Кратко име за момиче - Нели, Йоана, Елина

  • 10 116
  • 198
# 60
И двете ми харесват, аз бих избрала Леа все пак. По-красиво ми е.
Виж целия пост
# 61
Адриана.
Леа е еврейско (аз съм ок с това, но много хора -не), ще я питат всеки ден с А или Я, а и се напълни с трибуквени момичета…
Виж целия пост
# 62
Според мен е по-добре името на всяка от дъщерите да започва с различна буква.
Виж целия пост
# 63
Момичета, а какво мислите за "Леа" или "Адриана" ? Адриана не е много кратко, но пък мисля, че е красиво.
Леа не ми харесва, много повече много ми харесва Лилия .
Адриана според мен не е лошо име, но не ми е сред любимите.
Виж целия пост
# 64
На мен Леа ми звучи много по- нежно и фино спрямо Адриана.
Simple Smile)
Виж целия пост
# 65
Леа не ми харесва. Адриана нито ми харесва, нито не ми харесва, но ако трябва да избирам между двете определено бих се спряла на него, защото поне прилича на име. Другото е неблагозвучно трибуквие.
Виж целия пост
# 66
Анна, Ани, Илияна, Илина, Елия, Ели, Лиляна като предложения. Иначе Елина от трите Simple Smile Между Леа и Адриана - Адриана.
Виж целия пост
# 67
Eлия
Виж целия пост
# 68
Определено Адриана пред Леа/Лия.
Виж целия пост
# 69
Когато се колебаех за името на второто дете,взех решение след като си представих как викам в парка по него.Тоест това ,което ти е най-лесно и приятно за произнасяне.
Виж целия пост
# 70
Когато се колебаех за името на второто дете,взех решение след като си представих как викам в парка по него.Тоест това ,което ти е най-лесно и приятно за произнасяне.

Да, започнах да го правя, но все още ми е много трудно да усетя името. С първото детенце нямах такива колебания 😀.

Рая също ми харесва, но мъжа ми не го харесва особено.
Виж целия пост
# 71
И двете ми харесват, но Адриана - малко повече. Леа има две значения. От лат. „лъвица“, а от евр. „телица“. Има две светици с това име: https://ndt1.eu/%d0%bf%d1%80%d0%b0%d0%b2%d0%be%d1%81%d0%bb%d0%b0 … 0%bb%d0%b5%d0%b0/

 и https://ru.wikibrief.org/wiki/Saint_Lea.
Виж целия пост
# 72
Когато се колебаех за името на второто дете,взех решение след като си представих как викам в парка по него.Тоест това ,което ти е най-лесно и приятно за произнасяне.

Ние пък питахме първото дете и той избра името. 😁
Виж целия пост
# 73
Нито Леа, нито Андриана ми харесват.
По-назад вече предложих някои имена.
На мен и Нора ми харесва до Лора, но повечето вероятно няма да възприемат комбинацията. 🙂
Виж целия пост
# 74
Анелия (Нели)?
Съжалявам, ако някой вече да го е предложил и не съм видяла.
Алина (Али, Лина)? Аделина (Ади)?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия