Хитринки за всякакъв случай - 36

  • 42 660
  • 739
# 630
Въпрос за пране: купих си анцуг, отвътре материята е мъхеста. Оказа се, че пуска страшно много власинки, от едно премерване ми се смени цвета на тениската Sweat Smile Дайте съвет как да го изпера, така че да спася от мъхчетата самата пералня и останалото пране.
Първо, първия път го перете  САМ в барабана.
Второ, температура 30 градуса
Трето, след като го изперете, пускате едно плакнене на празна пераля, за да се измият остатъците от мъхове.
Виж целия пост
# 631
Бих го изпрала обърнат наопаки заедно с две-три стари хавлиени кърпи, те също обират власинките. Допълнително изплакване, и сушилня ако е възможно.
Виж целия пост
# 632
В ДМ има един препарат за  освежаване на текстил и с него съм премахвала миризми
https://www.dm-drogeriemarkt.bg/denkmit-higienen-preparat-za-osv … 058172767807.html
Как се използва?
Виж целия пост
# 633
Въпрос за пране: купих си анцуг, отвътре материята е мъхеста. Оказа се, че пуска страшно много власинки, от едно премерване ми се смени цвета на тениската Sweat Smile Дайте съвет как да го изпера, така че да спася от мъхчетата самата пералня и останалото пране.

Много често има такива.
1. Решиш с онези четки за мъхове докато спре да събира.
https://emark.bg/1179-%D1%87%D0%B5%D1%82%D0%BA%D0%B0-%D0%B7%D0%B … D1%81%D0%BC%D0%B8
2. После минаваш за по-фино и с ролка с лепяща лента.
https://radulovm.com/%D0%A0%D0%BE%D0%BB%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0- … %D0%BC%D0%B8-6779
Виж целия пост
# 634
В ДМ има един препарат за  освежаване на текстил и с него съм премахвала миризми
https://www.dm-drogeriemarkt.bg/denkmit-higienen-preparat-za-osv … 058172767807.html
Как се използва?
Пръска се върху дрехата и се чака да изсъхне.
Виж целия пост
# 635
Да опитате да накиснете дрехата във вода с оцет? Премахва миризми. Аз по едно време слагах редовно по малко в пералната при пране.
Виж целия пост
# 636
Епопеята свърши!
Тъкмо навреме Joy Общо 5 пъти изпран, (пръскан с обезмаслител, мазан с много ароматен течен сапун, с чист бензин/или газ Rolling Eyes от флакони за запалките и 2 пъти със спрея от ДМ). Цяла нощ вися на един стол на балкона и вече няма миризма Simple Smile
Благодаря за съвета за спрея - изобщо и не предполагах, че съществува такъв. Ароматът му не ми е по вкуса, но след изпирането изчезва. Дават го и уж вместо гладене - Абе друго си е, да минеш с ютията Laughing
Още веднъж - благодаря на ✿ 𝐀𝐯𝐚𝐥𝐨𝐧 ✿ и Clo - Camille за съветите Heart Имате ли път към Пловдив - пишете, имате по минимум бира от мен Heart
Виж целия пост
# 637
Бихте ли ме посъветвали как да измият качествено контейнера за вода на машина за капсули Долче Густо. Който я има знае колко кофти форма има и как по ъглите на контейнера се събира мръсно, до което няма достъп за почистване.
Ето я:
Виж целия пост
# 638
Оцет със сода и вода - оставяте да постои, разклащате добре и измивате. Би трябвало да се измие.
Виж целия пост
# 639
Моят въпрос този път е необичаен 😁 Някой има ли идея с какво се правят тези дупки за чаена свещ, според мъжа ми с бормашина и някаква специална приставка, ама не си представям да стане така.. има ли някакъв компактен мини “уред” ? Много искам да си направя такива свещници..
Виж целия пост
# 640
Дърводелците ползват такъв уред.
Боркорона се казва
https://toolsal.com/borkorona-za-darvo-sas-smeniaemi-rezeshti-le … -62-mm-33-mm.html
Виж целия пост
# 641
С фрезер за дърво.
Виж целия пост
# 642
Оцет със сода и вода - оставяте да постои, разклащате добре и измивате. Би трябвало да се измие.
Пробвала съм, вариант е, но не успява да се почисти напълно добре.
Виж целия пост
# 643
Дърводелците ползват такъв уред.
Боркорона се казва
https://toolsal.com/borkorona-za-darvo-sas-smeniaemi-rezeshti-le … -62-mm-33-mm.html
С боркороната няма как да пробие донякъде, това е за цели дупки. С фрезер ще стане, защото с пробиването вади и материала. А боркороната ще пробие само покрая и как ще го махне, че да остане дъно...
Нещо като дупка за панти и горе-долу със същия размер са тия свещи. https://www.crafttools.bg/bg/nakraynitsi-za-frezi/dremel-frezer- … f-28h90-mm-f-8-mm
Виж целия пост
# 644
Моят въпрос този път е необичаен 😁 Някой има ли идея с какво се правят тези дупки за чаена свещ, според мъжа ми с бормашина и някаква специална приставка, ама не си представям да стане така.. има ли някакъв компактен мини “уред” ? Много искам да си направя такива свещници..

На струг
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия