Откъде да купя инвестиционно злато?

  • 89 036
  • 621
# 345
Всеки, който иска делим актив, удобен за активна търговия и спекулации, без да се занимава със сейфове и застраховки..

Може ли повече инфо?
Някъде има уловка и голам риск... така ми се струва.
За виртуално инвестиционно злато за първи път чувам, признавам си.

Има ETF-и, които директно следят цената на златото, без да е необходимо да го притежавате. Дяловете им са физически обезпечени със злато.
https://www.justetf.com/en/how-to/gold-etfs.html

Виж целия пост
# 346
Може ли повече инфо?
Някъде има уловка и голам риск... така ми се струва.
За виртуално инвестиционно злато за първи път чувам, признавам си.
Уловката е, че даваш пари на някого срещу обещание, че той ще го вложи в инвестиционно злато. Но колко ще го направи или ще купи "вървежни" акции с цел бърза спекула си е негова работа. Златото е само една легенда. Имаш потребителско име и парола, влизаш и виждаш едно число - твоите пари, които уж са превърнати в злато. Някой ден решаваш да ги теглиш и започват въпроси и мотаене.
Виж целия пост
# 347
Ясно, както и си мислех, твърде рисково и неясно.
Виж целия пост
# 348
Не ви е много ясно май, с цялото ми уважение. Рисково е да пазаруваш на битака или при кварталния златар, докато тези обезпечени със злато ETF-и са подложени на извънредно строг контрол и регулации. Ако мислите, че на Xetra, примерно, ще пуснат нещо "рисково" откъм баланс, цени, управление и законова рамка, значи въобще не сте в тази тематика. Когато купувате дялове от съответния ETF, не значи, че тепърва ще инвестират парите ви. Купувате дяловете от някой друг като вас, който продава и то на борсово установената цена. Инвестицията в злато фондът я прави още при откриването си или при емитирането на допълнителни емисии, но в никакъв случай не е "ти сега дай парите, пък ние ще видим.. " Simple Smile
Виж целия пост
# 349
Всичко това е ясно. Но представи си някаква извънредна ситуация. Как някога САЩ са конфискували цялото злато на хората?  Или война, катаклизъм...
Виж целия пост
# 350
Не ви е много ясно май, с цялото ми уважение. Рисково е да пазаруваш на битака или при кварталния златар, докато тези обезпечени със злато ETF-и са подложени на извънредно строг контрол и регулации. Ако мислите, че на Xetra, примерно, ще пуснат нещо "рисково" откъм баланс, цени, управление и законова рамка, значи въобще не сте в тази тематика. Когато купувате дялове от съответния ETF, не значи, че тепърва ще инвестират парите ви. Купувате дяловете от някой друг като вас, който продава и то на борсово установената цена. Инвестицията в злато фондът я прави още при откриването си или при емитирането на допълнителни емисии, но в никакъв случай не е "ти сега дай парите, пък ние ще видим.. " Simple Smile
Така, много стабилно и контролирано казваш. Гаранции има ли като банкови влогове или има забележка в споразумението, че поемаш на свой риск? Мога да вярвам на трезор на банка в Швейцария, в трезора кюлче злато. Всякакви други гаранции са хипотетични.
Виж целия пост
# 351
Гаранция за какво?
Златото, което обезпечава подобни ETF фондове се намира точно в подобни трезори, предимно в JP Morgan и HSBC, например..
Виж целия пост
# 352
Гаранция за какво?
Златото, което обезпечава подобни ETF фондове се намира точно в подобни трезори, предимно в JP Morgan и HSBC, например..
Гаранция значи като фалира фондът, някой да ти изплати изгубените пари. Няма естествено. Затова като искаш злато трябва да си го държиш в чекмеджето или в сейфа в мазата, а не някой да ти обяснява, че е при него на сигурно място.
Виж целия пост
# 353
В темата става въпрос конкретно за инвестиционно злато. То няма общо с битака, златарите и т.н. Явно се бърка инвестиционното, бижутерското злато и борсови търгуваните фондове.
Тема за инвестиции в различни инструменти също има. Там става дума за фондове, акции и т.н.
Тук говорим за физическо инвестиционно злато.
Иначе, колкото е по-разнообразен инвестиционният портфейл, толкова по-добре, стига да се действа разумно и да се следи пазара, когато се цели печалба. В противен случай, когато се цели сигурност и минимизиране на загубите, в човешката история златото винаги е било на челните места в дългосрочен план.
Виж целия пост
# 354
Аз се доверявам на Тавекс, но ... Може би трябвало и други търговци да разгледам. Продължавам да следя.
Виж целия пост
# 355
Здравейте, въобще не съм запозната с инвестиционното злато. Ще ме извините ,ако въпросът ми е глупав. Забелязах , че има разлика в цените на грам злато при различните търговци. На какво се дължи това? От къде е за предпочитане да се купи Tavex или Igold- разликата е близо 40 лв?
Благодаря!
Виж целия пост
# 356
Здравейте, въобще не съм запозната с инвестиционното злато. Ще ме извините ,ако въпросът ми е глупав. Забелязах , че има разлика в цените на грам злато при различните търговци. На какво се дължи това? От къде е за предпочитане да се купи Tavex или Igold- разликата е близо 40 лв?
Благодаря!

И Тавекс, и Айголд са с отлична репутация и не продават ментета. И двете фирми продават "конвертируеми" продукти, тоест такива, които могат да се продадат навсякъде по света, не само при продавача.  В същото време Айголд е малка фирма, движена от собственика и има по-малко разходи, затова държи конкурентни цени.
Виж целия пост
# 357
Благодаря Ви!
Виж целия пост
# 358
Здравейте, въобще не съм запозната с инвестиционното злато. Ще ме извините ,ако въпросът ми е глупав. Забелязах , че има разлика в цените на грам злато при различните търговци. На какво се дължи това? От къде е за предпочитане да се купи Tavex или Igold- разликата е близо 40 лв?
Благодаря!


И от двете места съм купувала. Като цяло Айголд са много персонализирани, докато Тавекс са все едно си в закусвалня. Отделно цените в Айголд са по-добри, има персонални и групови отстъпки за участници в една фейбук група "Форум Инвестиционно Злато".
Виж целия пост
# 359
От Златен резерв, много точни. От Лимар също перфектни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия