ще видиш.

Аз приключвам фаста за днес, тъкмо си направих и салатата. 26 часа са, не като твоите подвизи, ама пак съм доволна от себе си.
Виж целия пост
# 649
Честита да ти е придобивката, наистина страхотен жест! Grinning
Глезотия си е веднъж като свикнеш с такова нещо, ще видиш.
Така е!💜 А иначе с гривничката тепърва ще се опознаваме, но с хубавите неща лесно се свиква!🤩
Виж целия пост
# 650
Долче, да ти е честита 🥰
Страхотни сладурки сте двете.
Днес показвах на племенницата тортата ти, направо припадна детето. Понеже си е наумила някой ден да си прави ресторант, той и баща и е с такива идеи, та ми разправя- ето ни го и сладкарят 😍. Аз уж готвачката да съм, ама ще поема бара и сервитьорството, да щъкам и да приказвам и да събирам бакшишите 🤣
Виж целия пост
# 651
Ох, тя Шарпи е уникат. Гривничка си имам и аз от нея и кантар. Със здраве да я ползваш и хиляди крачки да правиш.
И да кажа, че сме решили и другата събота да ходим.
Пловдивчанките нещо да кажат по темата, имат ли? Hug
Виж целия пост
# 652
Хелоууу, бандааа!
"Няма по-хубаво нещо от това, да направиш някого щастлив" - Шарпиана Yum Purple Heart
Много километри пожелавам аз, и много изгорени калории да показва. Това ме подсеща, че аз моята гривна спрях да я нося, когато се появи проблемът ми със сърцето. Няма да забравя последния път, когато беше на ръката ми, и показа пулс155 /седейки на бюрото/и аз като го видях това, така се стреснах, чепулса ми стигна до 180. Опитах се да стана и взех да сплитам кълки и ми беше много лошо. Тогава направо я изкормих от ръката си. За щастие поне, проблемът се установи в последствие, сега трябва да я извадя и да я поднося отново.
Аз се прибрах към 20,00 часа, направих 150 клека и 100 скока, и седнах да гризна 3 вчерашни кюфтета. Гризнах и малко свинско филе и голяма купа салата. На обяд ядох 2 шишчета и тиквички. Тва е за днес. Сле дмалко ще яхна малко велото. После 1 нектаринка и тумбалабаш. Чакам цикъл тия дни и съм яко набухнала. Едно от яденето последните дни, второ и от това. Чак искам вече да ми теква, че да поспадна малко.
За другата събота - аз заминавам на море тогава хора - от 26 до 31 ще съм на морето. Последното тази година Worried
Виж целия пост
# 653
Ах ти, маймункеееее.
Доообре, пускам те на море. Нищо, че ти е трето море. Да топнеш задника за мен.
Виж целия пост
# 654
Danilu, и аз често предусещам разни неща.🙂 Браво за фаста! Вчера четох един коментар под видео на доктор Боз- пишеше, че човекът си е излекувал псориазис с кето, карнивор и фастове (с ОМАД, alternate day fasting и фастове по 48-72 часа).Освен псориазис, излекувал и доста други неща.


    Какво означава карнивор? Аз съм с псориазис и ИР, затова питам.
Виж целия пост
# 655
Какво означава карнивор? Аз съм с псориазис и ИР, затова питам.
https://www.forlife.bg/dieta-karnivor-jivotinski-produkti
Виж целия пост
# 656
за псориазиса никакви млечни и зеро глутен
имах на тила под косата, изчезна в първите години вм- нвх, махането на глутена е задължително
Виж целия пост
# 657
Ей няколко дни ви изтървах и пътувах и сега 2 дни ми трябваха да ви изчета. То едни красоти тука, едни очи, едни торти, па часовници и какви ли не рецепти. Брех

И аз имах псориазис. Не знам дали е съвпадение но изчезна когато започнах кетото и фастове. 16 часови и 2 пъти седмично 24 часа. После две бременности и няма и помен от него. При мен беше на 2 места само в сравнително малък участък. Едно голямо петно на лакътя и едно малко на коляното.

Пазарувах от Зоя и се заредих с шоколад за... година или повече или пък по-малко... и преди съм взимала от него версията със стевия и еритритол. Още не съм го изяла, но така и така пусках заявка поръчах и варианта, който е чисто какао. Единия е 900 грама  Stuck Out Tongue Winking Eye




Днес май ще пропусна вечерята. И без това стана 22 часа. Следобед си късах малинки и една круша така, че няма да го смятам за фаст.
Все по-често хора, които не са ме виждали отдавна реагират, че съм отслабнала. Радвам се, че вече е видимо. Аз нали съм си всеки ден с мен не виждам чак такава промяна, но пък имах едни дънки, които не ми ставаха като започнах, а сега са ми вече провиснали. Приятно е когато ефекта от положените усилия е видим за околните. Ще ми се вече да сляза под 80 кг. Като се върнах от пътуването видях 79.9 на кантара, но беше еднократно. Сега пак показва над.
Виж целия пост
# 658
"Няма по-хубаво нещо от това, да направиш някого щастлив" - Шарпиана Yum Purple Heart
Много километри пожелавам аз, и много изгорени калории да показва.
Aбсолютно, напълно съм съгласна!💜 Определено няма много да я свалям от ръката си.🙂
Ох, тя Шарпи е уникат. Гривничка си имам и аз от нея и кантар. Със здраве да я ползваш и хиляди крачки да правиш.
И да кажа, че сме решили и другата събота да ходим.
Пловдивчанките нещо да кажат по темата, имат ли? Hug
А, значи умният кантар е дошъл при теб.🙂
Аз съм ЗА по-следващата събота, ако и Шарпи е свободна. Понеже "мама" трябва да ме вози.😇 Предполагам, че няма да тряснат родителската среща на детето точно в съботен ден...😃
За псориазиса е важно червата да са добре (не само за него, а и за други неща, разбира се). Понеже появата му има много общо със състоянието на червата.
Херцен, най-много ми допада, като видя надписи върху зехтин или оцет (и някои други режимни храни), че са "без глутен".😅
Fillme, искам да видя на живо толкова голям
и то черен шоколад!😃 Не съм виждала досега, само шоколади от около 300 грама съм виждала как изглеждат!😊 На каква цена са? Ако изчислявам правилно...едно квадратче от тези шоколади тежи около 45 грама?😃
И аз съм си всеки ден със себе си😅 и затова най-много вярвам на метъра (обиколките) и на дрехи, които НЕ се разтягат или разширяват след обличане.🙂 И мен малко ме дели от това да видя килограми, които започват с по-ниска цифричка...страхотно усещане е.😊
Вчера, между другото, е било новолуние- като прочетох, веднага ми стана ясно защо днес съм с повече вода според Кантарев. Новолунието така ми действа /за разлика от пълнолунието/.
Отивам малко да правя упражнения и после ще се захващам със сваляне на снимки на лаптопа и ще чета упътването на гривничката.🙂
Виж целия пост
# 659
Мда, и аз нещо съм се поиздула.Вярно, че новолуние беше. То е виновно за всичко.

Ох, по другата събота около 2-ри ми се пада мц, ама ще видим де, може да дойде по-рано, може времето да е лошо, има време.
То и друг път е ставало. Закъснее 3-4 дни, па следващия път по-рано. Ще видим ще ми спретне ли номер сега.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия